Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
19 березня
День кліента
20 березня
Всесвітній день Землі
Всесвітній день здоров’я ротової порожнини
День весняного рівнодення
Міжнародний день щастя
21 березня
Всесвітній день домашнього господарства
Всесвітній день поезії
Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації
Міжнародний день лісів
Міжнародний день людини з синдромом Дауна
Міжнародний день лялькаря
22 березня
Всесвітній день водних ресурсів
День Балтійського моря
День таксиста
23 березня
Всесвітній день метеоролога
24 березня
Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз
День фтизіатра
Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв
25 березня
День служби безпеки України
Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі
Міжнародний день солідарності з працівниками, які утримуються під вартою чи зникли безвісти
26 березня
День Національної гвардії України
27 березня
День нефролога
Міжнародний день театру
30 березня
Година Землі
31 березня
Перехід на літній час
 
 
Всесвітній день боротьби з гепатитами «В» і «С»

26 липня 2018 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ПМР» було проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами «В» і «С». У роботі заходу взяв участь міський інфекціоніст Бондаренко Анатолій Іванович.

Бондаренко А.І. розповів журналістам про групу небезпечних інфекційних захворювань, що вражають печінку – вірусні гепатити. Хвороба розвивається з різним ступенем активності. Вона може протікати безсимптомно, тому часто хворі звертаються за допомогою вже пізно, коли в печінці відбуваються незворотні зміни.

На ранній стадії захворювання виявляється тільки шляхом здачі крові на печінковий комплекс і аналізу наявності антитіл. А порушення структури печінки можна виявити за допомогою УЗД. Аналізи на гепатити «B» і «С» проводяться при обстеженні хворого в лабораторії КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» (вул. Дніпровська, 541), в той час як аналізи для виявлення гепатиту «А» в плановому порядку не проводяться (тільки в приватних лабораторіях).

Як повідомив фахівець, на сьогоднішній день при своєчасному виявленні гепатити цілком виліковні завдяки існуванню противірусних препаратів. Хворих, у яких знаходять віруси гепатитів, обстежують і ставлять на облік із забезпеченням подальшого лікування. Стадія захворювання встановлюється за кількістю вірусів в крові. Залежно від стадії захворювання визначається першочерговість хворих на отримання безкоштовного лікування. Державою виділяються кошти на певну кількість препаратів, але це менше, ніж число хворих гепатитами.

Лікар інформував, що в інфекційному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» за 6 місяців 2018 року було зареєстровано всього 22 випадки захворювання на вірусні гепатити (за 6 місяців 2017 року – 11), з яких 7 – вірусний гепатит «В», 4 – вірусний гепатит «С» і 5 випадків гепатиту «В + С». З хронічним гепатитом було виявлено 5 осіб. За 2017 рік: 40 – всього вірусних гепатитів, 18 – вірусний гепатит «В», 5 – вірусний гепатит «С», 8 – вірусний гепатит «В + С», 46 – хронічний гепатит. А за 2016 рік: 16 - всього вірусних гепатитів, 6 - вірусний гепатит «В», 4 - вірусний гепатит «С», 40 - хронічний гепатит. Явне зростання захворювання в порівнянні з минулими роками пояснюється збільшенням кількості проведених обстежень. За останні 10 років смертність від гострих гепатитів відсутня, на відміну від хронічних.

Якщо 15% печінки здорові, то людина продовжує жити. Замість зруйнованої тканини клітини, з'являється сполучна тканина, що призводить до гепатитного цирозу (не плутати з алкогольним). Хворі помирають не від самого гепатиту, а від його наслідків. Люди з гепатитом «С» живуть довго, якщо дотримуються лікування і здорового способу життя, але вакцини проти нього ще немає.

Гепатит «В» виявляють не тільки у осіб, які вживають ін’єкційні наркотики, а й у звичайних людей, що ведуть абсолютно здоровий спосіб життя, але випадково заразилися через використання нестерильних інструментів педикюру, манікюру, пірсингу, татуювання. Тому слід відповідальніше відноситися до особистої та громадської гігієни і не відмовлятись від вакцинопрофілактики.

Для вироблення імунітету проти гепатиту «В», в перший день після народження роблять щеплення. А друга доза вакцинації, згідно нового календаря щеплень, погодженого з рекомендаціями ВООЗ, проводиться на другий місяць життя дитини.

Анатолій Іванович порадив слідкувати за своїм здоров’ям, вести здоровий спосіб життя, відмовитись від ризикованої поведінки та не нехтувати рекомендаціями фахівців.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»


Похожие новости:

20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
Серце для життя
Не будьте залежними від згубної дії тютюну
«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»
До Всесвітнього дня захворювання нирок
Правила хорошого сну
6 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою
1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом
 
 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах