Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
25 лютого - Перший офіційний Державний герб України
27 лютого - Міжнародний день полярного ведмедя
28 лютого - Всесвітній день рідкісних захворювань
28 лютого - День працівників патрульно-постової служби України
1 березня - Всесвітній день імунітету
1 березня - Всесвітній день цивільної оборони
1 березня - День «Нуль дискримінації»
1 березня - Початок весни
2 березня - День професійного сержанта в Україні
3 березня - Всесвітній день дикої природи
3 березня - Всесвітній день письменника
4 березня - Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення
6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою
8 березня - Міжнародний день зубного лікаря
8 березня - Міжнародний жіночий день
9 березня - День народження Тараса Шевченка
9 березня - Міжнародний день ді-джея
 
 
До Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертонією

17 травня 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда»ПМР» було проведено прес-конференцію в рамках місячника з нагоди Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертонією, який проводиться в м. Павлограді з 10 травня по 10 червня 2017 року. В роботі заходу взяла участь заступник головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» з медичної частини Гришина Ірина Миколаївна.

Артеріальна гіпертонія є одним із найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи. Фахівець інформувала журналістів, що на сьогоднішній день під наглядом лікарів ЦПМСД м. Павлограда перебуває 61641 пацієнт із захворюванням серцево-судинної системи, з яких 32333 випадків припадає саме на гіпертонічну хворобу. Гіпертонія належить до захворювань, які скорочують тривалість життя, включаючи ішемічну хворобу серця, мозкові інсульти та інфаркти. Всього від захворювань серцево-судинної системи у Павлограді померло 1058 чол., що склало 70% від всієї смертності. З них осіб працездатного віку – 107 (10%).

Гришина І.М. повідомила, що за 1 квартал 2017 року було зареєстровано 32 випадки інфаркту міокарда (33 - за 1 квартал 2016 року), 88 випадків інсультів (99 - за 1 квартал 2016 року). Якщо захворюваність на інфаркт залишилась майже на рівні минулого року, то на гостре порушення мозкового кровообігу - значно знизилась.

Фахівець розповіла про засоби профілактики гіпертонічної хвороби. Це ведення здорового способу життя, раціональне харчування, регулярна рухова активність, нормалізація маси тіла, відмова від паління та алкоголю. Тому що ожиріння, недостатня фізична активність, паління тютюну, надмірне вживання алкоголю та солі – абсолютно доведені фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань.

Лікар акцентувала увагу на тому, що контролювати свій артеріальний тиск – життєва необхідність кожного. Підвищений артеріальний тиск запускає механізми патологічних змін у серці, судинах, нирках, сітківці ока, головному мозку, що призводить до виникнення ускладнень. Своєчасна діагностика гіпертонічної хвороби та її лікування попередять ці ускладнення.

З метою профілактики та ранньої діагностики гіпертонічної хвороби з 10 травня по 10 червня 2017 року для зручності мешканців міста в місцях їх масового перебування працюватимуть тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску, з проведенням бесід та консультацій на ринках селищ ПХЗ і ПШС, «Центральний», «Юлана», «Новий», в торгівельному центрі «Гулівер» та в магазині «Брусничка» (вул. Західно-Донбаська).

Ірина Миколаївна зауважила, що в нашому місті діє соціальна програма «Доступні ліки», яка полягає у відшкодуванні вартості лікарських засобів особам, які перебувають на амбулаторному лікуванні. Подібні дії допомагають залучити хворих до активного лікування цих захворювань. Станом на 15 травня 2017 року вже було виписано 8524 рецептів. Щоденно лікарями амбулаторій м. Павлограда виписується в середньому біля 500 безкоштовних рецептів для пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу.

Гришина І.М. звернулася до мешканців міста з проханням регулярно вимірювати артеріальний тиск, та в разі виявлення підвищених цифр артеріального тиску (вище 140/90) звертатися за консультативною допомогою до сімейних лікарів, щоб попередити ускладнення захворювання.


Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

Похожие новости:

УВАГА!!! Шановні мешканці міста Павлоград!
5 ПРОСТЫХ СОВЕТОВ, которые помогут реже убирать в квартире
Как ухаживать за орхидеями разных сортов
Йога для глаз: 8 простых упражнений
ВІЗЬМІТЬ УЧАСТЬ У РІЗДВЯНОМУ ФЕСТИВАЛІ
Что делать, если загорелась новогодняя елка?
З НОВИМ РОКОМ!
Лунный календарь стрижек на январь 2018
Что нельзя делать на Рождество
Перерахунок пенсійних виплат із першого січня 2018 року
Какие аромамасла уберегут от простуды
Старый новый год 2018: традиции и обряды
Про безпеку дорожнього руху в зимовий період
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ
Будьте обережні під час несприятливих погодних умов
Як захистити своє здоров’я в умовах епідемії туберкульозу
До відома учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників АТО
До Всесвітнього дня боротьби проти раку
ОБЕРЕЖНО! ТОНКИЙ ЛІД!
Університет III покоління
 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах