Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Організація медичної допомоги під час проведення медичної реформи первинної ланки

20 грудня 2018 року у актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» відбулась прес-конференція з залученням медичних працівників шкіл та ДДЗ міста на тему: «Організація медичної допомоги під час проведення медичної реформи первинної ланки». У роботі заходу взяли участь начальник відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Герасименко Олена Олександрівна, головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікова Олена Іванівна та заступник головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Гришина Ірина Миколаївна.

Герасименко О.О. детально розповіла присутнім журналістам та медсестрам шкіл і ДДЗ про хід реформи охорони здоров’я в первинній ланці на сьогоднішній день та про зміни у вторинній ланці (вузькі спеціалісти), що розпочнуться з 1 липня 2019 року.

Усі медичні заклади Павлограда фінансуватимуться через Національну службу здоров’я з державного бюджету. Реформа фінансової системи медицини стартувала рік тому, коли Верховна Рада України прийняла Закон № 2168 - VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» і вже у березні поточного року була створена Національна служба здоров'я України. З того часу первинна ланка стала працювати за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» – коли фінансування йде на кожного пацієнта окремо за надані йому медичні послуги.

Дуднікова О.І. повідомила, що зараз в нашому місті працює дев’ять амбулаторій загальної практики сімейної медицини, декларації з сімейними лікарями, терапевтами або педіатрами уклали 76 500 павлоградців, а загалом в Павлограді сьогодні працює 60 сімейних лікарів. Вже майже всі лікарі 100-відсотково набрали собі пацієнтів.

Вона нагадала про важливість і необхідність заключення декларації до 1 липня 2019 року. Кожен терапевт може обслуговувати 2000 пацієнтів, сімейний лікар – 1800, педіатр – 900. Тому треба поквапитись з цим питанням, бо більшість послуг надаються лише після вибору свого сімейного лікаря і «неприв'язані» ні до кого пацієнти матимуть право лише на екстрену медичну допомогу.

За словами головного лікаря ЦПМСД, з 1 січня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів протягом 5 годин. В суботу амбулаторії працюватимуть до 14:00. У вихідні дні невідкладна допомога надаватиметься з 8:00 до 20:00. Що стосується викликів лікарів додому, то кожен такий виклик і номер телефону пацієнта фіксується в амбулаторії.

Олена Іванівна назвала одним із плюсів медичної реформи наявність онлайн-реєстратури, завдяки якій люди можуть записатися на прийом до лікаря, не виходячи з дому. Протягом року у амбулаторіях зменшилися черги, їх майже немає. Це зручно не лише для пацієнтів, а й для лікарів, які працюють з величезною кількістю людей. Водночас люди з екстреними випадками та гострими захворюваннями обслуговуватимуться позачергово.

Начальник відділу охорони здоров’я Герасименко О.О. інформувала, що в 2019 році до павлоградських лікарень прийдуть ще четверо нових молодих лікарів - троє сімейних та один педіатр, а нещодавно на роботу в ЦПМСД прийняли ще одного лікаря-терапевта. Кошти надходитимуть до закладу із розрахунку в середньому 370 гривень за кожного пацієнта (в залежності від його вікової категорії). Таким чином, кількість зароблених лікарем грошей залежатиме від кількості пацієнтів, що заключили з ним декларацію. З цих коштів лікар оплачуватиме заробітну платню собі, медичній сестрі, яка сидить на прийомі, медсестрам з маніпуляційного кабінету та кабінету щеплення, молодшій медичній сестрі, а також спецзасоби для прийому, аналізи тощо. Фінансування лікарів, які будуть працювати з 1 серпня 2019 року, здійснюватись з місцевого бюджету.

Гришина І.М. наголосила, що отримати медичні препарати за державною програмою «Доступні ліки» павлоградці зможуть у будь-якому місці України із другої половини 2019 року в рамках реформування медицини. Програма «Доступні ліки» фінансуватиметься Національною службою здоров’я і, передбачається, що буде введено електронний рецепт, завдяки якому пацієнт зможе отримати ліки не лише за місцем проживання.

Також лікар підкреслила наявність в достатній кількості якісних вакцин проти дифтерії та правцю і запросила мешканців міста зробити щеплення в амбулаторіях міста.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Похожие новости:

Серце для життя
Інформація до Європейського тижня тестування на ВІЛ
Організація медичної допомоги під час проведення медичної реформи первинної ланки
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах