Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
17 квітня
Всесвітній день боротьби з гемофілією
День пожежної охорони
18 квітня
Міжнародний день пам’яток та історичних місць
20 квітня
Український день навколишнього середовища
21 квітня
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності
Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя)
22 квітня
Міжнародний день Землі
23 квітня
Всесвітній день книг і авторського права
Всеукраїнський день психолога
24 квітня
Міжнародний день секретаря
Міжнародний день солідарності молоді
25 квітня
Всесвітній день боротьби проти малярії
Міжнародний день ДНК
26 квітня
Міжнародний день інтелектуальної власності
Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф
Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу
27 квітня
Закінчення Великого посту
28 квітня
Пасха Христова - Великдень

Всесвітній день охорони праці
Всесвітній день поріднених міст
29 квітня
День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї
Міжнародний день танцю
30 квітня
День прикордонника
Міжнародний день джазу
1 травня
Свято Весни і Праці
2 травня
Всесвітній день тунця
3 травня
Всесвітній день свободи преси
День Сонця
День кондитера
4 травня
Міжнародний день пожежників
5 травня
Всесвітній день акушерки
Міжнародний день боротьби за права інвалідів
6 травня
Міжнародний день без дієт
7 травня
День радіо
Радониця
 
 
Партнеры
http://514.dp.ua/http://51400.dp.ua/http://starnet.lanhttp://valiko.in.ua/http://zdpl.dp.ua

 
 
ЗМІНИЛИСЯ ТАРИФИ НА ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ В ПАВЛОГРАДІ!

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ МІСТА!
З 18.04.2019 року тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення становитимуть:

- для мешканців приватного сектору, окремо розташованих бюджетних установ та інших споживачів:
централізоване водопостачання – 21,492 грн/м3 з ПДВ
централізоване водовідведення – 8,964 грн./м3 з ПДВ
РАЗОМ – 30,456 грн./м.куб.;

- для мешканців багатоквартирних будинків, бюджетних установ та інших споживачів, розташованих в багатоквартирних будинках:
централізоване постачання холодної води – 22,20 грн/м3 з ПДВ
водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 9,288 грн./м3 з ПДВ
РАЗОМ – 31,488 грн./м.куб.

КП «Павлоградводоканал»
 
 
Звернення ПМО Товариства Червоного Хреста України

Шановні мешканці Павлоградщини!

З 08 квітня по 09 травня 2019 року проводитиметься всеукраїнська акція «МІСЯЦЬ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА» під гаслом: «100 років милосердя».

МЕТА АКЦІЇ - привернути увагу суспільства до гуманітарної діяльності Товариства, нової концепції членства в Товаристві та його 100 річну історію, формування громадської думки на користь милосердя.

СПІВВІТЧИЗНИКИ!

Підтримайте доброчинну ініціативу червонохрестівців задля конкретної допомоги і дієвого милосердя щодо тих, хто поруч з нами та кого немічна старість, бездомне дитинство, каліцтво, хвороби, мізерна пенсія позбавили можливості жити гідно.

Приєднуйтесь до добрих справ Товариства Червоного Хреста України, адже безкорислива допомога, милосердя і співчуття - звична норма повсякденного життя співробітників Товариства.

Ось і зараз організації Червоного Хреста за місцем проживання під час проведення акції мають намір збирати кошти, продукти харчування, одяг і взуття, предмети хатнього вжитку, медикаменти, засоби гігієни і інші товари першої необхідності, шкільні приладдя, іграшки. Зібрана допомога буде надаватися людям, які опинилися в важкій життєвій ситуації.

МЕШКАНЦІ ПАВЛОГРАДЩИНИ!

Запрошуємо Вас прийняти участь у всеукраїнській акції «МІСЯЦЬ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА».
Спішіть робити добро! Творімо милосердя разом!

Звертайтеся за адресою: м. Павлоград, вулиця Шевченка, 102
Телефон: 0563-20-03-96
Реквізити для перерахування коштів:
код ЄДРПОУ 23067432, МФО 305482
Р/Р 26004300656219
ТВБВ №10003/0511 Філії-Дніпропетровського обласного управління АТ «Ощадбанк»
ПМРО Товариства Червоного Хреста України
 
 
7 квітня – Всесвітній день здоров’я

5 квітня 2019 року за участі волонтерських загонів медичного коледжу «Ромашка» під керівництвом Маловик Л.І. та «Панацея» під керівництвом Семененко О.В., фахівців кабінету пропаганди медичних знань та голови Товариства Червоного Хреста було організовано та проведено акції для мешканців міста на тему: «7 квітня – Всесвітній день здоров’я» - у центрі міста біля МКДЦ «МИР» та в Західно-Донбаському професійному ліцеї. Заходи відбулись в рамках Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз та до Всесвітнього дня здоров’я, який щороку відзначається 7 квітня.

Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого іноді ігнорується. Здорові люди дуже рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштовувати свій побут та життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним та надійним на тривалий час. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я є основною метою проведення в цей день акцій та заходів.

У проведенні вуличної акції в центрі міста взяли участь дві групи волонтерів Павлоградського медичного коледжу волонтерського загону «Ромашка»: Сіда Вероніка і Созонник Надія та волонтерського загону «Панацея»: Кролевецька Ірина і Клименко Валерія, фахівці кабінету пропаганди медичних знань та голова Товариства Червоного Хреста. Цього ж дня зі студентами Західно-Донбаського професійного ліцею спілкувались волонтери загону «Панацея»: Ломакіна Поліна та Коваленко Дар’я.

Молодіжні акції спрямовані на пропаганду здорового способу життя, на підвищення поінформованості населення з питань значення своєчасного проходження профілактичних оглядів для ранньої діагностики захворювань. Спілкуючись з мешканцями міста, учасники акції розповідали про переваги ведення здорового способу життя для попередження захворювань, особливо туберкульозу та інших соціально-небезпечних хвороб. Вони звертали увагу перехожих на те, що при незадовільному стані здоров’я необхідно обов’язково звернутись до лікаря за місцем проживання. Це допоможе своєчасно виявити захворювання. Волонтери наголошували на тому, що більшість захворювань виліковні на ранній стадії.

Під час акцій студентами-волонтерами роздавались інформаційні листівки та буклети: «Увага! Час подумати про здоров’я», «Що потрібно знати про туберкульоз», «Як зберегти психічне здоров’я», «Оцініть своє здоров’я», «Безпечних цигарок не існує», «Алкоголь – найпопулярніша отрута», «Залежність, яка руйнує життя» та інші, наголошуючи на важливості ведення здорового способу життя.

Кожного навчального року групами волонтерів медичного коледжу проводиться курсове-гігієнічне навчання та активна роз’яснювальна робота серед учнів навчальних закладів міста, студентів професійного ліцею та політехнічного коледжу. Студенти-волонтери працюють з учнями старших класів, розповідають про шляхи передачі інфекцій, як запобігти захворюванням, пропонують зробити свій вибір на користь здоров’я.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
 
 
БОЛЬШЕ НИКАКИХ ПОДДЕЛОК

Украинские фармакомпании обяжут маркировать лекарства, чтобы защитить покупателей от подделок.

Соответствующую концепцию реализации государственной политики по предотвращению фальсификации лекарств на днях утвердили в Минздраве.

Вскоре на всех упаковках лекарственных препаратов, которые отпускаются по рецепту, появится специальная маркировка, подтверждающая оригинальность продукции.

Когда начнут маркировать лекарства?
Эта программа будет реализована в несколько этапов. На первом – маркировка лекарств будет добровольной для фармакомпаний. На втором МОЗ планирует утвердить списки препаратов обязательных для маркировки, в частности, это касается всех лекарств, которые компенсируются за счет государства по программе "Доступное Лекарство". На третьем этапе введется маркировка абсолютно на все рецептурные лекарства.

В перспективе система предусматривает маркировку 2D кодами. Достаточно будет установить специальное приложение на мобильный, отсканировать код, и вы сразу узнаете всю интересующую вас информацию о препарате и его подлинности, а также отследите продажу рецептурных лекарств без рецептов.

При производстве лекарств на заводах производитель будет наносить на каждую упаковку индивидуальную маркировку. Данные об этом будут заноситься в единую электронную информационную базу.

Это позволит отслеживать всю цепочку поставки лекарств – от производства или импорта до продажи в аптеке. Все эти транзакции будут включены в общую базу данных, включая серию лекарств и дату производства. Таким образом, если кто-то где-то попытается продать фальсифицированный препарат с теми же данными, то у него это не получится – сообщили на сайте в Минздрава.

Если проект удастся реализовать в полной мере за три года, как было изначально запланировано – это позволит контролировать качество лекарств, а также статистику их потребления.

Для МОЗ это возможность более точно планировать закупки и финансирование государственных программ, а для фармакомпаний планировать объемы производства всех препаратов и рационально распределять их по аптекам.
 
 
Ботулізм. Причини, симптоми, профілактика

За даними «Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» в 2018 році в Україні зареєстровано 117 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 168 людей, 8 із них померли. Випадки ботулізму були зареєстровані майже у всіх регіонах України.

В 2017 році було зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, 9 із них закінчились летально.

В Дніпропетровській області в 2018 році також реєструвались випадки захворювання на ботулізм: всього зареєстровано -16 випадків, 25 - постраждалих, в т.ч серед дітей - 1, летальний випадок - 1, серед дітей - 1.

В м. Павлограді протягом останніх 3-х років захворюваність на ботулізм реєструвалась лише в 2017 році - 1 випадок, причина захворювання - вживання в’яленої риби домашнього приготування.

Ботулізм - це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас, ботулізму у більшості випадків;можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

Причини ботулізму

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування - м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно, недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались не належним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими.

Ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також, ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберіганні продукту.

Симптоми ботулізму

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 години після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).
Чим важче захворювання, тим коротше інкубаційний період:
- порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
- сильно виражена сухість у роті;
- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
- запаморочення;
- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп);
- ураження м’язів шиї та кінцівок.

Профілактика ботулізму

Щоб вберегтися від ботулізму уникайте споживання:
- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
- м'ясних та грибних консерв;
- консервів домашнього виробництва;
- якщо не впевнені, що продукти зберігали та, або транспортували належним чином;
- якщо сумніваєтесь у якості продуктів.


Лікар із загальної гігієни відділення
організації санітарно-гігієнічних досліджень
Людмила Іванівна Старішко
 
Переход на страницу  [1] 2 3 ... 38 39 40

 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах