Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
16 липня - День бухгалтера України
20 липня - Міжнародний день шахів
25 липня - День зубного техніка
26 липня - День парашутиста
27 липня - День системного адміністратора
28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
28 липня - День хрещення Київської Русі - України
28 липня - День PR-спеціаліста
29 липня - День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
29 липня - День працівників торгівлі
30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
30 липня - Міжнародний день дружби
 
 
СТРАХОВИЙ СТАЖ ЯК ОСНОВНИЙ ПОКАЗНИК, ЩО ВПЛИВАЄ НА ПЕНСІЙНІ ПРАВА

У пенсійному законодавстві чітко визначені умови призначення пенсій. Основною з них є наявність необхідного страхового стажу. Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058), з 1 січня 2004 року запроваджено нову формулу обчислення пенсій, яка встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого було сплачено страхові внески.

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж = трудовий стаж (період роботи до 01.01.2004) + страховий стаж (період роботи після 01.01.2004).

Для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку потрібно мати не менш як 15 років страхового стажу, а для того, щоб одержати мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, чоловікам потрібно мати 35 років страхового стажу, а жінкам - 30 років.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності Законом № 1058 (до 01 січня 2004 року), зараховуються до страхового стажу відповідно до записів у трудовій книжці та додаткових документів, які підтверджують періоди навчання, проходження військової служби, догляду за дитиною тощо. Страховий стаж набутий особою після 01 січня 2004 року обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Що означає поняття „персоніфікований облік”? Із 2000 року в Україні було створено унікальну систему, яка обліковує відомості про всіх працюючих і само зайнятих осіб. Тобто кожен, хто працює, має персональну облікову картку в системі персоніфікованого обліку, у якій за весь період трудового життя починаючи з 2000 року накопичуються відомості, що потім є основою для обчислення пенсії.

Страховий стаж обчислюють у місяцях, і той місяць (або місяці), за який не сплачені внески до Пенсійного фонду, не включають у страховий стаж. Особа, яка не працює та не сплачує внески - відповідно не набуває страхового стажу. За ці періоди в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.

З 01.01.2004 якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу пропорційно до сплачених страхових внесків. Неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є більшою або на рівні мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата.

Ставка єдиного внеску - 22%
01.01.2016-30.04.2016: мінімальна заробітна плата (грн) - 1378,00; мінімальний страховий внесок (грн) - 303,16.
01.05.2016-30.11.2016: мінімальна заробітна плата (грн) - 1450,00; мінімальний страховий внесок (грн) - 319,00.
01.12.2016-31.12.2016: мінімальна заробітна плата (грн) - 1600,00; мінімальний страховий внесок (грн) - 352,00.
01.01.2017-31.12.2017: мінімальна заробітна плата (грн) - 3200,00; мінімальний страховий внесок (грн) - 704,00.


Наприклад, мінімальний страховий внесок в січні 2017 року = 3200,00 грн (мінімальна заробітна плата) х 22% (розмір єдиного внеску, визначений законодавством) = 704,00 грн.

Пенсійний фонд надає всім зручну можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права:
- перелік страхувальників, які подавали по Вам відомості до системи персоніфікованого обліку;
- за кожний місяць, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: сума заробітку, з якої сплачені страхові внески, кількість днів для стажу, відмітка про сплату пенсійного/єдиного внеску;
- загальні показники за кожний рік, помісячно: загальна сума заробітку, з якої сплачені страхові внески (усього та в межах максимальної величини), страховий стаж;
- відомості про спеціальний (пільговий) стаж та відомості про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків (БСВ), по страхувальниках і по роках.

Кожна застрахована особа може одержувати інформацію, накопичену в базах даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, незалежно від взяття на облік (місця проживання, реєстрації) періодично звертаючись до управлінь Пенсійного фонду України або безпосередньо отримувати інформацію зареєструвавшись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).

На Веб-порталі ПФУ передбачено два способи реєстрації:
- подача заяви для реєстрації на Веб-порталі, передбачає особисте відвідування територіального органу Пенсійного фонду України;
- он-лайн реєстрація з електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП); ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флеш-накопичувач чи жорсткий диск Вашого комп’ютера) або на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).


Начальник відділу адміністрування,
супроводження інформаційних систем,
електронних реєстрів та захисту інформації
Т.Л. Гармаш

Похожие новости:

До уваги фізичних осіб-підприємців!
Павлоградське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє
Про перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року
Зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною
Порядок обчислення розміру пенсії за віком
СТРАХОВИЙ СТАЖ ЯК ОСНОВНИЙ ПОКАЗНИК, ЩО ВПЛИВАЄ НА ПЕНСІЙНІ ПРАВА
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах