Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
16 липня - День бухгалтера України
20 липня - Міжнародний день шахів
25 липня - День зубного техніка
26 липня - День парашутиста
27 липня - День системного адміністратора
28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
28 липня - День хрещення Київської Русі - України
28 липня - День PR-спеціаліста
29 липня - День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
29 липня - День працівників торгівлі
30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
30 липня - Міжнародний день дружби
 
 
Прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня пам'яті померлим від СНІДу

24 травня 2017 року в центрі профілактики та боротьби зі СНІДом на базі КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» було проведено прес-конференцію з нагоди Всесвітнього дня пам'яті померлим від СНІДу.

В роботі заходу взяла участь в.о. зав. центром профілактики та боротьби зі СНІДом Крилова Людмила Андріївна.

Фахівець інформувала журналістів, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в світі мешкає 36,9 млн. людей, інфікованих вірусом імунодефіциту людини. Україна не є виключенням у загальному епідемічному просторі світу і за темпами розвитку епідемії посідає провідне місце у Східній Європі. Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні розпочалася в 1987 році, але до 1995 року розповсюджувалась повільно, за рахунок вживання ін’єкційних наркотиків. Починаючи з 2000 року, епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу визнана на державному рівні.

В Україні проживає 237 500 людей, які живуть з ВІЛ, на цей час перебувають під медичним наглядом 135 414 українців, з них хворі на СНІД 40 186 осіб. Дніпропетровська область відноситься до територій з високим рівнем розповсюдження ВІЛ-інфекції і знаходиться на другому місті після Донецької області. Сьогодні кожного дня діагноз «ВІЛ-інфекція» встановлюється 10 мешканцям Дніпропетровщини. Лікар наголосила, що, зокрема, в Павлограді на сьогоднішній день з моменту реєстрації було виявлено 2 251 випадок захворювання на ВІЛ-інфекцію (2 054,6 на 100 тис. населення). Під медичний нагляд було взято 1 674 особи, а на диспансерному лікуванні перебуває – 795 осіб. Померло від СНІДу з 1993 року 406 осіб.

В.о. зав. центром профілактики та боротьби зі СНІДом розповіла про стратегію «90-90-90», яка передбачає, що 90% людей, які живуть з ВІЛ, будуть знати свій ВІЛ-статус, 90% людей, які знають про свій ВІЛ-статус, отримуватимуть якісне і ефективне лікування, і у 90% людей, що знаходяться на лікуванні, буде досягнуте невизначуване вірусне навантаження.

Для досягнення цілей «90-90-90» лише в 2017 році є можливість залучити до лікування 5 000 хворих на ВІЛ/СНІД. Для цього в області є ліки, які надійшли в рамках Надзвичайного плану Президента США по боротьбі з ВІЛ (PEPFAR).

В області на теперішній час антиретровірусну терапію отримують 13 298 ВІЛ-інфікованих хворих, а в місті Павлограді – 475 хворих. Завдяки дотриманню режиму лікування, контролю за ефективністю антиретровірусної терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити довго, повноцінно, можуть народжувати та виховувати здорових дітей та не бути джерелом інфекції за рахунок пригнічення розмноження вірусу імунодефіциту людини.

Боротьба з епідемією ВІЛ-інфекції залишається нагальною проблемою міжнародної спільноти, держави та місцевої влади. Структура шляхів інфікування в місті Павлограді наступна: 63,2% людей інфікуються статевим шляхом; 26,3% - через вживання ін’єкційних наркотичних речовин; 10,5% - діти народжені від ВІЛ-інфікованих матерів.

Медичні працівники занепокоєні тим, що з кожним роком збільшується процент передачі ВІЛ-інфекції статевим шляхом. Це свідчить про вихід епідемії з традиційних груп ризику у широкі верстви населення. Тому сьогодні вкрай важливо кожному якнайбільше знати про ВІЛ-інфекцію та володіючи інформацією про шляхи передачі, вжити заходи по попередженню ВІЛ-інфікування. Особливо інфікування загрожує кожній особі, яка веде ризиковану сексуальну поведінку.

Крилова Л.А. запросила мешканців міста пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію методом швидкого тестування. Це можна зробити в кожній амбулаторії міста, кабінетах інфекційних захворювань ЛПЗ і безпосередньо в центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. Станом на 01.05.2017 року за допомогою швидких тестів було обстежено 223 особи, з яких виявлено – 27 ВІЛ-позитивних результатів (12%).

Отримати консультативну допомогу фахівців з питань ВІЛ-інфекції можна за номером 050-412-57-07.


Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

Похожие новости:

Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Не будьте залежними від згубної дії тютюну
Бережіть зір – найцінніший дар природи
Жінки, турбуйтесь про своє здоров’я
Медики турбуються про здоров’я жінок
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах