Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
15 червня - День захисту людей похилого віку
17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою
17 червня - День батька
17 червня - День медичного працівника
19 червня - Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту
20 червня - Всесвітній день біженців
21 червня - День літнього сонцестояння
21 червня - Міжнародний День Йоги
21 червня - Міжнародний день скейтбордингу
22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні
23 червня - День державної служби ООН
23 червня - Міжнародний Олімпійський день
24 червня - День молоді
24 червня - День молодіжних і дитячих громадських організацій України
25 червня - День дружби та єднання слов’ян
25 червня - День митної служби України
25 червня - Міжнародний день моряка
 
 
10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

5 жовтня 2017 року у психоневрологічному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1»ДОР» було проведено прес-конференцію до 25-річного ювілею Всесвітнього дня психічного здоров’я, який був заснований Всесвітньою федерацією психічного здоров’я у 1992 році та відзначається 10 жовтня. Метою цього заходу є підвищення обізнаності населення в галузі охорони психічного здоров'я. Тема цьогорічного Всесвітнього дня психічного здоров’я: «Психічне здоров’я та робоче місце».

У роботі прес-конференції взяла участь міський фахівець з психіатрії Гамій Наталя Володимирівна.

Лікар розповіла журналістам про те, що кожен четвертий дорослий і один з десяти дітей у світі мають проблему з психічним здоров'ям. Це глибоко впливає на життя десятків мільйонів людей та на їх здатність підтримувати відносини, працювати чи просто проживати свій день. Понад 300 мільйонів людей у світі страждають від депресії, що дорівнює 4,4% світового населення та 800 000 людей щороку закінчують життя самогубством. Психічні, неврологічні та наркологічні захворювання разом становлять 13% від загального глобального навантаження на економіку від усіх хвороб. Більше 80% цих хвороб приходиться на людей, що живуть у країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Світовий економічний форум прогнозує, що сукупний глобальний вплив психічних розладів, з точки зору втрати економіки, складе 16,3 трлн. доларів до 2030 року.

Гамій Н.В. повідомила, що в Павлограді близько 3% населення в тій чи іншій мірі отримують психіатричну допомогу. Найбільшу кількість пацієнтів становлять хворі з органічними розладами особистості внаслідок ураження головного мозку з різних причин. За консультаціями щороку до фахівців закладу звертаються більше 20 тис. людей. Але загальний страх перед зверненням до психіатрів залишається ще високим. На жаль, багато людей погано поінформовані про своє психічне здоров'я. За оцінками спеціалістів, лише приблизно чверть людей з психічними проблемами у розвинутих країнах отримують постійне лікування, а більшість з них самотужки намагаються боротися з проблемами психічного здоров'я, шукати допомоги чи інформації в сім'ї, у друзів або колег.

Фахівець інформувала, що необізнаність у питаннях психічного здоров'я людей впливає на їх працездатність. Зберігається висока потреба у активній роз’яснювальній роботі про стратегії подолання проблем для збереження емоційного здоров’я.

До цього Всесвітнього дня психічного здоров’я було розроблено основоположну інформацію з метою розповсюдження її серед населення:
1. Роботодавці повинні розумітися у питаннях психічного здоров'я, щоб відчувати потреби працівників, які можуть вплинути на робочій процес.
2. Працівники можуть мати психічні захворювання або психологічний стрес з ряду причин, які не завжди пов'язані з робочим місцем. Але важливо, щоб робоче місце було безпечним для працівників у будь-якій ситуації.
3. Програми допомоги працівникам, що розробляють роботодавці, повинні гарантувати, що психічне здоров'я є частиною загальної програми захищеності працівників.
4. Рекомендовано створити безпечне та спокійне середовище, де людям пропонується обговорювати питання, які спричинили ті чи інші проблеми на робочому місці.
5. Життя може бути напруженим, але робоче місце повинно бути притулком розуміння та взаємодопомоги.
6. Необхідно донести до своїх робітників розуміння того, що знання свого психічного здоров’я розширює їх можливості при вирішенні службових питань і допомагає забезпечити їх комфорт та безпеку на роботі.
7. Потрібно створити таку атмосферу на виробництві, що сприяє спільній роботі та відчуттю, що "ти не один" на робочому місці.

Наталя Володимирівна поділилась, що в Америці вже впроваджено, а в Європі було запущено, пілотний проект по навчанню керівників підприємств з питань охорони психічного здоров’я працівників. Підприємства відіграють важливу роль не тільки як роботодавці, а й як захисники здоров'я в суспільстві. А психічне здоров'я та благополуччя робочої сили є запорукою та первинним ресурсом для продуктивності та інновацій у виробництві. Гарне фізичне та психічне здоров'я сприяють кращій якості життя, взаємодії та продуктивності праці, що у свою чергу сприяє економічному зростанню, стабільності та зайнятості на виробництві.

Якщо Вам необхідна консультація з питань збереження психічного здоров’я, звертайтесь до фахівців психоневрологічно-диспансерного відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» (вул. Шевченка, 63, тел. 6-00-60).


Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

Похожие новости:

21 декабря - день зимнего солнцестояния
Учите своих детей принимать ответственные решения
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
До відома учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників АТО
До Всесвітнього дня боротьби проти раку
ПЕРВАЯ ЗЕЛЕНЬ: ЧЕМ ПОЛЕЗЕН ЗЕЛЕНЫЙ ЛУК?
100 років милосердя
Евровидение 2018
ВЕСОМЫЕ ПРИЧИН НЕ ПИТЬ ХОЛОДНУЮ ВОДУ
Не забывайте о профилактических осмотрах!
С 1 марта 2017 года НКРЭКУ вводит новые тарифы на электроэнергию для населения
До уваги фізичних осіб-підприємців!
Про зміни до Закону України „Про нотаріат”
Научитесь ценить своё здоровье
Важность вакцинации для предотвращения рака шейки матки
ВСЕГДА НА СВЯЗИ С РЕБЕНКОМ
РОЗКЛАД РУХУ автобусів на маршрутах м. Павлограда
НОВІ МАРШРУТИ РУХУ МІСЬКОГО АВТОТРАНСПОРТУ
5 полезных свойств ежевики
Чем полезна тыква в осеннем рационе питания?
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах