Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
16 липня - День бухгалтера України
20 липня - Міжнародний день шахів
25 липня - День зубного техніка
26 липня - День парашутиста
27 липня - День системного адміністратора
28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
28 липня - День хрещення Київської Русі - України
28 липня - День PR-спеціаліста
29 липня - День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
29 липня - День працівників торгівлі
30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
30 липня - Міжнародний день дружби
 
 
До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами В і С

26 липня 2017 року в КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» було проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами В і С.

У роботі прес-конференції взяли участь міськрайонний епідеміолог Руденок Людмила Іванівна та міський дитячий інфекціоніст Демиденко Юлія Вікторівна.

Фахівці обговорювали причини захворюваності вірусним гепатитом та гострими кишковими інфекціями серед населення м. Павлограда й регіону. За шість місяців поточного року зареєстровано 40 випадків вірусного гепатиту, з них 37 випадків хронічного гепатиту. Ці показники в два з половиною рази перевищують обласні.

Аналіз показує, що серед передбачуваних факторів передачі можна виділити парентеральний і статевий шляхи. Безладні статеві зв'язки можуть привести до розвитку хронічних гепатитів. Передача може відбуватися при порушенні будь-якої слизової оболонки, тому потрібно дотримуватись правил особистої гігієни та звертати увагу на профілактичні заходи.

Руденок Л.І. інформувала, що звертаючись в перукарню, де проводиться стерилізація інструментарію, потрібно уважно ставитись до обробки інструментів. Майстер манікюру та педикюру повинен в присутності клієнта, окрім дезінфекціі, ще обробити інструментарій ультрафіолетовим випромінюванням. За словами лікаря, у нашому місті було прийнято рішення комісії техно-екологічної безпеки в надзвичайних ситуаціях щодо протидії небезпечним інфекціям за №21 від 12.07.2017 року, де є пункт про дотримання правил дезінфекції та стерилізації інструментів в салонах, які надають послуги манікюру та педикюру, та про проведення дезінфекційних заходів. Також важливо проводити дезінфекційні заходи на великих підприємствах, які організовують питний режим, та на інших об'єктах міста.

Фахівець повідомила, що на сьогоднішній день в місті Павлограді було зареєстровано всього 3 випадки вірусного гепатиту B гострого характеру. Причиною низької кількості звернень населення на ранній стадії гепатиту в лікувальні інстанції є відсутність належного рівня знань про гепатит у людей. Пізнє звернення призводить до формування хронічних форм.

Міськрайонний епідеміолог наголосила на тому, що ні в якому разі не можна допускати хронізації вірусного гепатиту, бо вчасно розпочате лікування гарантує швидке одужання. А ось хронічні процеси можуть дати наслідки на все життя, тому при перших ознаках вірусного гепатиту (в першу чергу, пожовтіння склер, потемніння сечі, знебарвлення калу) потрібно негайно звернутися до лікаря. Фахівцем в цій області є лікар кабінету інфекційних захворювань лікувального закладу за місцем проживання.

В Павлограді також існує носійство вірусних гепатитів. Тобто, крім гострих і хронічних форм, є ще носії маркера вірусних гепатитів B і C. У нашому місті в рівній мірі зберігається носійство вірусного гепатиту B і C. Щорічно обстежуються групи ризику для ідентифікації вірусних гепатитів, з яких до півтора відсотків мають позитивний результат. У 2016 році - 1,6%, а в 2017 році відсоток коливається від 1,2 до 1,4. Здається, що це невеликий відсоток, але якщо рахувати в абсолютних цифрах, то кількість хворих складає 121 чоловік тільки за минулий рік, відповідно, 50 осіб в цьому році. Це досить великі цифри, які вказують на те, що в місті є носійство.

Як повідомила міський дитячий інфекціоніст Демиденко Юлія Вікторівна, в Павлограді випадків захворювання на вірусний гепатит серед дітей немає, тому що більша частина дитячого населення щеплена від гепатиту і профілактично захищена.

Лікар більш детально зупинилась на попередженні гострих кишкових інфекцій у дітей. У ранньому віці здоров’я дітей залежить тільки від батьків, наскільки вони дотримуються правил особистої гігієни та технологій приготування страв, режиму харчування. Страви для дітей повинні готуватися тільки на один прийом і ні в якому разі не повинні зберігатись. У дітей система травлення є недосконалою, тому продукти харчування повинні бути якісними та відповідати віку дитини. Фахівець наголосила на тому, що малюкам ні в якому разі не можна вживати ковбасні вироби, копчену рибу, газовані напої та інші продукти, що не рекомендуються дітям. Молоко та воду необхідно обов’язково кип’ятити. Воду для пиття та приготування страв краще брати з перевірених джерел.

Міський дитячий інфекціоніст звернулась до батьків з проханням бути уважними при приготуванні та годуванні дітей та не ризикувати їх здоров’ям.

Епідситуація по гострим кишковим інфекціям вказує, що в місті Павлограді відзначається зростання захворюваності, в порівнянні з попереднім роком, на 67%, перевищуючи тим самим обласний показник на 29%. Кількість захворювань на гостру кишкову інфекцію зросла за рахунок гастроентероколіту. У загальній структурі гострих кишкових інфекцій 40% припадає на ротовірусну інфекцію. Діти по питомій вазі займають 85,4%. Хворіють діти, переважно, віком від 1 до 4 років. Від всієї структури хворих на гострі кишкові інфекції 48% - діти дошкільного віку. Проте, не дивлячись на таку ситуацію, яка склалася в місті, були недопущені групові та спалахові захворювання в організованих колективах.

Учасники прес-конференції переконливо радили в жодному разі не займатись самолікуванням, а при виникненні перших ознак кишкового захворювання терміново звертатись до лікаря.


Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
5 ПРОСТЫХ СОВЕТОВ, которые помогут реже убирать в квартире
Как ухаживать за орхидеями разных сортов
Йога для глаз: 8 простых упражнений
ВІЗЬМІТЬ УЧАСТЬ У РІЗДВЯНОМУ ФЕСТИВАЛІ
Что делать, если загорелась новогодняя елка?
З НОВИМ РОКОМ!
Лунный календарь стрижек на январь 2018
Что нельзя делать на Рождество
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Какие аромамасла уберегут от простуды
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Про безпеку дорожнього руху в зимовий період
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
До відома учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників АТО
До Всесвітнього дня боротьби проти раку
ОБЕРЕЖНО! ТОНКИЙ ЛІД!
Університет III покоління
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах