Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Весняні загострення хронічних та психологічних станів

10 травня 2019 року в психоневрологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» відбулась прес-конференція на тему: «Поради фахівця щодо попередження загострення хронічних та психологічних станів». У роботі заходу взяла участь практичний психолог психоневрологічного диспансерного відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» Вірясова Анна Василівна.

Вірясова А.В. розповіла присутнім журналістам, що більшість людей бояться звертатися до лікаря, а тим паче до лікаря-психіатра або психолога, бо спрацьовує соціальне табу «що подумають про мене інші», «я ж не псих», «не придурюйся, повинен справитися сам», «посади картоплю і все пройде».

Психолог інформувала, що життя та здоров’я людини залежить від різних факторів (фізіології, спадковості, індивідуальних особливостей, способу життя, ближнього оточення, розвитку суспільства в цілому, екології тощо). Останні роки у суспільстві відмічається досить високий рівень соціальної тривоги, який пов’язаний з багатьма факторами (політичними, економічними, війною зокрема). Те, що люди бачать по телебаченню, чують в новинах, маршрутках, магазинах викликає багато тривоги. Відчуття тривоги є дуже неприємним і викликає надмірне напруження (емоційне, фізіологічне), надлишок якого реалізується в індивідуальних програмах кожної людини (хронічні захворювання, тривожно-депресивні стани, залежність, тощо). У фахівців психоневрологічного диспансерного відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР» у 2018 році спостерігалось 597 пацієнтів з невротичними станами (у 2017 – 572 пацієнта). В тому числі у 2018 році вперше звернулось 88 пацієнтів (у 2017 – 85 пацієнтів).

Фахівець наголосила, що коли у людини щось болить, то вона обов’язково йде до лікаря. Дивно і небезпечно для життя запевнювати себе при гострому запаленні апендициту в тому, що «все само собою пройде, не звертай уваги». Не пройде! Те ж можна сказати і про психіку. Вона є невід’ємною частиною особистості і потребує уваги і піклування.

Людина несе в собі великий багаж внутрішнього індивідуального, сімейного та соціального досвіду. Все, що відбувається з людиною, все що вона чує, бачить, всі події, що трапляються з нею залишають емоційні, інтелектуальні, фізіологічні сліди. Будь які відчуття, емоції, почуття потребують власної реалізації, проживання. Часто це плутають з пригнічуванням і здержуванням. Здержування та пригнічення емоцій призводять до накопичення надлишку напруги в тілі. Переживання – це процес, коли людина усвідомлює, що з нею відбувається і може відреагувати відносно (чи то сльози, чи то сміх, чи то сум, чи то звернення за допомогою і т.ін.).

Анна Василівна порадила вчитися довіряти собі, своїм потребам, робити своєчасну психологічну профілактику: фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, вживати свіжу та смачну їжу, спілкуватися з цікавими людьми та природою, вивчати щось нове, мати почуття гумору, піклуватись про своїх близьких та друзів. І коли це потрібно, своєчасно звертатися за допомогою.

Шкала самооцінки депресії

Відмітьте твердження, які відповідають Вам і Вашому настрою протягом щонайменше двох останніх тижнів. Будьте щирі у своїх відповідях.
- я відчуваю постійний сум і пригніченість
- я гірше почуваю себе вранці та краще ввечері
- останнім часом я часто плачу
- мої думки працюють повільніше, ніж раніше
- я відчуваю, що став повільніший у рухах
- я не відчуваю насолоди від життя
- у мене порушений сон
- у мене сонливість протягом дня
- я помітно втратив вагу або навпаки, значно погладшав
- у мене постійно відсутній апетит
- я часто тривожусь
- у мене періодично виникає безпричинне серцебиття
- мене постійно турбують закрепи
- я відчуваю постійну безпричинну втому
- я не бачу попереду нічого хорошого
- мені важко прийняти рішення
- я не отримую задоволення від того, що раніше було мені приємним
- коло мого спілкування останнім часом значно обмежилося
- у мене бувають думки про власну непотрібність, зайвість
- останнім часом я перестав цікавитись фільмами, книгами, газетами, журналами, музикою
- мені стало все байдуже
- я відчуваю, що заважаю жити іншим
- я часто роздумую над сенсом життя
- у мене постійні проблеми з сексуальним життям
- я перестав дивитися телепередачі
- у мене з’явилися незрозумілі неприємні відчуття у тілі
- відпочинок не приносить мені задоволення
- у мене з’явилися непосидючість та метушливість
- я почав дуже рано прокидатися
- мені важко зосередитись на чомусь
При 7+ та більше балів рекомендована консультація фахівця (лікаря психіатра, психолога).

У Павлоградській міській лікарні №1 у психоневрологічному диспансерному відділенні паралельно з лікарем-психіатром ви можете отримати консультацію практичного психолога. Відділення працює щодня, крім вихідних, з 8:00 до 15:00, звертатися можна за телефонами: (0563) 20-00-60, 066-402-33-26.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Похожие новости:

 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах