Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
17 січня
День дітей-винахідників
19 січня
Хрещення Господнє
20 січня
Всесвітній день снігу
21 січня
Міжнародний день обіймів
22 січня
День Соборності України
25 січня
День студентів
Тетянин день
26 січня
День працівника контрольно-ревізійної служби України
Міжнародний день митника
27 січня
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
28 січня
Державний прапор України
Міжнародний день захисту персональних даних
29 січня
День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни
День пам'яті Героїв Крут
30 січня
Всесвітній день допомоги хворим на проказу
День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ
31 січня
Всесвітній день ювеліра
 
 
Партнеры
http://514.dp.ua/http://51400.dp.ua/http://starnet.lanhttp://valiko.in.ua/http://zdpl.dp.ua

 
 
Дізнайтесь вчасно про свій рівень цукру в крові

16 січня 2019 року фахівцями амбулаторій ЗПСМ КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» було проведено акцію з питань ранньої діагностики цукрового діабету. Мешканці міста мали можливість пройти безкоштовно експрес-тестування рівня глюкози в крові та дізнатися свій результат впродовж декількох хвилин.

Під час заходу, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікова Олена Іванівна розповіла присутнім журналіста та пацієнтам, що цукровий діабет є однією з ведучих медико-соціальних проблем. Захворювання проявляється стійким підвищенням цукру у крові при порушенні дії власного інсуліну. Без інсуліну організм не отримує необхідної енергії з їжі. Це порушення всіх видів обміну речовин. Без правильного лікування, цукровий діабет може викликати хвороби серця та нирок, сліпоту, навіть призвести до ампутації кінцівок.

Фахівець інформувала, що основними факторами ризику розвитку діабету є зайва вага, низька фізична активність, нездорова їжа, високий артеріальний тиск, високий рівень холестерину в крові, діабет у близьких родичів. Вона акцентувала увагу на симптомах захворювання, які повинні змусити людину звернутись за медичною допомогою: постійне відчуття голоду, спраги, значне сечовиділення, незалежно від часу доби, схуднення або збільшення маси тіла, свербіж шкіри та слизових оболонок, оніміння та біль в ногах, судоми, погіршення зору, втома, слабкість в м’язах та ін.

Лаборанти, що проводили обстеження, радили пацієнтам, у яких було виявлено підвищений рівень глюкози в крові, обов’язково звернутися до сімейного лікаря за консультацією та наголосили на важливості дотримання його рекомендацій.

Майже 200 павлоградців дізналися про свій рівень глюкози в крові за час проведення акції. Дуднікова Олена Іванівна підкреслила, що подібні заходи з питань ранньої діагностики цукрового діабету будуть проводитись і в подальшому.


КНП «Центр первинної медико-санітарної
допомоги м. Павлограда»
 
 
Аналіз травматизму та поради фахівця

20 грудня 2018 року у актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» відбулась прес-конференція з залученням медичних працівників шкіл та ДДЗ міста на тему: «Профілактика травматизму у зимовий період та поради фахівця щодо його попередження». У роботі прес-конференцій взяв участь лікар-травматолог КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» Теренюк Євгеній Вікторович.

Теренюк Є.В. ознайомив присутніх з аналізом травматизму серед населення Павлограда та регіону станом на 17 грудня 2018 року. За цей період лікарями-травматологами травмпункту КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» було надано допомогу 14 264 пацієнтам, з яких 2 642 – діти до 14 років та 606 – діти віком 15-17 років. Лікар звернув увагу медсестер навчальних закладів на данні по шкільному травматизму – 248 випадків – та дав їм дієві поради щодо їх дій під час травмування дітей.

Медична допомога у травмпункті міської лікарні №4 надається кваліфікованими фахівцями цілодобово. Але, на жаль, більше 20% травмованих звертаються за допомогою несвоєчасно, чим наражають себе на небезпеку виникнення тяжких ускладнень. Євгеній Вікторович звернувся до мешканців міста із проханням в разі виникнення травм, не займатись самолікуванням, щоб не допустити ускладнень, а звертатися до лікарів-травматологів в цілодобовий травмпункт міської лікарні №4 (вул. Дніпровська, 541).

Фахівець акцентував увагу на травмах від укусів тваринами, як домашніми так і бродячими. З початку 2018 року вже 322 мешканці міста регіону звернулися до травмпункту за допомогою з укусами. На сьогоднішній день травмпункт КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» забезпечений вакциною проти сказу в достатній кількості.

Вуличний травматизм станом на 17.12.18р. склав 3 671 випадок зі зверненням до травмпункту. Лікар надав поради як правильно підготуватись до ожеледиці та розповів про поведінку пішоходів в таких умовах:
- Заздалегідь зробіть на підошві і підборах так звані кригоступи. Є кілька способів: купити готовий, їх зараз продають майже в усіх аптеках міста, прикріпіть на підбори перед виходом з дому шматок поролону або лейкопластиря.
- Краще купувати взуття з підошвою з мікропористої або іншої м'якої основи і без великих підборів.
- Ходити потрібно неспішно, наступаючи на всю підошву.
- Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.
- Не перебігайте дорогу під час снігопаду і в ожеледицю. Пам'ятайте, що в цей період значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, і до загибелі.
- Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані.
- Тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару, щоб на вас не впала бурулька.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини - терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з негативними наслідками.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
 
 
Організація медичної допомоги під час проведення медичної реформи первинної ланки

20 грудня 2018 року у актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» відбулась прес-конференція з залученням медичних працівників шкіл та ДДЗ міста на тему: «Організація медичної допомоги під час проведення медичної реформи первинної ланки». У роботі заходу взяли участь начальник відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Герасименко Олена Олександрівна, головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікова Олена Іванівна та заступник головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Гришина Ірина Миколаївна.

Герасименко О.О. детально розповіла присутнім журналістам та медсестрам шкіл і ДДЗ про хід реформи охорони здоров’я в первинній ланці на сьогоднішній день та про зміни у вторинній ланці (вузькі спеціалісти), що розпочнуться з 1 липня 2019 року.

Усі медичні заклади Павлограда фінансуватимуться через Національну службу здоров’я з державного бюджету. Реформа фінансової системи медицини стартувала рік тому, коли Верховна Рада України прийняла Закон № 2168 - VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» і вже у березні поточного року була створена Національна служба здоров'я України. З того часу первинна ланка стала працювати за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» – коли фінансування йде на кожного пацієнта окремо за надані йому медичні послуги.

Дуднікова О.І. повідомила, що зараз в нашому місті працює дев’ять амбулаторій загальної практики сімейної медицини, декларації з сімейними лікарями, терапевтами або педіатрами уклали 76 500 павлоградців, а загалом в Павлограді сьогодні працює 60 сімейних лікарів. Вже майже всі лікарі 100-відсотково набрали собі пацієнтів.

Вона нагадала про важливість і необхідність заключення декларації до 1 липня 2019 року. Кожен терапевт може обслуговувати 2000 пацієнтів, сімейний лікар – 1800, педіатр – 900. Тому треба поквапитись з цим питанням, бо більшість послуг надаються лише після вибору свого сімейного лікаря і «неприв'язані» ні до кого пацієнти матимуть право лише на екстрену медичну допомогу.

За словами головного лікаря ЦПМСД, з 1 січня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів протягом 5 годин. В суботу амбулаторії працюватимуть до 14:00. У вихідні дні невідкладна допомога надаватиметься з 8:00 до 20:00. Що стосується викликів лікарів додому, то кожен такий виклик і номер телефону пацієнта фіксується в амбулаторії.

Олена Іванівна назвала одним із плюсів медичної реформи наявність онлайн-реєстратури, завдяки якій люди можуть записатися на прийом до лікаря, не виходячи з дому. Протягом року у амбулаторіях зменшилися черги, їх майже немає. Це зручно не лише для пацієнтів, а й для лікарів, які працюють з величезною кількістю людей. Водночас люди з екстреними випадками та гострими захворюваннями обслуговуватимуться позачергово.

Начальник відділу охорони здоров’я Герасименко О.О. інформувала, що в 2019 році до павлоградських лікарень прийдуть ще четверо нових молодих лікарів - троє сімейних та один педіатр, а нещодавно на роботу в ЦПМСД прийняли ще одного лікаря-терапевта. Кошти надходитимуть до закладу із розрахунку в середньому 370 гривень за кожного пацієнта (в залежності від його вікової категорії). Таким чином, кількість зароблених лікарем грошей залежатиме від кількості пацієнтів, що заключили з ним декларацію. З цих коштів лікар оплачуватиме заробітну платню собі, медичній сестрі, яка сидить на прийомі, медсестрам з маніпуляційного кабінету та кабінету щеплення, молодшій медичній сестрі, а також спецзасоби для прийому, аналізи тощо. Фінансування лікарів, які будуть працювати з 1 серпня 2019 року, здійснюватись з місцевого бюджету.

Гришина І.М. наголосила, що отримати медичні препарати за державною програмою «Доступні ліки» павлоградці зможуть у будь-якому місці України із другої половини 2019 року в рамках реформування медицини. Програма «Доступні ліки» фінансуватиметься Національною службою здоров’я і, передбачається, що буде введено електронний рецепт, завдяки якому пацієнт зможе отримати ліки не лише за місцем проживання.

Також лікар підкреслила наявність в достатній кількості якісних вакцин проти дифтерії та правцю і запросила мешканців міста зробити щеплення в амбулаторіях міста.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
 
 
5 главных вопросов о здоровье позвоночника

Сидячая работа в офисе или весь день за прилавком, неправильная осанка, тяжелые сумки – результат один: болит спина. Чтобы сохранить здоровье позвоночника, необходимо ежедневно соблюдать простые правила.

По статистике, спина чаще болит у женщин, чем у мужчин. Когда-то оделись не по погоде, когда-то подняли сумку тяжелее, чем стоило бы. Плюс беременность и роды. Плюс возраст, лишний вес... В итоге все это, вместе взятое (и еще с добрый десяток причин), к проблемам с позвоночником и приводит. Что делать? Как справиться с болью? Где искать выход?

1. Почему в конце рабочего дня болит спина?
Если к вечеру у вас «тянет» в пояснице и между лопатками, немеют шея и затылок, подобные проблемы указывают на то, что вы либо долго или неподвижно сидели за компьютером, либо у вас неудобное рабочее кресло, либо вы длительное время провели в положении стоя. К слову, головная боль, частые головокружения и даже боль в сердце могут быть симптомами болезни позвоночника.

Если долго находиться в одной позе, часть мышц спины будет расслаблена, а часть, наоборот, – напряжена. Из-за этого и возникают самые частые (так называемые статические) боли в спине.

2. Как снять мышечное напряжение?
Самое главное здесь – укрепить мышцы спины и брюшного пресса. Только упругие и сильные мышцы поддерживают позвоночник в правильном положении. Поэтому делайте перерывы в работе, разминайтесь хотя бы каждые полчаса-час. Возьмите за правило выполнять несложные упражнения: наклоны, разгибания, махи ногами. Чтобы снять ощущение тяжести, дискомфорта в спине и шее, можно сделать легкий массаж, разминание руками.

НА ЗАМЕТКУ!
Упражнения нужно делать ежедневно хотя бы по несколько минут. Только в этом случае будет положительный результат.

3. Как правильно организовать рабочее место?
При сидячей работе:
  • В идеале рабочее кресло должно регулироваться по высоте, иметь подлокотники и широкую спинку высотой от таза до лопаток, повторяющую изгиб нижней части спины. Если такого изгиба нет, между спинкой и поясницей поместите небольшой валик.

  • Монитор должен располагаться прямо перед лицом. Если это невозможно и он стоит сбоку, хотя бы раз в 2-3 месяца переставляйте его на другую сторону стола.

  • Центр экрана должен быть примерно на уровне глаз. Если монитор стоит слишком низко, приходится нагибать голову, чуть сползать на стуле. При этом напрягаются спина, шея, мозг хуже снабжается кровью, возникают головные боли.

  • При работе с клавиатурой располагайте кисти параллельно полу, расслабляйте плечи. Полезная вещь – ортопедический коврик для компьютерной мыши.


При работе стоя:
  • Меняйте позу каждые 15 минут.

  • Ходите на месте, прогибайтесь назад, потягиваясь вверх руками. Все это поможет снять напряжение мышц.

  • Периодически ставьте то одну, то другую ногу на низкий табурет или небольшую подставку.


4. Какими должны быть правильный матрас и подушка?
Принято считать, что жесткий деревянный щит — идеальное место для ночного отдыха при проблемах со спиной. Увы, это общепринятая ошибка. Во время сна позвоночник должен сохранять физиологические изгибы, что невозможно на полностью твердой поверхности.

Основание постели действительно должно быть жестким. Возможен и деревянный щит, не дающий спине провисать, но поверх него стоит положить что-то более мягкое – обычный или ортопедический матрас, который бы обеспечивал комфортное положение тела.

Подушка должна поддерживать голову и шею в естественном положении на одном уровне с верхним отделом позвоночника. Этим требованиям лучше всего отвечают ортопедические подушки с небольшими валиками.

Выбирая подушку, учитывайте уровень мягкости своей кровати. На мягком матрасе вы «утопаете» больше, и расстояние между плечом и головой небольшое — такой матрас хорошо дополнит невысокая подушка. Если вы спите на более жесткой поверхности, то и подушку выбирайте чуть повыше.

5. Как держать осанку?
Есть один нехитрый способ: станьте прямо, расправьте плечи и в этом положении наклейте вдоль позвоночника полоску лейкопластыря (попросите это сделать кого-то из близких). Натягиваясь, пластырь не позволит спине сутулиться.

НА ЗАМЕТКУ!
Очень узкие, сильно обтягивающие кофточки вредны для позвоночника, они стесняют движения. Как и тяжелая шуба (дубленка) – такая одежда создает дополнительную нагрузку на позвонки. Предпочтительнее легкий пуховик или зимнее пальто на синтепоне.
 
 
Какой крем для рук выбрать – питательный или увлажняющий?

Хотите, чтобы ваши руки всегда были ухоженными – не забывайте несколько раз в день пользоваться кремом с легкой и нежной текстурой.

К сожалению, многие женщины пренебрегают этим золотым правилом – применять средство по уходу за кожей рук ежедневно. И напрасно. Ведь руки – это часть тела, которая всегда на виду и раньше других коварно выдает возраст женщины.

Дело в том, что кожа на руках гораздо чаще, чем кожа лица, подвергается воздействию разрушающих факторов. Неблагоприятные погодные условия (дождь, ветер, снег, сухой воздух) и естественные возрастные изменения (каждодневная стирка и уборка с применением средств бытовой химии) могут сделать грубой и шершавой даже молодую кожу.

Каких только кремов для рук не выпускает современная промышленность, чтобы сберечь женскую красоту, – увлажняющие, питательные, защитные, восстанавливающие и заживляющие, отбеливающие и гидрофобные (так называемые кремы-перчатки) и др.

Какие бывают кремы для рук

В большом ассортименте разнообразных кремов нетрудно и запутаться. Но в разных ситуациях кожа наших рук нуждается в ином средстве ухода. Любой крем на 60-80% состоит из воды и представляет собой эмульсию, в которой в оптимальном сочетании находятся полезные для кожи вещества.

Увлажняющий крем незаменим для насыщения кожи влагой, которой ей так часто не хватает. Казалось бы, в течение дня наши руки много раз контактируют с водой, но это, наоборот, высушивает, а не увлажняет кожу.

Увлажняющий крем нужно наносить на кожу в течение дня после каждого мытья рук.

Питательный крем более плотный по текстуре, он богат маслами, но не должен вызывать неприятного ощущения липкости. Им смазывают кисти на ночь, когда целебное смягчающее действие средства наиболее интенсивно.

Защитный крем предназначен для поздней осени и зимы. При его нанесении на коже образуется тонкая пленка, которая препятствует агрессивному воздействию окружающей среды, например, морозного воздуха. Летняя "версия" такого крема должна содержать УФ-фильтры, чтобы от солнечного излучения на коже рук не возникли пигментные пятна и ранние морщины.

Защитный крем лучше всего наносить за 30 минут до выхода на улицу.

Крем, в состав которого входят силикон и глицерин, прекрасно защитит кожу рук от нежелательного воздействия чистящих и моющих средств.

НА ЗАМЕТКУ! Перед чисткой сантехники или кухонной плиты средствами на основе хлора или едких кислот пропитайте силиконовым кремом кожные покровы, затем обязательно наденьте хозяйственные перчатки, и тогда ваши руки точно не пострадают.

Крем с регенерирующим эффектом – это настоящая палочка-выручалочка в случае, если вы не уберегли свои ручки, и на коже появились шелушение, раздражения или мелкие трещинки. Входящие в состав такого крема целебные масла (какао, ши, абрикосовое, масло виноградных косточек и авокадо), а также пчелиный воск окажут противовоспалительное, заживляющее и смягчающее действие.

Женщинам возраста 40+ обязательно нужно пользоваться антивозрастным кремом для рук, поскольку в этот период кожа истончается, ее барьерные функции ослабевают и она становится уязвимой перед внешними факторами. Такой крем, как правило, содержит коллаген, эластин, витамины А, С и Е, антиоксиданты.

Как правильно наносить крем для рук

В идеале кремом нужно пользоваться как минимум дважды в день, утром и вечером, а также перед выходом на улицу и после мытья рук.

После контакта с водой, особенно водопроводной, кремом пользоваться нужно обязательно – он поможет избавиться от ощущений сухости и стянутости кожи. Наносите его на кожу рук легкими движениями, распределяя от пальцев к запястью, как будто вы надеваете перчатки.

Большего эффекта можно достичь, если смазывать кремом кожу рук после теплой ванночки с отварами лекарственных трав – чистотела, подорожника, ромашки, шалфея, коры дуба. Нанесение крема можно совместить с массажем – при этом движения пальцев должны быть легкими, поглаживающими.

 
Переход на страницу  [1] 2 3 ... 35 36 37

 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах