Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
23 квітня - Всесвітній день книг і авторського права
23 квітня - Всеукраїнський день психолога
24 квітня - Міжнародний день солідарності молоді
25 квітня - Всесвітній день боротьби проти малярії
25 квітня - Міжнародний день ДНК
25 квітня - Міжнародний день секретаря
26 квітня - Міжнародний день інтелектуальної власності
26 квітня - Міжнародний день пам'яті Чорнобиля
28 квітня - Всесвітній день охорони праці
29 квітня - Всесвітній день поріднених міст
29 квітня - День пам'яті всіх жертв застосування хімічної зброї
29 квітня - Міжнародний день танцю
30 квітня - Міжнародний день джазу
 
 
Навчіться жити з цукровим діабетом

У квітні 2017 року на базі КЗ «Павлоградська міська лікарні № 4» ДОР» було проведено третє заняття «Школи цукрового діабету», присвячене ускладненням цієї хронічної хвороби, таким як ураження очей, нирок, серцево-судинної та нервової систем.

Головний міський позаштатний спеціаліст з ендокринології, лікар-ендокринолог м/л № 4, Геращенко Ольга Іванівна, розповіла про причини, що є пусковими у розвитку захворювання, на які симптоми слід звернути увагу, які існують методи лікування цукрового діабету та його ускладнень.

Хірург м/л № 4 Андрій Бакарєв розповів, що особливу увагу слід приділяти догляду за стопами. Такі прості методи профілактики як огляд кожного дня, миття у теплій воді, змащування кремом сухої шкіри, правильне зрізання нігтів, носіння зручного взуття можуть попередити грізні ускладнення цукрового діабету (діабетична стопа та гангрена).

Окремої уваги заслуговують методи самоконтролю цукру крові та артеріального тиску кожного дня. Бажано вести щоденник артеріального тиску та рівня цукру крові щодня, враховуючи фізичні вправи, розумове навантаження та вживання їжі. На прикладі пацієнтки хворої цукровим діабетом було продемонстровано вимірювання цукру крові індивідуальним глюкометром, що є простим і одночасно дуже корисним методом самоконтролю в домашніх умовах.

Фахівець зауважила, що ліки, призначені лікарем, слід вживати щодня, корегувати дозу препаратів може тільки лікар під контролем аналізу крові на цукор, гликозильований гемоглобін, аналізу добової сечі на цукор.

У відповідях на питання аудиторії щодо харчування, було підкреслено необхідність дрібного харчування малими порціями 4-6 разів на добу. Страви бажано вживати у вареному, запеченому, тушкованому вигляді. Слід виключити з раціону цукор, цукерки, шоколад, морозиво, тістечка, мучні вироби, солодкі страви та напої.

Перевагу слід віддавати кашам (гречана, вівсяна, ячнева та ін.), салатам з овочів, першим стравам (борщ, суп, бульйон), нежирним сортам м`яса, риби, кисломолочним продуктам, несолодким фруктам.

Також ендокринолог порадила, принаймні раз на рік, хворим на цукровий діабет перевіряти аналіз крові на печінковий, нирковий комплекс, проходити УЗ обстеження органів черевної порожнини, нирок, огляд окуліста, хірурга та невропатолога з метою раннього виявлення ускладнень та призначення своєчасного лікування.

Школа цукрового діабету має за мету навчити хворих співпрацювати з лікарем, своєчасно виявляти та попереджати ускладнення свого захворювання для довгого та якісного життя кожного пацієнта.

Головний міський позаштатний
спеціаліст з ендокринології,
лікар-ендокринолог м/л № 4
Геращенко Ольга Іванівна

Похожие новости:

 
 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах