Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СИБІРКУ

Сибірка – це інфекційне захворювання, що є спільним для тварин та людей. В європейському регіоні щорічно реєструються спорадичні випадки сибірки. Так, у 2017 році зареєстровано 6 випадків сибірки: в Болгарії – 1 випадок та в Румунії – 6 випадків.

В Україні, в Одеської області у жовтні 2018 року лабораторно підтверджено діагноз "сибірська виразка", шкірна форма у мешканця с. Меняйлівка. Отримано позитивний результат дослідження на сибірку м’яса забитої тварини та ґрунту на подвір’ї, де було забито хвору тварину.

Зі специфічними симптомами захворювання шкіри госпіталізовано ще 4 людей, що займалися вимушеним забоєм та розтином великої худоби без ветеринарної експертизи.

Сибірка – це гостра інфекційна хвороба, що має шкірну, легеневу та кишкову форми з явищами сепсису. Збудником сибірки є споротвірна бактерія. Людина може заразитися через пошкоджену (навіть мікротравмами) шкіру або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами. Заразитися можна при вживанні в їжу м’яса хворих тварин. Повітряно-пиловий шлях передачі інфекції під час обробки туш, зняття шкури і поховання трупів загиблих тварин. При земляних роботах можна заразитися спорами сибірки, якщо вони були в ґрунті, бо спори сибірки зберігаються десятки років.

Захворювання на сибірку носить професійний характер. Частіше хворіють робітники тваринницьких ферм, м’ясокомбінатів, вовнопрядильних фабрик, шкірники, сортувальники хутра. Хворіють на сибірку будівельники, які працюють на територіях неблагополучних з сибірки.

Ознаки сибірки: сильний головний біль, висока температура, загальне нездужання, у разі ураження шкіри карбункул зі швидким наростанням набряку та свербіж, при легеневій формі захворювання сильні колючі болі у грудях та задуха, у разі кишкової форми діарея з домішками крові, ріжучі болі в животі, блювота з домішками крові.

Необхідно своєчасно звертатися до лікаря. Якщо лікування розпочинається вчасно, хворі одужують, у рідкісних випадках перебіг хвороби ускладнюється кишковою, легеневою або септичною формами.

Потрібно пам’ятати, що основний захід профілактики сибірки – це не купувати продукти тваринництва на стихійних ринках, бо реалізація проводиться без ветеринарної експертизи.

За інформацією завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» Шамичкової Г.Р. на території України знаходиться більше ніж 13,5 тисяч стаціонарно-неблагополучних пунктів та місць захоронення трупів тварин, які загинули від сибірки. Для визначення наявності збудника сибірки у довкіллі проводяться дослідження проб грунту.

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» - єдина лабораторія на території Дніпропетровської області, яка атестована на даний вид досліджень та акредитована в системі ISO17025, проводить дослідження об’єктів довкілля та біоматеріалу на сибірку.

Консультацію щодо обстеження на сибірку можна одержати у відділенні та лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» за телефонами: 731-96-81, 731-95-57.


Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень
ВСП «Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних
досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Л.І. Руденок

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Серце для життя
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Інформація щодо сказу
Грудне вигодовування – основа життя
Не будьте залежними від згубної дії тютюну
«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»
Ситуація щодо захворювання на туберкульоз в місті Павлограді
До Всесвітнього дня захворювання нирок
Правила хорошого сну
Небезпечні наслідки вживання дикорослих грибів
До уваги фізичних осіб-підприємців!
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СИБІРКУ
Інформація до Європейського тижня тестування на ВІЛ
14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом
Організація медичної допомоги під час проведення медичної реформи первинної ланки
Аналіз травматизму та поради фахівця
Дізнайтесь вчасно про свій рівень цукру в крові
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах