Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Не будьте залежними від згубної дії тютюну

24 травня 2018 року в актовій залі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павлоградської міської ради» пройшла прес-конференція з запрошенням медичних працівників навчальних закладів міста на тему «31 травня – Всесвітній день без тютюну». У заході взяв участь лікар-нарколог відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» Пасіцельський Роман Михайлович.

Мета Всесвітнього дня без тютюну – закликати курців відмовитись від шкідливої звички та звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає непоправної шкоди здоров’ю.

Пасіцельський Р.М. акцентував увагу присутніх на тому, що не існує безпечних цигарок та безпечного куріння. Щоб попередити розповсюдження куріння серед підлітків, необхідно, в першу чергу, знизити рівень куріння серед дорослих. Батьки повинні виховувати у своєї дитини звичку протистояння своїм одноліткам, якщо ті пропонують їм куріння, алкоголь чи наркотики. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в 70 – 80 % – діти також будуть курити.

Куріння – одна з найнебезпечніших для здоров’я і водночас найпоширеніша шкідлива звичка. Дія тютюну прихована, а тому це особливо підступний і небезпечний ворог. Лікар-нарколог зауважив, що куріння згубно діє, в першу чергу, на головний мозок та є причиною хронічного бронхіту, емфіземи легень, ішемічної хвороби серця (стенокардії), інфаркту міокарда, виразкової хвороби, облітеруючого ендартеріїту та інших захворювань. Та найтяжче та небезпечне із всіх захворювань зумовлених курінням є рак легень та інших органів.

Закон України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення забороняє куріння тютюнових виробів на робочих та в громадських місцях. Цю антитютюнову стратегію необхідно відстоювати громадськості, усім, хто небайдужий до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Лікар-нарколог попередив, що пасивне куріння небезпечне так само, як і активне. Регулярне вдихання сигаретного диму викликає ті ж захворювання, що і у активних курців. Особливе місце серед пасивних курців займають діти. Тютюновий дим викликає у дітей подразнення слизової оболонки бронхів і бронхіол, може стати причиною астми і таких серйозних захворювань як бронхіт і пневмонія.

За даними ВООЗ, кожен п'ятий український підліток користується електронними сигаретами. І, як зауважив нарколог, всі ці діти - потенційні курці сигарет. Попит на електронні сигарети (вейпи) за останні 2-3 роки в Україні збільшився на 30%. Пропаганда вейпа як здорової альтернативи тютюнопаління, активні рекламні кампанії, вейп-тусовки і виставки - все це популяризує вейпінг, що приносить лише величезні доходи компаніям, які цим займаються. А люди втрачають здоров’я.

Лікар повідомив, що будь-яке вживання тютюну шкідливо для здоров’я. А електронні цигарки надають абсолютно ідентичний токсичний вплив (за рахунок важких металів) на організм, як і звичайні сигарети. Єдина різниця в тому, що при курінні електронних сигарет вейпер вдихає не дим, а пар, який не менш шкідливий. Вейпи і створювали для того, щоб зменшити шкоду від куріння на людей, які не курять, але вдихають шкідливий тютюновий дим (пасивне куріння). А так, вейпи - це ті ж цигарки, які викликають таку ж психологічну залежність, як і звичайні сигарети.

Фахівець розповів, що лікарі-наркологи мають надію допомогти молоді зрозуміти важливість правильного вибору між сумнівним задоволенням викурити цигарку та безпекою свого здоров’я, проводячи активну роз’яснювальну роботу з учнями старших класів шкіл, студентами професійного ліцею, технікуму та їх батьками.

Лікар-нарколог звернувся до медичних сестер і соціальних працівників навчальних закладів із проханням пильніше ставитись до поведінки своїх учнів та своєчасно інформувати батьків про їх пристрасть до шкідливих звичок.

Пасіцельський Роман Михайлович запросив мешканців міста, які бажають кинути палити та мають для цього чітку мотивацію, звертатися за консультативною допомогою до фахівців наркологічного відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» (вул. Дніпровська, 241).


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
5 ПРОСТЫХ СОВЕТОВ, которые помогут реже убирать в квартире
Как ухаживать за орхидеями разных сортов
Город-призрак среди песков
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Йога для глаз: 8 простых упражнений
Серце для життя
Что делать, если загорелась новогодняя елка?
З НОВИМ РОКОМ!
О пользе какао
Як запобігти самогубствам у дітей та підлітків
Что нельзя делать на Рождество
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Какие аромамасла уберегут от простуды
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Учите своих детей принимать ответственные решения
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах