Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
17 травня - Вознесіння Господнє
17 травня - Всесвітній день інформаційної спільноти
17 травня - Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією
17 травня - День вишиванки
17 травня - День пульмонолога
18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18 травня - Міжнародний день музеїв
19 травня - День Європи в Україні
19 травня - День боротьби з гепатитом
19 травня - День науки в Україні
20 травня - Всесвітній день метролога
20 травня - Всесвітній день травматолога
20 травня - День банківських працівників України
20 травня - День пам'яті жертв політичних репресій
20 травня - День пам'яті померлих від СНІДу
21 травня - Всесвітній день культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку
22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття
23 травня - Міжнародний день по викоріненню акушерських свищів
24 травня - Європейський День Парків
24 травня - День слов'янської писемності і культури
25 травня - День зниклих безвісти дітей
25 травня - День філолога
25 травня - Тиждень солідарності з народами несамокерованих територій
26 травня - День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України
27 травня - День Святої Трійці. П'ятидесятниця
27 травня - День хіміка
28 травня - День прикордонника
29 травня - Міжнародний день миротворців ООН
30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми і алергії
30 травня - День жіночої емансипації
30 травня - Міжнародний День розсіяного склерозу
31 травня - Всесвітній день без тютюну
31 травня - Всесвітній день блондинок
 
 
14 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ

Ця дата відзначається щорічно з 1991 року згідно ініціативи Міжнародної діабетичної Федерації і Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога який спільно з професором Джоном Маклеодом відкрили гормон інсулін - препарат для лікування цукрового діабету.

Багато століть люди не мали ресурсів для лікування цукрового діабету. Діагноз цукровий діабет не давав право не лише на одужання, а й надію на життя. Хоча в наш час цукровий діабет залишається невиліковною хворобою, наявність інсуліну і цукровознижуючих препаратів дало можливість людям навчитись держати хворобу під контролем. Але, незважаючи на це, цукровий діабет - одна із ведучих медико-соціальних проблем. Мільйони людей в світі хворіють на цукровий діабет. Відповідно до даних світової статистики, кожні 13-15 років кількість пацієнтів з цукровим діабетом подвоюється.

Згідно даних, в м. Павлограді за 9 місяців 2017 року зареєстровано 3717 хворих на цукровий діабет (399,1 на 10 тисяч). Інсулінотерапію одержують 847 пацієнтів (96,2 на 10 тисяч). В порівнянні з 2016 роком за 9 місяців зареєстровано 3816 хворих на цукровий діабет (428,6 на 10 тисяч). З них одержували інсулінотерапію 861 чоловік (96 на 10 тисяч). Вперше виявлено - за 9 місяців 2017 року 122 пацієнта (13,8 на 10 тисяч). Інсулінотерапію отримують 8 чоловік (0,9 на 10 тисяч). Порівняно з 2016 роком за 9 місяців виявлено хворих на цукровий діабет 155 чоловік (17,4 на 10 тисяч). На інсулінотерапії - 24 чоловіка (2,6 на 10 тисяч).

На кінець 2016 року виявлено та зареєстровано 262,9 ускладнень цукрового діабету на 10 тисяч. На першому місті ураження судин очей (діабетична ретинопатія) 96,4 на 10 тисяч. Ураження нирок (діабетична нефропатія) 95,7 на 10 тисяч. Діабетична гангрена 0,3 на 10 тисяч.

Більшість випадків цукрового діабету належить до двох категорій. Цукровий діабет 1 типу найчастіше діагностується у віці до 20 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін. Близько 10% хворих мають 1 тип діабету. Цукровий діабет 1 типу починається швидко. Хворий різко втрачає масу тіла, з’являється сухість у роті, спрага, швидко підвищується рівень цукру в крові. Якщо не проводити лікування це може призвести до коматозного стану. 1 тип цукрового діабету потребує інсулінотерапії.

На цукровий діабет 2 типу найчастіше хворіють після 45 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін в достатній кількості і клітини організму недостатньо реагують на власний інсулін, тобто інсулін не засвоюється організмом. Близько 90% людей мають 2 тип діабету. Цукровий діабет 2 типу починається поступово. З'являється немотивована слабкість, сухість у роті, спрага. Підвищення рівня цукру в крові спочатку незначне. Високий рівень глюкози в крові часто не викликає значних розладів самопочуття, але є вкрай небезпечними. У людей з високим рівнем цукру в крові швидше розвиваються процеси старіння організму, значно частіше виникають захворювання серцево-судинної системи, такі як ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, інсульти виникають значно частіше. Якщо не проводити лікування, цукровий діабет призводить до погіршення або втрати зору, судинних захворювань ніг, яке може закінчитись гангреною і ампутацією ніг, ушкодження нирок. Так як цукровий діабет 2 типу виникає після 45 років, люди в цьому віці, в основному, мають надлишкову вагу. Якщо хворий візьме себе у руки і схудне, тоді можна обійтись без цукровознижуючих препаратів та інсуліну. Потрібно вести активний спосіб життя. Регулярно слідкувати за своїм харчуванням. Воно повинне бути дієтичним та в невеликих порціях. Необхідно контролювати і підтримувати належний рівень цукру в крові. Необхідно регулярно приймати лікування, яке назначив вам лікар, слідкувати за станом ніг, не носити тісного взуття. Мити ноги кожен день, витирати м’яким рушником, змащувати пом'якшувальним кремом. Оглядати ноги на наявність тріщин або ран.

Тому навчання хворих на цукровий діабет методам самоконтролю, уміння керувати своєю хворобою, знаходитись в тісному контакті зі своїм лікарем, має велике значення для попередження ускладнень цукрового діабету. Всім хворим на цукровий діабет необхідно мати глюкометр для контролю рівня цукру в крові, щоб вчасно виявити декомпенсацію хвороби та не пропустити появу низьких показників цукру в крові, що теж небезпечно для хворих на цукровий діабет.

Підсумовуючи все сказане, необхідно хоча б раз на рік перевіряти цукор в крові, звернувшись до свого сімейного лікаря. Якщо з’явились хоч якісь підозри на цукровий діабет, теж необхідно звернутись до сімейного лікаря. Пацієнти, що захворіли на цукровий діабет, повинні раз на рік, а при необхідності частіше, проходити огляди у хірурга, окуліста, невропатолога, робити електрокардіограму.


Міський фахівець з ендокринології
Валентина Іванівна Гордієвська

Похожие новости:

Павлоградське об’єднане управління ПФУ: про співпрацю з об’єднаними територіальними громадами
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Учите своих детей принимать ответственные решения
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
До Всесвітнього дня боротьби проти раку
Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам
В місті Павлоград розпочалися заходи до Дня Перемоги
Про зміни до Закону України „Про нотаріат”
СПИСОК змінених номерів телефонів МЛ №4 м. Павлоград
Покров Богородицы: что приготовить на праздничный стол
14 интересных фактов о человеческом сердце
РОЗКЛАД РУХУ автобусів на маршрутах м. Павлограда
НОВІ МАРШРУТИ РУХУ МІСЬКОГО АВТОТРАНСПОРТУ
ІНФОРМАЦІЯ щодо роботи амбулаторій КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»
Про виплату підвищених розмірів пенсійних виплат
ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Мыться каждый день - вредно
12 травня - Міжнародний день медичної сестри
Співпраця з об’єднаними сільськими територіальними громадами
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах