Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
15 червня - День захисту людей похилого віку
17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою
17 червня - День батька
17 червня - День медичного працівника
19 червня - Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту
20 червня - Всесвітній день біженців
21 червня - День літнього сонцестояння
21 червня - Міжнародний День Йоги
21 червня - Міжнародний день скейтбордингу
22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні
23 червня - День державної служби ООН
23 червня - Міжнародний Олімпійський день
24 червня - День молоді
24 червня - День молодіжних і дитячих громадських організацій України
25 червня - День дружби та єднання слов’ян
25 червня - День митної служби України
25 червня - Міжнародний день моряка
 
 
Жінки, турбуйтесь про своє здоров’я

В КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» відбулась прес-конференція в рамках Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози. У заході взяв участь лікар-хірург консультативно-діагностичного відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» Масловський Віктор Федорович.

Фахівець інформував журналістів, що злоякісні новоутворення молочної залози займають провідне місце в структурі онкологічної захворюваності жінок як і в Україні, так і в Дніпропетровській області. Проте, за останні роки жіноче населення стало набагато уважніше ставитися до проблеми молочних залоз - більшість проходить обстеження у лікаря кожні 6 місяців.

Масловський В.Ф. повідомив, що у місті Павлограді за 9 місяців 2017 року всього з онкологічними захворюваннями виявлено 251 особа, з яких 53 (21,1%) - занедбані випадки. Рак молочної залози виявлено у 42 осіб, з яких 11 (26,2 %) - занедбані. Виявлено 96 випадків захворювання на візуальні форми раку, з них 18 випадків (18,75%) - занедбані. А за 2016 рік було виявлено 370 осіб з онкологічними захворюваннями, з них 107 випадків (28,9%) - занедбані. Рак молочної залози було виявлено у 39 осіб, з них 15 (38,5%) - занедбані випадки.

Сама молочна залоза - це орган, який має 25-30 молочних дольок в кожній. Ці дольки проходять свої стадії розвитку: дозрівання та формування молочних залоз, період здатності виробляти грудне молоко (це період годування), період затишшя перед можливою вагітністю та пологами, а також період зворотного розвитку, коли дольки втрачають здатність виробляти молоко.

Лікар-хірург звернув особливу увагу на травмування молочних залоз. Вони є дуже важливими органами, які мають зв'язок з усіма залозами внутрішньої секреції (надниркових гіпофіз, щитовидна залоза, паращитовидна залоза, яєчники). Грубе та неосвічене поводження з молочними залозами, неуважні обстеження, недотримання особистої гігієни, аборти, будь-якого роду травми (як у вигляді фізичного впливу, так і емоційні) можуть дати поштовх до захворювання. Травматичний влив на молочні залози в дитячому віці може призвести до пороків розвитку. Дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря, якщо був прямий поштовх у груди. Потрібно пам’ятати, що рак молочної залози може розвитись від травми молочних дольок.

Найбільш доступним та ефективним методом ранньої діагностики пухлинних захворювань молочної залози є часте самообстеження (4 рази на місяць). Лікар детально розповів про методику самообстеження та порадив на які ознаки жінці необхідно звернути увагу при самообстеженні. Якщо ви вважаєте, що з дня останнього самообстеження відбулися помітні зміни, то потрібно терміново звернутись до лікаря.

Фахівець назвав методи профілактики раку молочної залози:
- регулювання маси тіла;
- відмова від шкідливих звичок;
- підтримка регулярного статевого життя, перші пологи не пізніше 28-30 років, природне вигодовування дитини не менше року, уникнення абортів;
- своєчасне лікування гінекологічної патології, контроль за прийомом гормональних контрацептивів;
- лікування цукрового діабету, захворювань печінки та щитоподібної залози;
- запобігання впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища, уникнення стресів, регулярне самообстеження молочних залоз;
- обстеження у лікаря-гінеколога один раз на рік;
- ультразвукове дослідження молочних залоз жінкам віком до 40 років - 1 раз на 2 роки, після 50 років — щорічно.
Ефективним методом ранньої діагностики є мамографія. Завдяки мамографії смертність від раку молочної залози в Україні знизилася на 20-30%. Мамографія може виявити пухлини до того, як вони почнуть проявлятися клінічно.

Віктор Федорович наголосив на тому, що рак молочної залози - це не вирок. При своєчасному зверненні і лікуванні хвороби на ранніх стадіях у людини є можливість залишитись практично здоровою.


Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

Похожие новости:

Пенсії працівникам села
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах