Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
16 липня - День бухгалтера України
20 липня - Міжнародний день шахів
25 липня - День зубного техніка
26 липня - День парашутиста
27 липня - День системного адміністратора
28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
28 липня - День хрещення Київської Русі - України
28 липня - День PR-спеціаліста
29 липня - День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
29 липня - День працівників торгівлі
30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
30 липня - Міжнародний день дружби
 
 
Порядок обчислення розміру пенсії за віком

Статтею 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон 1058) передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення певного віку, визначеного цією статтею, і за наявності не менше як 15 років страхового стажу.

Розмір пенсії визначається відповідно до статей 27 і 28 Закону 1058. Під час його визначення враховується страховий стаж, обчислений відповідно до статей 24 і 25 Закону 1058 і заробітна плата (дохід), обчислена відповідно до статей 40 і 41 цього Закону.

Розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П = Зп х Кс
Де: П - розмір пенсії у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Згідно зі статтею 40 Закону 1058, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. На бажання пенсіонера або в разі якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, і за умови підтвердження довідки про заробіток первинними документами, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Пенсії призначають територіальні управління Пенсійного фонду України. Для здійснення попереднього розрахунку розміру пенсії Ви можете звернутися до Павлоградського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області.

Розмір своєї пенсії також можливо обчислити самостійно за допомогою програми „Пенсійний калькулятор”, яку призначено для визначення розміру пенсії за віком на загальних умовах у солідарній системі відповідно до статей 27 та 28 Закону 1058. Вона міститься на сайті Пенсійного фонду України за адресою: www.pfu.gov.ua - каталог послуг - програмне забезпечення - пенсійний калькулятор.

Для обчислення розміру пенсії потрібні:
- дані про стаж, який по 31.12.2003 обчислюється за записами в трудовій книжці та документами, виданими за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами (довідками, виписками з наказів, особовими рахунками і відомостями на видачу заробітної плати, посвідченнями, характеристиками, письмовими трудовими договорами й угодами з відмітками про їх виконання та іншими документами, які містять відомості про періоди роботи). Після 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку;
- відомості про заробіток, які за період з 01.07.2000 надає відділ адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Павлоградського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області;
- довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року, видана підприємством, установою, організацією, а в разі їх ліквідації - правонаступниками або архівними установами.


Начальник Павлоградського відділу
обслуговування громадян
Г.В. Коваленко

Похожие новости:

ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Павлоградське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє
Актуальні питання пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб
Прийом та обслуговування громадян в Павлоградському об'єднаному управлінні ПФУ
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах