Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Що потрібно знати про кір

1 лютого 2019 року у актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР» відбулась прес-конференція на тему: «Профілактичні заходи щодо попередження розповсюдження захворювання на кір». У роботі прес-конференції взяв участь заступник начальника відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Самохін Іван Олексійович.

Самохін І.О. інформував присутніх журналістів, що наразі по місту Павлограду зафіксовано 10 випадків захворювання на кір (5 дітей та 5 дорослих), з яких 2 випадки були вже лабораторно підтверджені. Ті, хто контактував з хворими, знаходяться під наглядом лікарів. Але про закриття класів або шкіл на карантин мова не йде.

Фахівець пов’язує виникнення такої ситуації з безвідповідальним ставленням до проведення планових вакцинацій та з широкою антирекламою вакцини, яка поширена в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

Іван Олексійович розповів про те, що кір – це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, яке має повітряно-крапельний шлях передачі, проявляється ознаками інтоксикації, підвищенням температури до 39-40 градусів, ознаками запалення дихальної системи (нежить, кашель), об’єктивно це проявляється почервонінням м’якого піднебіння та появою біло-сірих плям на слизовій оболонці рота біля корінних зубів. Дещо пізніше виникає висип у вигляді плям з тенденцією до злиття, спочатку у верхній частині тулуба (голова, шия, верхня частина плечового поясу), а потім – у нижній. Висипання на шкірі супроводжується значним погіршенням стану пацієнта, знов підвищується температура. Це класичний перебіг кору, але на сьогоднішній день медпрацівниками було зафіксовано й атипові перебіги, тобто деякі з симптомів можуть у пацієнтів не проявлятись.

Своєчасність діагностики захворювання на кір ускладнюється накладанням епідситуації з кору на епідситуацію з ГРВІ та грипом, бо первинні прояви цих захворювань однакові. Фахівець закликав мешканців міста при перших ознаках захворювання звертатись до лікаря, для диференційної діагностики, оскільки відтягування лікування може призвести до тяжких ускладнень у вигляді отиту, пневмонії та енцефаліту.

Самохін І.О. повідомив, що 29 січня 2019 року було проведено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де були детально обговорені питання по захворюваності на кір населення Павлограда. Були дані відповідні доручення, щодо проведення необхідних заходів у медичній сфері, закладах освіти, питання забезпечення вакциною аптечних закладів, питання дезінфекції міського транспорту. Були проведені медичні наради з головними лікарями, міськими фахівцями з інфекційних хвороб та педіатрії щодо розробки заходів по попередженню розповсюдження кору та недопущенню ускладнення епідситуації. Була проведена нарада з медичними працівниками закладів освіти, де також були надані рекомендації.

Заступник начальника відділу охорони здоров’я наголосив, що єдиним способом профілактики кору є вакцинація. Планова вакцинація дітей проводиться у віці 1 року та 6 років безкоштовно. Дорослим до 30 років необхідно купувати вакцину в аптечній мережі та вакцинуватись в кабінетах щеплення амбулаторій міста. У разі виникнення питань щодо імунізації, звертайтесь за консультацією до свого сімейного лікаря.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Серце для життя
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Інформація щодо сказу
Грудне вигодовування – основа життя
Не будьте залежними від згубної дії тютюну
«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»
Ситуація щодо захворювання на туберкульоз в місті Павлограді
До Всесвітнього дня захворювання нирок
Правила хорошого сну
Небезпечні наслідки вживання дикорослих грибів
До уваги фізичних осіб-підприємців!
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СИБІРКУ
Інформація до Європейського тижня тестування на ВІЛ
14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом
Організація медичної допомоги під час проведення медичної реформи первинної ланки
Аналіз травматизму та поради фахівця
Дізнайтесь вчасно про свій рівень цукру в крові
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах