Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
До Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування

Народження дитини - найбільше диво в світі. Дві клітини - жіноча і чоловіча об’єднаються щоб дати нове життя. Від першої щасливої звістки «Ви вагітні» - починається новий відлік часу. Це час сумнівів та очікувань. Всі думки та емоції тільки про одне. Неповторну мить зустрічі з МАЛЮКОМ. Якою буде ця зустріч? А що якщо…? А раптом…?

І ця перша зустріч неодмінно відбудеться, і всі питання вирішаться у пологовому будинку.

КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР з 2004 р. має статус «Лікарні доброзичливої до дитини» та знаходиться в проекті «Здоров’я матері та дитини» з квітня 2008 року. Статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» присвоюється закладам охорони здоров’я України, які надають допомогу матерям та дітям відповідно до вимог Розширеної Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». В основу ініціативи покладені Принципи підтримки грудного вигодовування. Даний статус присвоюється рішенням Координаційної ради Міністерства охорони здоров’я України.

Система Охорони здоров'я і її працівники мають непрямий і прямий вплив на природне вигодовування. Медичні працівники - шановані члени суспільства, а це означає, їх слова і дії мають на роботі і в різних соціальних ситуаціях вплив на здоров'я і поведінку людей.

Сприяння в оптимальному вигодовуванні дитини на кожній стадії його розвитку - це вірний спосіб допомогти жінці годувати грудьми. Це покладене на медичних працівників.

ВООЗ і ЮНІСЕФ-ДИТЯЧИЙ ФОНД ООН визнають цю потребу і підтримують матір передусім через Дитину - через ініціативу "Лікарня, доброзичлива до дитини", яка переглядається, оновлюється, щоб допомагати країнам докладати зусиль успішніше.

Персонал нашого пологового будинку керується діючим чинним законодавством, положеннями, наказами, інструкціями, локальними протоколами, іншими нормативними актами органів охорони здоров’я, посадовими інструкціями. Підтримує новітні перинатальні технології та політику грудного вигодовування, сумісного перебування матері та дитини, партнерські пологи та вільного відвідування близькими.

В пологовому будинку за рік народжується до 2000 малюків. 75-80% пологів відбувається у присутності партнера, що є значною підтримкою для роділь у період пологів та в подальшому, щоб розпочати грудне вигодовування та навчитися доглядати новонароджену дитину.

Відразу після пологів лікар або акушерка нашого відділення викладають дитину на груди матері щоб зберегти «тепловий ланцюжок». Впродовж 2-х годин малюк знаходиться на матусі, де вперше в житті спробує материнське молоко і жінка почне чудовий та магічний етап у своєму житті - етап грудного вигодовування. Коли жінка має підтримку сім’ї та медичного персоналу у дитини формується стійка потреба в материнському молоці, в постійному перебуванню з матір’ю та вільному вигодовуванню.

Якщо жінка потребує допомоги, акушерка або дитяча медична сестра завжди навчать, як вперше розпочати грудне вигодовування. Майже 85-90% дітей перебувають на виключно грудному вигодовуванню. Годування сумішшю відбувається за винятковими показами. Це бувають стани з боку матері (психічні розлади, ВІЛ-інфекція, злоякісна гіпертензія, та ін.), або з боку дитини (глибока недоношеність, вади розвитку та ін.).

Кількість жінок, які фактично не можуть годувати груддю менш ніж 5%. У деяких випадках зниження лактації носить перехідний період і проявляється у вигляді лактаційних кризів. Працівники нашого закладу намагаються попередити матерів-годувальниць про тимчасове зменшення кількості молока. Якщо мати проінструктована про можливість виникнення лактаційних кризів і своєчасно збільшує частоту прикладання до грудей, то об’єм лактації збільшується. І ні в якому разі в ці періоди не потрібно давати немовляті жодної іншої їжі чи пиття, за винятком медичних показань.

Разом з тим, якщо мати не підготовлена до такої ситуації, то при перших ознаках пониження лактації вона намагається дати дитині будь-який замінник грудного молока. Це не припустимо лише при підозрі на зниження лактації. Доведено, що навіть одноразове годування замінниками молока може вплинути на ставлення лактації, збільшує ризик алергічних захворювань, порушує формування нормальної мікрофлори кішківника.

Персонал нашого пологового будинку постійно знаходиться на етапі вивчення та впровадження сучасних методик ведення пологів та післяпологового періоду. Постійно навчається сам та навчає молодих матусь як поводити себе з малюком, як правильно підтримувати грудне вигодовування, доглядати за дитиною, щоб від цього проміжку часу залишилися лише добрі спогади та в подальшому приносило лише задоволення, але буває і так що найкращі моменти затьмарюються маленькими незручностями, невмінням матусь, та це не є проблемою для нашого кваліфікованого колективу. Цілодобово приходить на допомогу матусі та піклується про малюків дитячі медичні сестри, акушерки та лікарі, для того щоб покинути стіни пологового будинку з повним багажем знань, які використає вдома.

Які поради хочеться дати нашим жінкам для того щоб успішно годувати груддю? Ось основні з них:
- Вигодовування грудьми - найбільш зручний, економічний та безпечний спосіб годування дитини. Годуйте дитину не за «годинами», а за її бажанням. У перші тижні це може бути 8-10 разів на добу.
- Не уникайте нічного годування, бо саме в нічний час у вашому організмі інтенсивно виробляється гормон пролактін, відповідальний за лактацію.
- Пам'ятайте, що годування грудьми має проходити в спокійній обстановці. Гарний настрій сприяє інтенсивному виробленню молока та легшому його виділенню з груді.
- Тримати немовля біля грудей потрібно 20-35 хвилин, за цей час дитина встигає висмоктати достатню кількість молока.
- Пам'ятайте, що грудне молоко складається не тільки з харчових речовин, але й достатньої кількості води, тому допоювати немовля водою, відварами або чаєм немає жодної потреби.
- Не давайте дитині пустушок, сосок, використання яких призводить до втрати природного рефлексу смоктання. Це може привести до повної відмови дитини від годування грудьми.
- Пам'ятайте, про «лактаційні кризи» - це фізіологічне явище, пов'язане з гормональною перебудовою жіночого організму чи втомою, та в більшості випадків є цілком зворотнім процесом. Не поспішайте починати догодовувати малюка штучною молочною суміщу. Кілька днів годуйте дитину часто (10-12 разів на добу), під час кожного годування давайте обидві груді. Після цього кількість молока обов'язково збільшиться.
- Усе, що потрібно малюку в перші 4-6 місяців, він отримує з вашим молоком.

В нашому пологовому будинку працює «Школа відповідального батьківства», яка її мета ? По-перше, це навчання жінки фізіології вагітності, перебігу пологів та грудного вигодовування. По-друге, це навчання партнера. 54-60% сімейних пар отримали інформацію щодо пологів, ролі партнера та ролі сім’ї в грудному вигодовуванню.

Сім'я є мережею безпосередньої і безперервної підтримки матері, і розпочинається з батька дитини, яка може бути її чоловіком, її партнером, другом або кимось іншим. Також сім'я може включати матір жінки, сестер і інших близьких родичів.

Підтримка в грудному вигодовуванні сім’єю включає допомогу матері в можливості бути з дитиною стільки, скільки можливо.

Також жінки легко попадають під вплив того, що вони бачать, читають і чують в СМІ, доступних їм по соціальному і культурному статусу, будь ця інформація позитивною або негативною. Тому наші лекції, бесіди, пам’ятки та вербальна підтримка - є основою для знань, впевненості та бажання годувати груддю.

Отож, ми з нетерпінням, чекаємо на Вас в стінах КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР, щоб поділитися набутим досвідом та разом з Вами пройти не простий, але сповнений світлих емоцій, шлях грудного вигодовування.

Зав. пологовим відділенням
КЗ «Павлоградськийпологовий будинок» ПМР»
Юлія Анатоліївна Петрич

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
5 ПРОСТЫХ СОВЕТОВ, которые помогут реже убирать в квартире
Как ухаживать за орхидеями разных сортов
Город-призрак среди песков
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Йога для глаз: 8 простых упражнений
Серце для життя
Что делать, если загорелась новогодняя елка?
З НОВИМ РОКОМ!
Як запобігти самогубствам у дітей та підлітків
Что нельзя делать на Рождество
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Какие аромамасла уберегут от простуды
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Про безпеку дорожнього руху в зимовий період
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків
Всесвітній день серця
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах