Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я
10 жовтня - День працівників стандартизації та метрології України
11 жовтня - Всесвітній день зору
12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом
13 жовтня - Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги
13 жовтня - Міжнародний день зменшення небезпеки лих
14 жовтня - День Українського козацтва
14 жовтня - День захисника України
14 жовтня - Покров Пресвятої Богородиці
14 жовтня - День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України
14 жовтня - День художника України
14 жовтня - Міжнародний день стандартизації
15 жовтня - Всесвітній день боротьби з раком грудей
15 жовтня - Міжнародний день сільських жінок
16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога
16 жовтня - Всесвітній день здoрoвoгo харчування
16 жовтня - Всесвітній день продовольства
16 жовтня - День Шефа
16 жовтня - День алерголога
 
 
Партнеры
http://514.dp.ua/http://51400.dp.ua/http://starnet.lanhttp://valiko.in.ua/http://zdpl.dp.ua

 
 
Город-призрак среди песков

Среди бесплодных песков, на краю Намибской пустыни лежат руины некогда великого города.

Богато украшенные здания бросают вызов безжизненному пейзажу, нарушая окружающую тишину и спокойствие.

Колманскоп был основан в 1900-х годах, и стал домом для сотен немецких горняков, отчаянно ищущих алмазы в пустыне Намибии.

В течение 40 лет Колманскоп был сердцем суетливого и процветающего оазиса. Но его история успеха быстро подошла к концу. Спустя всего 40 лет город покинули люди, и его поглотила пустыня.

Спустя столетие Колманскоп вновь привлекает сотни туристов и фотографов. Только теперь людей манят не алмазы, а уникальная немецкая архитектура в столь пугающих декорациях.


 
 
Небезпечні наслідки вживання дикорослих грибів

20 вересня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «Небезпечні наслідки вживання дикорослих грибів та рослин».

В роботі прес-конференції взяли участь міський анестезіолог Арутюнян Юрій Володимирович та лікар із загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ВСП «Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»» Городнича Світлана Анатоліївна.

Городнича С.А. повідомила журналістам, що в останні роки реєструється велика кількість нещасних випадків від вживання в їжу дикорослих грибів. Щорічна кількість хворих, які звертаються до лікарів з діагнозом отруєння грибами, широко варіюється в залежності від погодних умов і врожайності грибів. При сприятливих погодних умовах (досить тепло і дощі) в лікувально-профілактичні заклади України звертається до 200 чоловік на рік. Смертність при отруєннях грибами становить від 2% до 5%.

Згідно зі статистичними даними 87% від загальної кількості отруєнь - це отруєння свіжими дикорослими грибами; 13% - отруєння консервованими, сушеними, солоними грибами. Отруєння грибами носять сезонний характер: в кінці літа - початок осені. На території України росте майже 2000 видів шапинкових грибів, з них їстівними вважаються не більше 500. У Дніпропетровській області за 2017 рік було зареєстровано 9 випадків отруєння грибами під час яких постраждало 12 людей, у 2018 році - 2 випадки та 7 постраждалих (2 з яких - діти). Зокрема, у місті Павлограді за 2017 рік було зареєстровано один випадок отруєння грибами при якому діагноз був знятий, а в цьому році зареєстрованих отруєнь не було.

Арутюнян Ю.В наголосив, що там, де ростуть їстівні гриби, завжди існують їх отруйні «двійники», які представляють смертельну небезпеку для людини. Отруєння можуть викликати, власне, отруйні гриби (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, несправжні дощовики і ін.), умовно їстівні гриби в результаті невмілої або неправильної кулінарної обробки та навіть неправильно приготовані їстівні гриби.

Вживання грибів протипоказано дітям до 8 років, особам з захворюваннями шлунково-кишкового тракту (гастрити, холецистити, панкреатити, гепатити та ін.), так як прийом грибів може спровокувати загострення хронічного захворювання. Не рекомендується їсти гриби вагітним і годуючим жінкам.

Лікар-анестезіолог розповів про симптоми отруєння грибами, що виникають вже через 1,5-3 години після їх вживання в їжу. Основні ознаки отруєння грибами - нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, головний біль, слабкість, підвищення температури тіла, руки і ноги холонуть. При вживанні деяких видів отруйних грибів, які вражають нервову систему, можуть з'являтися такі симптоми, як галюцинації та втрата свідомості.

Лікар звернув увагу на те, що гриби беруть поживні речовини з ґрунту, в якому можуть бути ядохімікати, якими обробляють поля, солі важких металів, нітрати та інші небезпечні для людини речовини. Доведено, що вміст отрути в грибах непостійний - її кількість може змінюватися від погоди, клімату, умов зростання. Антидотів при отруєнні грибами не існує.

Навіть після довготривалого лікування при тяжкому випадку отруєння грибами, печінка людини ніколи не відновиться, її запалення набуде хронічного стану з можливим розвитком цирозу. Також саме лікування є доволі дорогим (від 5 000 грн. до 50 000 грн.), тому краще виключити гриби із свого щоденного раціону зовсім.

При перших ознаках отруєння грибами необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря, викликати «швидку допомогу» і ні в якому разі не займатися самолікуванням, бо навіть покращення самопочуття, не гарантує відсутність наслідків отруєння. До приїзду швидкої медичної допомоги фахівці рекомендували: пити якомога більше рідини (холодна вода, холодний міцний чай), випити активоване вугілля.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР
 
 
Серце для життя

27 вересня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «29 вересня - Всесвітній день серця».

У роботі прес-конференції взяли участь заступник головного лікаря з медичної частини КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», міський кардіолог Жицька Ірина Володимирівна, зав. відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії терапевтичного профілю КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», лікар-анестезіолог Ігнатенко Ігор Іванович та зав. амбулаторії ЗПСМ №7 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» ПМР», міський дитячий кардіолог Немикіна Ірина Володимирівна.

Жицька Ірина Володимирівна розповіла журналістам про те, що Всесвітній день серця вперше був організований в 1999 році за ініціативи Всесвітньої федерації серця. Цю акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші значущі організації. Спочатку День проводився в останню неділю вересня, а з 2011 року у нього фіксована дата - 29 вересня.

Всесвітній день серця проводиться під девізом: «Серце для життя». У партнерстві з ВООЗ Всесвітня федерація серця проводить заходи більш ніж в 100 країнах.

Мета введення такого свята в міжнародний календар, як Всесвітній день серця - це підвищення інформованості населення планети про небезпеку, яку несуть серцево-судинні захворювання. У наш час багато мільйонів людей щорічно вмирають від хвороб серця і судин, і, на жаль, число таких смертей постійно зростає.

Лікар зазначила, що здоров’я на 50% залежить від власного вибору людини - способу життя, на 20% - від стану зовнішнього середовища, на 20% - від соціально-економічних факторів, на 10% - від організації медичної допомоги. Отож світ уже давно активно використовує саме ці 50%. За останні 20 років у США смертність від серцево-судинних захворювань знизилася на 40%. Сталось це не лише завдяки новітнім технологіям у галузі діагностики й лікування, а, насамперед, завдяки популяризації серед населення загальних знань профілактики та ефективній боротьбі в суспільстві із факторами ризику. Аналогічна тенденція до зниження рівня смертності від серцево-судинних захворювань спостерігається і в країнах Європи, чого не скажеш про Україну. Обізнаність про фактори ризику в нас низька, а смертність від серцево-судинних захворювань висока.

Ігнатенко Ігор Іванович інформував присутніх, що у Павлограді за 6 місяців 2017 року в кардіореанімаційне відділення поступило: 21 людина з хронічною ішемічною хворобою серця, 126 людей з порушенням ритму при ішемічний хворобі серця, 72 людини з гострим інфарктом міокарда, 35 людей з ішемічним інсультом та 19 - з геморагічним інсультом. За той же період 2018 року поступило: 36 людей з хронічною ішемічною хворобою серця, 98 людей з порушенням ритму при ішемічний хворобі серця, 66 людей з гострим інфарктом міокарда, 26 людей з ішемічним інсультом та 18 - з геморагічним інсультом.

Фахівець наголосив, що зараз є тенденція до зростання смертності від серцево-судинних хвороб, через пізні звернення пацієнтів. Такі захворювання, як інфаркти та інсульти вимагають надання першої допомоги в перші години, коли трапилася судинна катастрофа. За цей час реально можливо допомогти людині, тобто провести тромболізіс та зменшити зону враження серця чи мозку. Ці хвороби амбулаторно не лікуються та рано чи пізно вам прийдеться звернутись до лікаря, тому краще не втрачати золотий час своєчасної допомоги.

За 6 місяців минулого року померло з такими патологіями: 19 чоловік - хронічна ішемічна хвороба серця, 6 чоловік - гострий інфаркт міокарда, 4 людини - ішемічний інсульт та 7 людей - геморагічний інсульт. За 6 місяців 2018 року померло: 15 людей з хронічною ішемічною хворобою серця, 12 людей з гострим інфарктом міокарда, 9 людей з ішемічним інсультом та 12 - з геморагічним інсультом.

Немикіна Ірина Володимирівна нагадала про те, що артеріальна гіпертензія, кардіоміопатія і навіть атеросклероз, що починаються в дитинстві, прогресують і часто стають причиною інвалідності людей в період максимальної їх працездатності. Неможливо попередити серцево-судинні захворювання дорослих не вирішивши питання ранньої діагностики, лікування та профілактики кардіологічної патології в дитинстві. Вона інформувала, що у Павлограді в 2017 році на диспансерному обліку перебувало 229 дітей з вродженими пороками серця і судин, з яких у 42 (18 - дітей до 1 року) було вперше виявлено захворювання. За 9 місяців 2018 року - 248 дітей з вродженими пороками серця, з яких у 23 (11 - дітей до 1 року) - вперше виявлено.

Фахівець повідомила що, вроджені вади серця, які виникають внутрішньоутробно - анатомічні дефекти серця, його клапанного апарату або його судин, займають перше місце по смертності новонароджених та дітей першого року життя.

Дитячий кардіолог порадила дотримуватись правил, які можуть звести до мінімуму ризик вроджених вад серця і важких ускладнень серцево-судинних захворювань у дитини. Майбутнім батькам необхідно уникати інфікування внутрішньоклітинними мікроорганізмами, які можуть стати причиною вроджених аномалій плоду. Якщо зараження сталося, то необхідно провести адекватний курс лікування до настання вагітності. Особливо небезпечні в плані розвитку вроджених вад серця у дітей - цитомегаловірус, вірус герпесу, мікоплазмоз, токсоплазмоз, вірус кору і краснухи. За три місяці до настання вагітності обом батькам, а жінці і упродовж усієї вагітності, слід уникати вживання алкогольних напоїв, прийому більшості лікарських препаратів, контакту з отрутами і токсичними речовинами (лаки, фарби, розчинники та ін.). У перші три місяці вагітності жінці необхідно повноцінно харчуватися і отримувати достатню кількість вітамінів, мікроелементів і незамінних амінокислот, оскільки в цей період відбувається закладка усіх органів та систем плоду.

Запідозрити і навіть підтвердити цей діагноз можна вже на 19-му тижні вагітності. Новітнє діагностичне обладнання дозволяє виявити дефекти розвитку серця на таких ранніх термінах. Сучасний рівень кардіохірургії дає можливість повернути до нормального життя 95% хворих дітей.

Ірина Немикіна порадила батькам звертати увагу на стан своїх дітей, аби не прогавити розвиток у них небезпечних хвороб. Зокрема, слід помічати, коли дитина має надмірну сонливість, млявість, втрачає увагу і апетит. Це може свідчити про інтоксикацію організму стрептококом. Симптомами інших порушень серцево-судинної системи у дітей може стати головний біль чи важкість в області серця, запаморочення, непереносимість фізичних навантажень, тощо. Якщо у дитини є подібні симптоми, батькам варто показати її педіатру. Він визначить які діагностику та лікування слід пройти дитині в подальшому.

На сьогоднішній день у Павлограді діє програма «Доступні ліки», завдяки якій люди з серцево-судинними захворюваннями мають можливість отримати безкоштовно або частково безкоштовно ліки, що включені до переліку.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР
 
 
Як запобігти самогубствам у дітей та підлітків

Поради батькам:

- приділяти більше уваги психологічному стану дитини (звернути увагу на посилення почуття тривоги, безнадії, поглиненість думками про смерть, загробне життя, відсутність планів на майбутнє, спроби скласти записку про відхід з життя, роздачу особистих речей);
- перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;
- перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;
- звертати увагу на коло спілкування дитини;
- намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
- обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
- встановлювати функцію "батьківський контроль" на всіх гаджетах дитини.

Слід пам’ятати, що ймовірність суїциду зростає, коли людина залишається на самоті. Період піків вікової суїцидальності доводиться між 17 і 24 роками, а також в умовах тяжкої морально-психологічної ситуації в сім’ї або найближчому оточенні.

Дії батьків при спробі суїциду

Якщо все ж запобігти нещастя не вдалося, і дитина все ж здійснила спробу суїциду, батьки повинні прийняти комплекс термінових заходів. Зрозуміло, першим вашим почуттям буде переляк і полегшення від того, що життя дитини все ж таки вдалося врятувати. Не приховуйте свої почуття від дитини під маскою байдужості і вже тим більше гніву. Дитина повинна відчувати, що ви дуже її любите.

Після того, як стан здоров'я дитини стабілізується, вам в обов'язковому порядку буде необхідно звернутися за допомогою психіатрів та психологів. Ні в якому разі не нехтуйте допомогою професіоналів – часто впоратися з проблемою своїми силами практично неможливо. У тому випадку, якщо лікарі вважатимуть за потрібне помістити вашу дитину в спеціалізований реабілітаційний центр, у жодному разі не відмовляйтеся. Пам'ятайте про те, що спробу суїциду ваша дитина зробила не просто так, а значить, вона може її повторити в тому випадку, якщо причину не буде виявлено та усунено.


Дитячий психіатр
Марія Володимирівна Марунчак
 
 
О пользе какао

В осенний период нельзя отказывать себе в натуральных витаминах. Все знают о пользе овощей и фруктов, но мало кто задумывается о преимуществах какао.

Оказывается, какао может похвастаться не только высокой калорийностью и приятным вкусом.

Бобы какао являются источником калия, кальция, натрия, магния, железа, цинка и серы. Фенилэтиламин, содержащийся в какао, выступает мощным антидепрессантом, борется с депрессией и улучшает настроение.

Благодаря калию, какао бобы благотворно влияют на кровеносную и сердечную систему, улучшают кровообращение головного мозга.

Антиоксиданты из какао благотворно влияют на обмен веществ, клеточное обновление, замедляют старение организма.

Но самой главное – какао содержит редкий витамин D2 – регулирующий обмен кальция и фосфора в организме человека. Без витаминов группы D наш организм усваивает менее 15 процентов кальция, и только 60 процентов фосфора. Дефицит витамина D увеличивает риск респираторных заболеваний, остеопороза, рахитов.

Обратите внимание, что разные продукты из какао содержат разное количество полезных веществ. Например, польза какао масла или экстра-черного шоколада в несколько раз выше, чем белого – где количество какао бобов минимально.
 
 
Всесвітній день серця

Напередодні Всесвітнього дня серця павлоградці мали змогу отримати консультації від обласних кардіологів

20 вересня 2018 року у КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» ПМР» (вул. Соборна, 115) лікарем-кардіологом Шпак Катериною Олександрівною та дитячим лікарем-кардіологом Титаренко Оксаною Анатоліївною КП «Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ДОР» було проведено консультації пацієнтів з ішемічною хворобою серця, стенокардією, післяінфарктним кардіосклерозом, вадами серця, кардіоміопатіями. Під час прийому було оглянуто 32 дорослих та 20 хворих дітей. За потреби лікарями видавалися направлення з призначеною датою відвідування кардіологічного центру м. Дніпро.

Також лікар-кардіохірург КП «Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ДОР» Шашко Олег Вікторович провів лекцію для лікарів Павлограду та району на тему: «Вроджені вади серця та серцево-судинної системи у дітей». На лекції були присутні 53 лікаря.

Ми вдячні Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації за забезпечення доступності для населення міста Павлограда високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
 
 
Профілактика цукрового діабету у дітей та підлітків

На сьогоднішній день в місті Павлограді 28 дітей хворих на цукровий діабет знаходяться під наглядом лікарів амбулаторій ЗПСМ КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» та міського ендокринолога. З них, у першому півріччі 2018 року, у 3 дітей було вперше виявлено захворювання на цукровий діабет.

Профілактика цукрового діабету у дітей різного віку повинна носити комплексний характер. Вона включає в себе організацію правильного харчування, певну фізичну активність, уникнення стресів і регулярне відвідування лікарів. Розглянемо ці пункти трохи детальніше.

Організація правильного раціону харчування - це основа профілактики цукрового діабету у дітей та підлітків. Батькам потрібно підтримувати водний баланс у своїх дітей, і з малого віку привчати їх до дотримання певних питних звичок. Так дитину потрібно привчити пити по одній склянці води з ранку натщесерце і приблизно за півгодини до вживання їжі. Це мінімум, необхідний для підтримання водного балансу. При цьому не варто замінювати воду чаєм, газованими напоями, кавою, соками (як свіжими, так і консервованими). Підліткам ні в якому разі не можна пити слабоалкогольні та алкогольні напої.

Достатнє споживання води підтримує нормальну роботу підшлункової залози і забезпечує оптимальний безперебійний синтез інсуліну. Крім того рідина важлива для сприйняття клітинами вже виробленого інсуліну.

Вкрай важливу роль відіграє профілактика і корекція надмірної ваги. Так дитині з ожирінням потрібно дещо скоротити добову калорійність раціону. Бажано відмовитися від «швидких» (простих) вуглеводів, що містяться в солодощах, зменшити споживання рослинних і особливо тваринних жирів. Слід збільшити кількість прийомів їжі за день, зменшивши при цьому обсяг порцій і калорійність. Батькам необхідно вивчити інформацію про принципи здорового харчування і перейти на нього всією сім'єю.

Якщо дитина знаходиться в групі ризику виникнення цукрового діабету, в його раціоні повинні бути присутніми певні продукти харчування, представлені буряком, капустою, редькою, морквою, цитрусовими, зеленою квасолею та ін.

При організації правильного і збалансованого харчування для профілактики діабету не потрібно переходити на цукрозамінники та продукти з їх вмістом. Захоплення такою їжею може привести до порушень діяльності не тільки підшлункової залози, але і печінки.

Помірні фізичні навантаження не тільки зменшують ймовірність розвитку ожиріння. Спорт приносить і більш виражену користь організму дітей і підлітків. При правильній організації фізичної активності, глюкоза не може застоюватися в крові, навіть при знаходженні там в деякому надлишку. Тому лікарі радять батькам забезпечити своїх дітей хоча б півгодинними фізичними навантаженнями. При цьому зовсім не обов'язково виснажувати їх спортом. Можна займатися будь-якими подібними навантаженнями протягом десяти хвилин тричі на день.

Стреси - це один з провокуючих чинників цукрового діабету у дітей. Такі навантаження на нервову систему можуть посприяти і розвитку інших досить небезпечних захворювань. Батькам потрібно допомогти дітям відмовитися від спілкування з негативно налаштованими оточуючими. Також варто навчити дитину самоконтролю і вмінню зберігати спокій. Полегшити це завдання допоможуть спеціальні тренінги та консультації з лікарями-психологами та іншими фахівцями.


Сімейний лікар амбулаторії №7 ЗПСМ
КЗ «Центр первинної медико-санітарної
допомоги м. Павлограда» ПМР»
Вікторія Анатоліївна Базарна
 
 
Ситуація щодо захворювання на туберкульоз в місті Павлограді

Туберкульоз – тяжке інфекційне захворювання, яке вражає людей незалежно від їх віку, статі та професії. Збудником туберкульозу є туберкульозна паличка – широко розповсюджена та дуже стійка в оточуючому середовищі мікобактерія. Шляхи зараження на туберкульоз:
- при кашлі, чханні та навіть під час розмови з хворим;
- через предмети особистого користування хворого (рушник, посуд, одяг, постіль);
- при контакті з хворими тваринами та використанні в їжу продуктів тваринного походження, заражених туберкульозною паличкою.

За 6 місяців 2018р. виявлено 35 нових випадків захворювання на туберкульоз, що складає 32,2 на 100 тис. населення, в 2017р. показник складав 48 випадків – 44,2 на 100 тис. населення, спостерігається зниження показників захворюваності на 27,1%.

На жаль, відмічається ріст захворюваності серед дітей, захворюваність серед підлітків на одному рівні, в порівнянні з минулим роком.

Соціальний статус серед вперше виявлених був наступний, не працює 54,3%, пенсіонерів та інвалідів – 11,4%, дітей – 5,7%, підлітків – 2,9%, працюючих – 25,7%.

Таким чином, найбільший ризик захворіти туберкульозом мають найбільш соціально незахищені верстви населення.

Показник смертності від туберкульозу за 6 місяців 2018р. знизився на 9,8%.

Хотілося б попередити, що епідемія туберкульозу триває. Захворіти може кожен мешканець міста, незважаючи на соціальний рівень. Своєчасно виявити туберкульоз допоможе щорічне флюорографічне обстеження, та звернення до сімейного лікаря за медичною допомогою, якщо у вас кашель, нездужання, слабкість, підвищення температури тіла.

Краща профілактика туберкульозу – здоровий спосіб життя:
- відмова від шкідливих звичок: зловживання алкоголем, вживання наркотиків та паління;
- дотримання правил особистої гігієни, тримання в чистоті житла;
- ведення активного способу життя, повноцінне харчування.

Не нехтуйте своїм здоров’ям!


Зав. диспансерно-поліклінічним
відділенням №6 КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР»
Олена Юріївна Гриб
 
Переход на страницу  [1] 2 3 ... 19 20 21

 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах