Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
6 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою

5 березня 2019 року у актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» відбулась прес-конференція на тему: «6 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою». У заході взяла участь міський офтальмолог Колос Неля Антонівна.

Лікар розповіла присутнім журналістам, що глаукома - «синє помутніння очей», від грецького глаукос - «світло-блакитний» і ома - «пухлина» - велика група очних захворювань, що характеризуються постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску (ВОТ) вище толерантного для даної людини рівня, з подальшим розвитком дефектів поля зору, зниженням гостроти зору, специфічною атрофією зорового нерва. Розрізняють первинну і вторинну глаукоми.

Первинна глаукома буває відкритокутова і закритокутова. Підвищення ВОТ більше 21 мм рт.ст. призводить до втрати зору і веде до сліпоти при відсутності лікування. У частини пацієнтів ВОТ не призводить до прогресування захворювання, а у деяких при нормальних цифрах ВОТ розвивається «нормотензивна глаукома» - розвиток типових симптомів глаукоми, в тому числі специфічного ураження нерва. При підвищенні ВОТ в першу чергу страждають периферичні волокна, що призводить до поступового звуження полів зору аж до «тунельного зору».

Відкритокуткова глаукома становить понад 90% усіх випадків захворювань, при цьому кут передньої камери відкрито, а відтік внутрішньоочної рідини знижується. Це веде до поступового, але постійного підвищення ВОТ. Закритокутова глаукома - більш рідкісна форма, яка розвивається частіше в осіб з далекозорістю, ВОТ підвищується швидко і досягає високих цифр.

Фактори ризику розвитку первинної відкритокуткової глаукоми:
1. Вік.
2. Підвищення внутрішньоочного тиску.
3. Наявність родичів, хворих на глаукому.
4. Гіпертонічна хвороба.
5. Цукровий діабет.

Початок захворювання, як правило, протікає непомітно для хворого. З'являються неспецифічні симптоми: затуманення зору, дискомфорт в очах, поява ореолів, стрибки зору, часта зміна окулярів, потім з'являється звуження поля зору, як правило, з носової сторони.

Гострий приступ глаукоми виникає в разі різкого підвищення внутрішньоочного тиску. Напад починається раптово, з'являється біль в оці, може бути нудота, загальна слабкість, головний біль. Часто гострий напад глаукоми приймають за мігрень, гіпертонічний криз, отруєння. При гострому нападі око червоніє, повіки набрякають, рогівка мутніє, зіниця розширюється, приймає неправильну форму, зір різко падає. Сприяє розвитку гострого нападу розширення зіниці - робота в сутінках, в нічний час.

Вторинна глаукома розвивається внаслідок захворювання або травми ока, або внаслідок захворювання на цукровий діабет чи запальні процеси.

Фахівець інформувала, що лікування глаукоми буває медикаментозним та хірургічним. Хворі 1-2 рази на рік потребують курси нейротропної терапії для збереження функцій зорових нервів. Всі виявлені хворі потребують диспансеризації та підлягають огляду окуліста 4 рази на рік.

У Павлограді на диспансерному обліку перебуває 487 осіб з глаукомою. За 2018 рік вперше виявлено 51 хворий (в 2017 – 56). Проведено 120733 тонометрій. Поширеність глаукоми по м. Павлограду – 64,8 на 10 тис. нас., виявляємість – 6,9 на 10 тис. нас. Поширеність по області 85,2%, а виявляємість 6,9 на 10 тис. населення.

Колос Неля Антонівна запросила мешканців міста відвідати лікарів-офтальмологів та отримати консультативну допомогу, особливо це стосується тих, хто має спадкові та хронічні захворювання та кому вже виповнилося 40 років. Хворим на глаукому порадила своєчасно відвідувати фахівців лікувально-профілактичних закладів міста.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Похожие новости:

Что делать, если загорелась новогодняя елка?
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Про безпеку дорожнього руху в зимовий період
Учите своих детей принимать ответственные решения
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
До Всесвітнього дня боротьби проти раку
ОБЕРЕЖНО! ТОНКИЙ ЛІД!
Інформація щодо сказу
ГДЕ БОЛЬШЕ ВСЕГО НИТРАТОВ
КАК ВЫБРАТЬ ДЫНЮ БЕЗ НИТРАТОВ И ЧЕМ ОНА ПОЛЕЗНА
Евровидение 2018
До Дня пам’яті померлим від СНІДу
«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»
Ситуація щодо захворювання на туберкульоз в місті Павлограді
Не забывайте о профилактических осмотрах!
До Всесвітнього дня захворювання нирок
КЛЮКВА: ПОЛЬЗА ЯГОДЫ
ИДЕАЛЬНЫЕ ЦВЕТА СПАЛЬНИ, ЧТОБЫ УЛУЧШИТЬ СОН
Как перейти на летнее время?
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах