Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Цукровий діабет – це порушення всіх видів обміну речовин, в тому числі вуглеводного обміну. Організм людини не може повністю використати поживні речовини, які він отримує з їжею. Поживні речовини в організмі перетворюються на глюкозу, яка є енергією для організму. Більшість випадків цукрового діабету належить до двох категорій. Цукровий діабет першого типу найчастіше діагностується у віці до 20 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін. Близько 10% хворих мають 1 тип діабету. Цукровий діабет 1 типу починається швидко. Хворий різко втрачає масу тіла, з’являється сухість у роті, спрага, швидко підвищується рівень цукру в крові. Якщо не проводити лікування може розвинутись коматозний стан. Перший тип цукрового діабету потребує інсулінотерапії.

На цукровий діабет другого типу найчастіше хворіють після 45 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін в достатній кількості і клітини організму недостатньо реагують на власний інсулін, тобто інсулін не засвоюється організмом. Близько 90% людей мають другий тип діабету. Цукровий діабет другого типу починається поступово. З’являється немотивована слабкість, сухість у роті, спрага. Підвищення рівня цукру в крові спочатку незначне. Високі рівні глюкози в крові часто не викликають значних розладів самопочуття, але є вкрай небезпечними. У людей з високими рівнями цукру в крові швидше розвиваються процеси старіння організму, значно частіше виникають захворювання серцево-судинної системи такі, як ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, інсульти виникають значно частіше.

В місті Павлограді за 9 місяців 2018р. розповсюдженість цукрового діабету серед дорослого населення склала 450,9 на 10 тис. населення, в порівнянні за 9 міс. 2017р. – 422,6 на 10 тис. населення; захворюваність за 9 міс. 2018 р. - 11,7, в порівнянні за 9 міс. 2017р. – 13,9. Розповсюдженість захворювання на цукровий діабет 1 типу за 9 міс. 2018р. склала 24,9, за 9 міс. 2017р. – 23,4; захворюваність за 9 міс. 2018р. – 0,2, за 9 міс. 2017р. – 0,2. Розповсюдженість захворювання на цукровий діабет 2 типу за 9 міс. 2018р. – 426,0, за 9 міс. 2017р. – 399,1; захворюваність за 9 міс. 2018р. - 11,4, за 9 міс. 2017р. – 13,6. Розповсюдженість захворювання на цукровий діабет серед дітей за 9 міс. 2018р. склала 16,5, за 9 міс. 2017р. – 11,6; захворюваність за 9 міс. 2018р. – 3,9, за 9 міс. 2017р. – 0.

Якщо не проводити лікування, цукровий діабет призводить до погіршення або втрати зору, судинних захворювань ніг, які можуть закінчитись гангреною і ампутацією нижніх кінцівок, ушкодженням нирок. Так як цукровий діабет другого типу виникає після 45 років, люди в цьому віці, в основному, мають надлишкову вагу. Потрібно вести активний спосіб життя. Регулярно слідкувати за своїм харчуванням. Воно повинне бути дієтичне і в невеликих порціях. Необхідно контролювати і підтримувати належний рівень цукру в крові. Необхідно регулярно дотримуватись курсу лікування, який призначив вам лікар, слідкувати за станом ніг, не носити тісного взуття. Мити ноги кожен день, витирати м'яким рушником, змащувати пом'якшувальним кремом, кожен день оглядати ноги на наявність тріщин або ран.

Тому навчання хворих на цукровий діабет методам самоконтролю, уміння управляти своєю хворобою, знаходитись в тісному контакті зі своїм лікарем, має велике значення для попередження ускладнень цукрового діабету. Всім хворим на цукровий діабет необхідно мати глюкометр для контролю рівня цукру в крові, щоб вчасно виявити декомпенсацію хвороби, не пропустити появу низьких показників цукру в крові, що теж небезпечно для хворих на цукровий діабет.

Перші ознаки цукрового діабету проявляються так:
- постійна спрага, яка виникає тому, що організм хоче відновити недостатність рідини;
- постійне відчуття голоду;
- хронічна втома. Нестача енергії на клітинному рівні призводить до того, що страждає весь організм;
- сухість шкіри;
- сповільнене загоєння ран. Солодке середовище сприяє розмноженню бактерій та грибків.

Якщо у людини є такі симптоми – це привід звернутись до лікаря. Важливо знати, що раннє виявлення хвороби може врятувати ваше здоров'я і навіть життя.


Лікар-ендокринолог В.І. Гордієвська

Похожие новости:

Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Учите своих детей принимать ответственные решения
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
До Всесвітнього дня боротьби проти раку
СПИСОК змінених номерів телефонів МЛ №4 м. Павлоград
Аналіз травматизму та поради фахівця
14 интересных фактов о человеческом сердце
Мыться каждый день - вредно
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах