Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Жінки, потурбуйтесь своєчасно про своє здоров’я

На сьогоднішній день Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю людей, хворих на рак. Якщо говорити про гінекологічні онкології, то провідне місце займає рак шийки матки. В місті Павлограді у 2018 році захворювання на рак шийки матки вперше виявлено у 10 жінок, з яких 5 – під час профоглядів і 1 випадок – у занедбаному стані. А у 2017 році було вперше виявлено 12 випадків, з них 2 – під час профоглядів, 4 – у занедбаному стані. Таку небезпечну хворобу можливо попередити, але важливо знати як.

Дисплазії - це передракові зміни клітин шийки матки, які можна побачити тільки під мікроскопом. У певному відсотку випадків дисплазії можливий розвиток раку шийки матки. Причиною дисплазії є, в основному, вірус папіломи людини (ВПЛ), але інші чинники також мають значення. Ефективна профілактика дисплазії - це вакцинація проти вірусу папіломи людини.

Своєчасне виявлення і лікування дисплазій дозволяє запобігти раку шийки матки.

Доведено, що деякі обставини підвищують ризик виникнення раку шийки матки:
- Ранній початок статевого життя (до 18 років);
- Велика кількість статевих партнерів;
- Наявність інших інфекцій (герпес, хламідії, трихомонади);
- Хвороби, які пригнічують імунну систему (ВІЛ-інфекція, цукровий діабет та ін.);
- Прийом імунодепресантів;
- Куріння.

Для діагностики і вибору методу лікування дисплазій використовується чотири основних обстеження: цитологічний мазок, кольпоскопія, обстеження на ВПЛ, біопсія шийки матки.

Підступність дисплазій полягає у відсутності скарг у пацієнток. Крім того, лікар не може побачити захворювання під час огляду. Таким чином, для своєчасного виявлення цієї патології, необхідно провести цитологічний мазок. Для цього гінеколог спеціальною щіточкою забирає клітини з поверхні шийки матки для досліджень під мікроскопом.

Кольпоскопія - це огляд під мікроскопом шийки матки зі збільшенням в 5-20 разів. Цей метод дозволяє визначити процеси, що відбуваються на шийці матки: доброякісні, передракові або злоякісні.

Результат біопсії дозволяє встановити остаточний діагноз.

Для того, щоб запобігти виникненню передракових станів необхідно діяти кількома способами. Максимально знизити вплив факторів ризику (безпечний секс з використанням презервативів, своєчасне лікування статевих інфекцій, здоровий спосіб життя), регулярно проходити обстеження у гінеколога з взяттям цитологічного мазка. Після 30 років необхідно додаткове дослідження на вірус папіломи людини.

Зараз в світі широко використовується щеплення від вірусу папіломи людини, яке є профілактикою захворювання ВПЛ, а значить і передракових та ракових захворювань шийки матки.


Лікар-акушер-гінеколог
КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР»
Міра Борисівна Фролова

Похожие новости:

 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах