Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків

На сьогоднішній день в місті Павлограді 28 дітей хворих на цукровий діабет знаходяться під наглядом лікарів амбулаторій ЗПСМ КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» та міського ендокринолога. З них, у першому півріччі 2018 року, у 3 дітей було вперше виявлено захворювання на цукровий діабет.

Профілактика цукрового діабету у дітей різного віку повинна носити комплексний характер. Вона включає в себе організацію правильного харчування, певну фізичну активність, уникнення стресів і регулярне відвідування лікарів. Розглянемо ці пункти трохи детальніше.

Організація правильного раціону харчування - це основа профілактики цукрового діабету у дітей та підлітків. Батькам потрібно підтримувати водний баланс у своїх дітей, і з малого віку привчати їх до дотримання певних питних звичок. Так дитину потрібно привчити пити по одній склянці води з ранку натщесерце і приблизно за півгодини до вживання їжі. Це мінімум, необхідний для підтримання водного балансу. При цьому не варто замінювати воду чаєм, газованими напоями, кавою, соками (як свіжими, так і консервованими). Підліткам ні в якому разі не можна пити слабоалкогольні та алкогольні напої.

Достатнє споживання води підтримує нормальну роботу підшлункової залози і забезпечує оптимальний безперебійний синтез інсуліну. Крім того рідина важлива для сприйняття клітинами вже виробленого інсуліну.

Вкрай важливу роль відіграє профілактика і корекція надмірної ваги. Так дитині з ожирінням потрібно дещо скоротити добову калорійність раціону. Бажано відмовитися від «швидких» (простих) вуглеводів, що містяться в солодощах, зменшити споживання рослинних і особливо тваринних жирів. Слід збільшити кількість прийомів їжі за день, зменшивши при цьому обсяг порцій і калорійність. Батькам необхідно вивчити інформацію про принципи здорового харчування і перейти на нього всією сім'єю.

Якщо дитина знаходиться в групі ризику виникнення цукрового діабету, в його раціоні повинні бути присутніми певні продукти харчування, представлені буряком, капустою, редькою, морквою, цитрусовими, зеленою квасолею та ін.

При організації правильного і збалансованого харчування для профілактики діабету не потрібно переходити на цукрозамінники та продукти з їх вмістом. Захоплення такою їжею може привести до порушень діяльності не тільки підшлункової залози, але і печінки.

Помірні фізичні навантаження не тільки зменшують ймовірність розвитку ожиріння. Спорт приносить і більш виражену користь організму дітей і підлітків. При правильній організації фізичної активності, глюкоза не може застоюватися в крові, навіть при знаходженні там в деякому надлишку. Тому лікарі радять батькам забезпечити своїх дітей хоча б півгодинними фізичними навантаженнями. При цьому зовсім не обов'язково виснажувати їх спортом. Можна займатися будь-якими подібними навантаженнями протягом десяти хвилин тричі на день.

Стреси - це один з провокуючих чинників цукрового діабету у дітей. Такі навантаження на нервову систему можуть посприяти і розвитку інших досить небезпечних захворювань. Батькам потрібно допомогти дітям відмовитися від спілкування з негативно налаштованими оточуючими. Також варто навчити дитину самоконтролю і вмінню зберігати спокій. Полегшити це завдання допоможуть спеціальні тренінги та консультації з лікарями-психологами та іншими фахівцями.


Сімейний лікар амбулаторії №7 ЗПСМ
КЗ «Центр первинної медико-санітарної
допомоги м. Павлограда» ПМР»
Вікторія Анатоліївна Базарна

Похожие новости:

Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків
Аналіз травматизму та поради фахівця
Жінки, потурбуйтесь своєчасно про своє здоров’я
7 квітня – Всесвітній день здоров’я
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах