Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
До Всесвітнього дня боротьби проти раку

31 січня 2018 р. в актовій залі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» було проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби проти раку. В заході взяли участь начальник відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Герасименко Олена Олександрівна та зав. амбулаторії №8 ЗПСМ КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР» Гацько Юлія В’ячеславівна.

Як повідомила Гацько Ю.В., на кінець 2017 року по м. Павлоград на диспансерному обліку знаходиться 2273 людини з онкопатологіями (у 2016 році – 2260), із них дітей до 14 років – 14 (у 2016 році – 14), підлітків – 6 (у 2016 році – 3).

В 2017р. було вперше виявлено 409 випадків онкозахворювань(у 2016 році - 370), в тому числі у 5 дітей. Взято на диспансерний облік – 378 чоловік. Показник захворюваності на рак у 2017 році склав 376,3 на 100 тис. населення. Під час профогляду було виявлено 83 випадки (22%). У занедбаному стані – 70 (17,1%) онкохворих, в 2016 році – 19,7%. Причинами виявлення онкозахворювань у занедбаному стані є:
- прихований перебіг захворювання – 34 випадки;
- відсутність профогляду протягом року – 11 випадків;
- несвоєчасне звернення – 25 випадків.

Лікар акцентувала увагу на тому, що на підставі цих даних, 51% із всіх занедбаних випадків захворювання на рак можливо було попередити при відповідальному ставленні хворих до свого здоров’я.

Завідуюча амб. №8 інформувала журналістів, що серед онкологічних захворювань на першому місці онкопатологія бронхів та легенів – 58 випадків. Друге місце займає онкопатологія молочної залози – 56 випадків. А на третьому місці знаходяться онкозахворювання прямої кишки – 33 випадки.

Візуальних форм онкозахворювань було виявлено 134 випадки за 2017 рік (в 2016р. – 119). Викликає занепокоєння фахівців той факт, що в запущених стадіях було виявлено 30 випадків (22,4%): молочна залоза – 19, шийка матки – 4, порожнина рота – 4 та по одному випадку – губа, слинна залоза, яєчко. Це говорить про те, що населення не турбується про своє здоров’я та несвоєчасно звертається за медичною допомогою, навіть при видимих ознаках захворювання.

З 370 людей отримали спеціальне лікування 212 людей (51%): тільки хірургічне – 105, тільки променеве – 12, тільки медикаментозне – 31, комбіноване – 55 та хіміопроменеве – 9. Відмовились від лікування 55 онкохворих, з яких мали протипоказання 41 чоловік.

Герасименко О.О. розповіла журналістам про заходи, які вживає місцева влада та відділ охорони здоров’я щодо забезпечення Павлограда фахівцем з онкології, якого у місті немає вже два роки. На лікаря-онколога чекає однокімнатна квартира та щомісячна надбавка з місцевого бюджету у розмірі 2 тис. грн. Звичайна зарплата онколога становить 3 тис. 800 грн, а за ініціативи міського голови Вершини А.О. з міського бюджету буде виділено кошти, щоб заробіток досягав 6 тис. грн.

У минулому році по Дніпропетровській області лише 2 лікаря-онколога пройшли інтернатуру та обидва залишилися в обласних лікарнях. Начальник відділу наголосила, що вони готові навіть оплачувати інтернатуру.

Олена Олександрівна також розповіла, що за минулий рік для лікарів різних профілів виділили 10 квартир по вулиці Кравченка, 12а (приміщення колишньої амбулаторії №7). Десятою стала квартира для майбутнього павлоградського онколога. Лікар-онколог зможе приватизувати житлоплощу після закінчення 5 років роботи.

Фахівці звернулися до мешканців міста з проханням своєчасно проходити профілактичні огляди, а жінкам для раннього виявлення раку молочної залози - регулярно проводити самообстеження. При найменшій підозрі на патологію необхідно звертатись до лікарів, тому що тільки на ранній стадії онкологічна патологія виліковна.


Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
5 ПРОСТЫХ СОВЕТОВ, которые помогут реже убирать в квартире
Как ухаживать за орхидеями разных сортов
Город-призрак среди песков
20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Йога для глаз: 8 простых упражнений
Серце для життя
Что делать, если загорелась новогодняя елка?
З НОВИМ РОКОМ!
Як запобігти самогубствам у дітей та підлітків
Что нельзя делать на Рождество
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Какие аромамасла уберегут от простуды
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Про безпеку дорожнього руху в зимовий період
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків
Всесвітній день серця
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах