Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

29 травня 2019 року в актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» було проведено прес-конференцію на тему: «30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії». У заході взяла участь міський алерголог Панас Вікторія Василівна.

30 травня відзначається Всесвітній день боротьби з алергічними захворюваннями та з бронхіальною астмою. Лікар акцентувала увагу присутніх журналістів на цій проблемі, тому що ріст алергічних захворювань вражає масштабами. У Європі від 30-50% населення мають алергічні захворювання. З них 10-15% страждають на бронхіальну астму.

По місту Павлограду 1% дитячого населення хворіє на бронхіальну астму, 2% - у групі ризику, 4% дитячого населення мають алергічний риніт.

Показники зростають щороку та турбує той факт, що пацієнти несвоєчасно звертаються до спеціалістів, тому залишається пізньою та низькою діагностика бронхіальної астми. Це обумовлено схожістю проявів цієї хвороби на ранніх етапах з респіраторними інфекційними захворюваннями та низькою поінформованістю батьків про симптоми алергії.

Панас В.В. наголосила, що всі алергічні захворювання мають спадковий характер і є хронічними. Характерним для дітей є перехід однієї алергічної хвороби в іншу. Наприклад харчова алергія у немовлят переходить у респіраторну у 2-3 роки. На зміну висипці на шкірі приходить хронічна закладеність носа, повторні епізоди нападів кашлю, зі свистячим диханням, що не піддаються лікуванню звичайними препаратами від застуди. Фахівець порадила у такому випадку обов’язково звертатися до алерголога. Алергічні хвороби мають хронічний перебіг, тому дуже важливою є рання діагностика і забезпечення гіпоалергенного устрою життя, що забезпечить успішне лікування.

Алерголог інформувала, що зараз в нашій країні діє програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти з бронхіальною астмою забезпечені доступною базисною терапією. Також на сьогодні є можливість проведення високоточної молекулярної алергодіагностики у приватних лабораторіях, що забезпечує точність рекомендацій пацієнту у лікуванні, дієті, прогнозі алергенспецифічної імунотерапії. Це дозволяє підібрати індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Фахівець розповіла, що завдяки проведенню молекулярної алергодіагностики можна назвати фактичну статистику по Україні. На першому місті знаходиться алергія на амброзію, на другому – алергія на епідерміс котів (рідше собак), на третьому - алергія на плісняву (альтернарія). Популярним є міф, що існує алергія на тополиний пух. Він не є алергеном, а просто переносить пилок рослин (тимофіївка, райграс, овсяниця та ін.), який подразнює слизову оболонку людини.

Лікар підкреслила, що актуальною проблемою на сьогодні є пилкова алергія на цвітіння газонних трав до середини літа, та цвітіння амброзії та полину з липня по жовтень. Для таких пацієнтів вона дала рекомендації:
- Дієта на основі обстеження (виключити мед, гомеопатію).
- Щоденно проводити вологе прибирання приміщення.
- Приймати препарати, які призначив алерголог.
- Приймати душ декілька разів на день.
- Мати при собі сонцезахисні окуляри.

Вікторія Василівна додала, що ні в якому разі хворі з алергією не повинні займатись самолікування. Шкідливими для здоров’я є системні глюкокортикостероїди, дипроспан, флостерон, кенолонг. Не можна користуватися препаратами на основі трав, меду, гомеопатії; виїжджати на природу у період загострення полінозу; зловживати антибіотиками.

Лікар наголосила, що будь-які прояви нежиті у літній період, повинні вас привести до алерголога, бо нелікована пилкова алергія може призвести до бронхіальної астми, або тяжких форм харчової анафілаксії.

Дитячий лікар-алерголог працює в міській лікарні №4 у кабінеті 218. Години роботи з 08:00 до 13:00, щодня.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради


Похожие новости:

Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Учите своих детей принимать ответственные решения
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Що потрібно знати про сказ
ГДЕ БОЛЬШЕ ВСЕГО НИТРАТОВ
100 років милосердя
«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»
НОВОГОДНИЕ САЛАТЫ НА «ПОЛЕЗНЫЙ ЛАД»
Інформація до Європейського тижня тестування на ВІЛ
Запрошуємо стати донорами!
14 интересных фактов о человеческом сердце
Укрепляем иммунитет: полезные свойства граната
Мыться каждый день - вредно
1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом
Запрошуємо стати донорами!
ЗМІНИЛИСЯ ТАРИФИ НА ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ В ПАВЛОГРАДІ!
Шановні павлоградці!
30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах