Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
До Всесвітнього дня захворювання нирок

1 березня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «Всесвітній день захворювань нирок». У заході взяла участь зав. відділенням гемодіалізу КЗ «Павлоградська міська лікарня №4», міський лікар-нефролог Каменська Юлія Володимирівна.

Каменська Ю.В. розповіла журналістам про те, що у 2006 році розпочав свою історію Всесвітній день захворювань нирок, який відзначається щорічно у другий четвер березня. У 2018 році цей день відбудеться 8 березня і буде присвячений темі: «Нирки і жіноче здоров'я». Щорічне проведення тематичних заходів спрямовано на актуалізацію питань ниркових захворювань і привернення уваги до цієї проблеми в першу чергу лікарів, громадськості, медичних і державних організацій. Більше 70% захворювань нирок діагностуються несвоєчасно, в той час як їх лікування багато в чому залежить від термінів виявлення патології. У зв'язку з цим першочергове значення набувають заходи, спрямовані на профілактику та своєчасне виявлення патології нирок.

Близько 195 мільйонів жінок у всьому світі страждають хронічною хворобою нирок - восьмою основною причиною смерті у жінок. За даними ВООЗ та Міжнародних нефрологічних організацій і товариств число хворих із захворюваннями нирок сьогодні становить близько 10% населення планети і ця цифра, на жаль, зростає. У більшості випадків мова йде про важкі хронічні захворювання, які часто закінчуються смертю, або про захворювання, які переходять у категорію хронічних. Коли функціонування нирок знижується нижче певного рівня, тобто розвивається ниркова недостатність, продукти життєдіяльності не виводяться з організму і мають шкідливий вплив на органи (серце, легені, м'язи, шлунок, мозок). Така ситуація небезпечна для життя і вимагає термінової медичної допомоги.

Як повідомила лікар, на сьогоднішній день існують такі методи терапії як діаліз, що супроводжується великою кількістю обмежень в житті пацієнта, або трансплантація, яка супроводжується тривалим очікуванням донорського органу і небезпекою його відторгнення. На жаль, є відчутний дефіцит діалізних місць і це призводить до збільшення смертності від ускладнень термінальної стадії хронічної ниркової недостатності.

Деякі захворювання нирок, такі як вторинні нефропатії (вовчаковий нефрит, нефрит на тлі системних васкулітів, мієломної хвороби, ревматизму) або інфекція сечовивідних шляхів (гострий цистит, гострий і хронічний пієлонефрит) більш характерні для жінок в силу анатомічних, фізіологічних особливостей. Вовчаковий нефрит є наслідком аутоімунного захворювання, коли імунна система організму атакує власні клітини та органи. Пієлонефрит - це потенційно небезпечна інфекція, яка вражає одну або рідше обидві нирки. Інфекційні ураження нирок, як і більшість інфекцій сечовивідних шляхів, частіше зустрічається у жінок, і їх ризик значно зростає під час вагітності, в період постменопаузи. У таких випадках, як і для більшості хвороб нирок, своєчасна діагностика і лікування є запорукою успіху. Жінкам, які страждають аутоімунними інфекційними захворюваннями рекомендується планувати вагітність після досягнення повної ремісії. Також і після пологів жінки з групи ризику обов'язково повинні спостерігатися для запобігання розвитку ниркової недостатності або загострення захворювання.

Фахівець наголосила на тому, що своєчасне виявлення хвороби нирок має вирішальне значення, оскільки лікування на ранньому етапі може уповільнити прогресуючий розвиток хвороби і допомогти уникнути необхідності проведення замісної ниркової терапії. З огляду на недостатність симптоматичної картини на ранніх етапах захворювань нирок, пацієнтам з групи ризику рекомендується 1 раз у півроку проходити простий комплекс обстежень, який включає в себе загальний аналіз крові, сечі, УЗД нирок, креатинін крові. Для інших пацієнтів досить проводити таке обстеження 1 раз на рік.

На базі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» працює відділення гемодіалізу, яке обладнане 4 апаратами («штучна нирка»). Пацієнти в термінальній стадії захворювання мають можливість отримувати спеціалізовану допомогу. В нашому місті таку допомогу отримують 20 пацієнтів.

Каменська Ю.В. порадила мешканцям міста та регіону, при наявності симптомів, які можуть свідчити про захворювання нирок, звернутись до сімейних лікарів та лікаря-нефролога КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР».

Правила, яких важливо дотримуватися, піклуючись про здоров’я своїх нирок:

Необхідно регулярно випивати не менше 1,0-1,5л чистої питної води на добу, щоб сприяти промиванню нирок. Хоча б раз на рік виконувати аналізи крові і сечі, щоб контролювати стан нирок, своєчасно виявляти будь-які негативні зміни і нівелювати їх по призначенню лікаря. Вести здоровий, рухливий спосіб життя, щоб не створювати застійні процеси в організмі. Піклуватися про правильне харчування без надлишку солі, цукру, білка і алкоголю, намагаючись збільшити споживання овочів і фруктів. Відмовитися від шкідливих звичок, контролювати артеріальний тиск, масу тіла. Не приймати сумнівні медичні препарати на регулярній основі, не займатися самолікуванням антибактеріальними, знеболюючими та протизапальними засобами.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
5 ПРОСТЫХ СОВЕТОВ, которые помогут реже убирать в квартире
Как ухаживать за орхидеями разных сортов
Город-призрак среди песков
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Йога для глаз: 8 простых упражнений
Серце для життя
Что делать, если загорелась новогодняя елка?
З НОВИМ РОКОМ!
Як запобігти самогубствам у дітей та підлітків
Что нельзя делать на Рождество
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Какие аромамасла уберегут от простуды
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Про безпеку дорожнього руху в зимовий період
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків
Всесвітній день серця
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах