Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
25 лютого - Перший офіційний Державний герб України
27 лютого - Міжнародний день полярного ведмедя
28 лютого - Всесвітній день рідкісних захворювань
28 лютого - День працівників патрульно-постової служби України
1 березня - Всесвітній день імунітету
1 березня - Всесвітній день цивільної оборони
1 березня - День «Нуль дискримінації»
1 березня - Початок весни
2 березня - День професійного сержанта в Україні
3 березня - Всесвітній день дикої природи
3 березня - Всесвітній день письменника
4 березня - Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення
6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою
8 березня - Міжнародний день зубного лікаря
8 березня - Міжнародний жіночий день
9 березня - День народження Тараса Шевченка
9 березня - Міжнародний день ді-джея
 
 
Оптимізація заробітної плати і її вплив на розмір пенсії

Розмір пенсії в солідарній системі залежить від страхового стажу особи та заробітної плати (доходу), яку вона одержувала протягом трудової діяльності і з якої було сплачено внески до Пенсійного фонду України. Обчислення пенсій у солідарній системі здійснюється відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058 „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058).

Пенсія за віком визначається за формулою:
П = Зп х Кс, де
П – розмір пенсії, у гривнях;
Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону № 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 Закону № 1058.

Коефіцієнт страхового стажу визначається за формулою, встановленої в статті 25 Закону № 1058.

Наприклад, страховий стаж особи становить 33 роки 5 місяців. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року стажу 1,35% - 0,45113=(33х12+5)х1,35)/1200.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв.

Мають місце випадки, коли особа, яка звертається за призначенням пенсії, не завжди мала високий заробіток, тобто в деяких місяцях коефіцієнти заробітку будуть невисокими.

Наприклад, після липня 2000 року людина в певні періоди перебувала на обліку в центрі зайнятості. Оскільки період отримання допомоги по безробіттю зараховується до страхового стажу, в заробіток для обчислення пенсії за цей період враховується мінімальна заробітна плата. На такий випадок Закон № 1058 передбачає можливість проведення оптимізації заробітку.

Відповідно до статті 40 Закону № 1058 за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Наприклад, страховий стаж особи становить 34 роки 8 місяців. Загалом, з періоду, за який враховується заробітна плата, можна буде вилучити до 41 місяця ((34х12 місяців+8 місяців)х10%)).

Крім того, додатково за період з 01.07.2000 до 01.01.2005 можуть бути виключені із заробітної плати періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

При цьому у всіх випадках заробітна плата, не може бути менше 60 календарних місяців.

Отже, застосування механізму оптимізації заробітку – є правовою нормою, що мінімізує негативні наслідки від коливань заробітної плати людини впродовж періоду її трудової діяльності.

Начальник Павлоградського відділу
з питань призначення, перерахунку
та виплати пенсій №1
В.В.Крутогуз

Похожие новости:

 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах