Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Партнеры
http://514.dp.ua/http://51400.dp.ua/http://starnet.lanhttp://valiko.in.ua/http://zdpl.dp.ua

 
 
Роль родини у грудному вигодовуванні

7 серпня 2019 року в актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» було проведено прес-конференцію на тему: «1-7 серпня - Тиждень підтримки грудного вигодовування». У роботі прес-конференції взяла участь лікар-неонатолог КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР» Михайленко Оксана Анатоліївна.

Михайленко Оксана Анатоліївна розповіла журналістам про те, що в місті Павлограді дуже активно впроваджується грудне вигодовування, тому майже 98% жінок, виходячи із пологового будинку вміють правильно прикладати дитину до грудей та мають налагоджену лактацію. За 6 місяців поточного року в Павлограді народилося 626 дітей. При цьому 76,9% пологів в Павлограді - партнерські, причому найчастіше на пологах присутні чоловіки породіль.

Тема цьогорічного Тижня підтримки грудного вигодовування дуже актуальна: «Роль родини у грудному вигодовуванні», тому що часто зустрічаються випадки, коли на консультації приходять жінки з дітьми віком 4-5 місяців, яких вже відлучили від грудей. Це трапляється через велику кількість обов’язків, що покладаються на плечі матері у побуті та немає належної підтримки з боку родини - у жінки не залишаються ні часу, ні сил.

Нерідко на третьому місяці годування стається лактаційна криза - в цей час фізично виробляється менше молока, і саме в цей період жінки кидають годування грудьми. Члени родини, які бачать, що жінці важко дається годування, наполягають на тому, щоб перейти на суміші. Але для того, щоб подолати лактаційну кризу необхідно просто заспокоїти жінку, підтримати та залишити наодинці зі своєю дитиною. Тісний контакт, часті прикладання малюка до грудей, розширення та вдосконалення раціону харчування жінки, відсутність стресів та емоційний спокій - це все допоможе минувати кризу.

У пологовому будинку навчають мам, як зберегти своє грудне молоко - консервувати в морозильній камері. Сціжене молоко є стерильним і зберігається до 3 до 6 місяців при температурі -20°C. Тобто виходячи із пологового будинку, жінка розуміє, що у разі лактаційної кризи можна скористатися таким запасом грудного молока.

Лікар закликала мешканок міста вчасно робити щеплення, бо грудне молоко та вчасна вакцинація - запорука здоров’я дитини (до двох років точно) і в першу чергу це відповідальність батьків. Тому родині, особливо чоловікам, необхідно підтримувати жінку.

Про цінність грудного молока та правильні способи годування грудьми можна дізнатися під час навчання в «Школі відповідального батьківства» на базі клініко-діагностичного відділення Павлоградського пологового будинку. Навчання проводять лікарі та акушерки згідно графіків та плану навчання. Графік навчання можна дізнатися у лікаря, реєстратора звернувшись до реєстратури або за телефоном 095 939 28 50. Психолог Павлоградського пологового будинку Мутрук Ганна Олексіївна також допоможе отримати певні знання. Присутність чоловіка на таких заняттях вітається. Розклад занять можна дізнатися за телефоном 050 58 52 022 та на стенді біля реєстратури.

Як посилити лактацію у разі кризів:
- зробіть тест на мокрі пелюшки: порахуйте їх під час кризу і через декілька днів, коли збільшиться кількість молока;
- постарайтеся з'ясувати причину, що призвела до нестачі молока, і усунути її;
- забезпечте собі повноцінний відпочинок на декілька днів, ніякої важкої роботи, домашніх прибирань, приготувань їжі тощо; якщо дитина заснула, подрімайте разом з нею;
- зберігайте душевну рівновагу, не хвилюйтеся і відкладіть усі сумніви на потім;
- сконцентруйте свої думки на дитині - і Вам усе вдасться;
- збільшіть частоту годувань до 12-18 разів на добу, якщо дитина дуже спокійна і спить по 3-3,5 год, то будіть її кожні 1-1,5 год і прикладайте до грудей;
- під час кожного годування давайте маляті обидві молочні залози; наступне годування розпочинайте із груді, яку дитина смоктала останньою;
тимчасово введіть нічні годування, якщо їх не було, для кращої стимуляції вироблення пролактину;
- практикуйте тісний контакт з дитиною: постарайтеся перебувати з нею в ліжку не менше 12 год на добу;
- використовуйте методи стимуляції окситоцинового рефлексу;
- перегляньте свій раціон харчування: він повинен бути збалансованим, містити достатню кількість повноцінного білка тваринного походження; кількість рідини повинна становити до 2 л на добу;
- якщо виконання попередніх пунктів не дало за 2-3 дні бажаного результату, зціджуйте молоко з обох молочних залоз після кожного годування; у разі потреби догодуйте цим молоком дитину з ложечки, шприца або піпетки.

Якщо ситуація не налагодиться упродовж кількох днів, обов'язково зверніться до консультанта із грудного вигодовування!


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
 
 
Грудне вигодовування передчасно народжених дітей

За перше півріччя 2019 року у Павлоградському пологовому будинку народилося 626 дітей, з них недоношених - 31 малюк.

Передчасно народжені немовлята потребують особливого імунобіологічного захисту, забезпечення білками, вуглеводами, жирами, вітамінами, мікроелементами. При передчасних пологах грудне молоко має особливі поживні і енергетичні властивості. Так, молоко жінок, що народили передчасно, містить більшу кількість білка, поліненасичених жирних кислот, які необхідно для росту: розвитку організму недоношеної дитини, насамперед, для дозрівання центральної нервової системи.

Також, грудне молоко при передчасних пологах більш багате на вуглеводи, вітаміни А, Е, С порівняно з грудним молоко у жінок, що народили в строк. Дуже важливо, що грудне молоко у жінок при недоношеній вагітності містить більше мікроелементів, необхідних для розвитку дитини, а саме: заліза, хлору, цинку, міді, йоду.

Таким чином, сама природа забезпечила фізіологічну доцільність годування недоношених дітей грудним молоко їхніх матерів. Водночас, враховуючи більш інтенсивні темпи росту передчасно народжених немовлят, порівняно з тими, що народились в строк, існує необхідність додаткового забезпечення білками, деякими мікроелементами і вітамінами, особливо дітей з масою тіла менш ніж 1500 г.

Постає друге важливе питання щодо способу годування передчасно народжених дітей. Рефлекс ковтання сформовано вже протягом періоду внутрішньоутробного розвитку, починаючи з 18-20 тижня вагітності. Рефлекс смоктання формується у внутрішньоутробного плоду з 22-24 тижня вагітності, водночас при народженні дитини з терміном вагітності 24-30 тижнів рефлекси смоктання і ковтання ще не сформовані таким чином, щоб забезпечити можливість самостійного ентерального харчування. Тому у недоношених дітей з терміном вагітності до 31-32 тижнів використовується зондове годування материнським молоком.

Залежно від стану дитини при народженні, можна годувати з чашечки материнським молоком з добавлянням білкових добавок.

При виходжуванні і грудному годуванні передчасно народжених немовлят з терміном вагітності 30-36 тижнів доцільно використовувати метод кенгуру, який забезпечує контакт шкіра до шкіри матері дитини, синхронізацію біоритмів матері і дитини, які склалися ще протягом внутрішньоутробного періоду. Метод кенгуру зберігає тепло дитини і зменшує її енергетичні витрати, що забезпечує більш швидкий ріст дитини і кращий психоемоційний розвиток.

Координація смоктання і ковтання у немовлят формується з 32-34 тижнів вагітності.

Новонароджених з терміном вагітності 34-36 тижнів масою тіла більш 1800 г можна прикладами до грудей матері.

Питання вигодовування передчасно народжених дітей не мають однозначного вирішення. Існує думка, що при вигодовуванні недоношених дітей молочними сумішами діти мають краще кількісне забезпечення харчовими елементами, що зумовлює більші темпи фізичного розвитку. Водночас є дані, що стимуляція фізичного розвитку і росту у дітей на штучному вигодовуванні не супроводжується адекватним нервово-психічним розвитком дитини.

Слід зазначити, що грудне молоко для передчасно народжених дітей, особливо з терміном вагітності 28-32 тижні, є імунобіологічним захистом шлунково-кишкового тракту, профілактикою інших інфекцій травного каналу і організму дитини в цілому.

Таким чином, грудне молоко матерів, що народили своїх дітей достроково, є «золотим стандартом» годування недоношених немовлят, стандартом профілактики захворюваності і оптимального психоемоційного розвитку передчасно народжених дітей.


Зав. дитячим відділенням
КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ПМР»
Наталія Костянтинівна Кошелєва
 
 
Шановні павлоградці!

Запис на відпочинок людей похилого віку та осіб з інвалідністю на 2020 рік до відділення тимчасового цілодобового перебування комунальної установи «Павлоградський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» буде проводитися з 02.09.2019 р. по 30.09.2019 р. в будні дні з 8-00 до 16-00. Детальна інформація за телефоном 066-795-91-65 або за адресою: м. Павлоград, вул. Робоча, 136.

Після закінчення запису, протягом тижня, комісія, яка створена рішенням виконавчого комітету Павлоградської міської ради, затвердить списки відпочиваючих. Перевага буде надаватися тим громадянам, які жодного разу не відпочивали.

Директор терцентра
Н.Є. Мирошниченко
 
 
До Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування

Народження дитини - найбільше диво в світі. Дві клітини - жіноча і чоловіча об’єднаються щоб дати нове життя. Від першої щасливої звістки «Ви вагітні» - починається новий відлік часу. Це час сумнівів та очікувань. Всі думки та емоції тільки про одне. Неповторну мить зустрічі з МАЛЮКОМ. Якою буде ця зустріч? А що якщо…? А раптом…?

І ця перша зустріч неодмінно відбудеться, і всі питання вирішаться у пологовому будинку.

КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР з 2004 р. має статус «Лікарні доброзичливої до дитини» та знаходиться в проекті «Здоров’я матері та дитини» з квітня 2008 року. Статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» присвоюється закладам охорони здоров’я України, які надають допомогу матерям та дітям відповідно до вимог Розширеної Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». В основу ініціативи покладені Принципи підтримки грудного вигодовування. Даний статус присвоюється рішенням Координаційної ради Міністерства охорони здоров’я України.

Система Охорони здоров'я і її працівники мають непрямий і прямий вплив на природне вигодовування. Медичні працівники - шановані члени суспільства, а це означає, їх слова і дії мають на роботі і в різних соціальних ситуаціях вплив на здоров'я і поведінку людей.

Сприяння в оптимальному вигодовуванні дитини на кожній стадії його розвитку - це вірний спосіб допомогти жінці годувати грудьми. Це покладене на медичних працівників.

ВООЗ і ЮНІСЕФ-ДИТЯЧИЙ ФОНД ООН визнають цю потребу і підтримують матір передусім через Дитину - через ініціативу "Лікарня, доброзичлива до дитини", яка переглядається, оновлюється, щоб допомагати країнам докладати зусиль успішніше.

Персонал нашого пологового будинку керується діючим чинним законодавством, положеннями, наказами, інструкціями, локальними протоколами, іншими нормативними актами органів охорони здоров’я, посадовими інструкціями. Підтримує новітні перинатальні технології та політику грудного вигодовування, сумісного перебування матері та дитини, партнерські пологи та вільного відвідування близькими.

В пологовому будинку за рік народжується до 2000 малюків. 75-80% пологів відбувається у присутності партнера, що є значною підтримкою для роділь у період пологів та в подальшому, щоб розпочати грудне вигодовування та навчитися доглядати новонароджену дитину.

Відразу після пологів лікар або акушерка нашого відділення викладають дитину на груди матері щоб зберегти «тепловий ланцюжок». Впродовж 2-х годин малюк знаходиться на матусі, де вперше в житті спробує материнське молоко і жінка почне чудовий та магічний етап у своєму житті - етап грудного вигодовування. Коли жінка має підтримку сім’ї та медичного персоналу у дитини формується стійка потреба в материнському молоці, в постійному перебуванню з матір’ю та вільному вигодовуванню.

Якщо жінка потребує допомоги, акушерка або дитяча медична сестра завжди навчать, як вперше розпочати грудне вигодовування. Майже 85-90% дітей перебувають на виключно грудному вигодовуванню. Годування сумішшю відбувається за винятковими показами. Це бувають стани з боку матері (психічні розлади, ВІЛ-інфекція, злоякісна гіпертензія, та ін.), або з боку дитини (глибока недоношеність, вади розвитку та ін.).

Кількість жінок, які фактично не можуть годувати груддю менш ніж 5%. У деяких випадках зниження лактації носить перехідний період і проявляється у вигляді лактаційних кризів. Працівники нашого закладу намагаються попередити матерів-годувальниць про тимчасове зменшення кількості молока. Якщо мати проінструктована про можливість виникнення лактаційних кризів і своєчасно збільшує частоту прикладання до грудей, то об’єм лактації збільшується. І ні в якому разі в ці періоди не потрібно давати немовляті жодної іншої їжі чи пиття, за винятком медичних показань.

Разом з тим, якщо мати не підготовлена до такої ситуації, то при перших ознаках пониження лактації вона намагається дати дитині будь-який замінник грудного молока. Це не припустимо лише при підозрі на зниження лактації. Доведено, що навіть одноразове годування замінниками молока може вплинути на ставлення лактації, збільшує ризик алергічних захворювань, порушує формування нормальної мікрофлори кішківника.

Персонал нашого пологового будинку постійно знаходиться на етапі вивчення та впровадження сучасних методик ведення пологів та післяпологового періоду. Постійно навчається сам та навчає молодих матусь як поводити себе з малюком, як правильно підтримувати грудне вигодовування, доглядати за дитиною, щоб від цього проміжку часу залишилися лише добрі спогади та в подальшому приносило лише задоволення, але буває і так що найкращі моменти затьмарюються маленькими незручностями, невмінням матусь, та це не є проблемою для нашого кваліфікованого колективу. Цілодобово приходить на допомогу матусі та піклується про малюків дитячі медичні сестри, акушерки та лікарі, для того щоб покинути стіни пологового будинку з повним багажем знань, які використає вдома.

Які поради хочеться дати нашим жінкам для того щоб успішно годувати груддю? Ось основні з них:
- Вигодовування грудьми - найбільш зручний, економічний та безпечний спосіб годування дитини. Годуйте дитину не за «годинами», а за її бажанням. У перші тижні це може бути 8-10 разів на добу.
- Не уникайте нічного годування, бо саме в нічний час у вашому організмі інтенсивно виробляється гормон пролактін, відповідальний за лактацію.
- Пам'ятайте, що годування грудьми має проходити в спокійній обстановці. Гарний настрій сприяє інтенсивному виробленню молока та легшому його виділенню з груді.
- Тримати немовля біля грудей потрібно 20-35 хвилин, за цей час дитина встигає висмоктати достатню кількість молока.
- Пам'ятайте, що грудне молоко складається не тільки з харчових речовин, але й достатньої кількості води, тому допоювати немовля водою, відварами або чаєм немає жодної потреби.
- Не давайте дитині пустушок, сосок, використання яких призводить до втрати природного рефлексу смоктання. Це може привести до повної відмови дитини від годування грудьми.
- Пам'ятайте, про «лактаційні кризи» - це фізіологічне явище, пов'язане з гормональною перебудовою жіночого організму чи втомою, та в більшості випадків є цілком зворотнім процесом. Не поспішайте починати догодовувати малюка штучною молочною суміщу. Кілька днів годуйте дитину часто (10-12 разів на добу), під час кожного годування давайте обидві груді. Після цього кількість молока обов'язково збільшиться.
- Усе, що потрібно малюку в перші 4-6 місяців, він отримує з вашим молоком.

В нашому пологовому будинку працює «Школа відповідального батьківства», яка її мета ? По-перше, це навчання жінки фізіології вагітності, перебігу пологів та грудного вигодовування. По-друге, це навчання партнера. 54-60% сімейних пар отримали інформацію щодо пологів, ролі партнера та ролі сім’ї в грудному вигодовуванню.

Сім'я є мережею безпосередньої і безперервної підтримки матері, і розпочинається з батька дитини, яка може бути її чоловіком, її партнером, другом або кимось іншим. Також сім'я може включати матір жінки, сестер і інших близьких родичів.

Підтримка в грудному вигодовуванні сім’єю включає допомогу матері в можливості бути з дитиною стільки, скільки можливо.

Також жінки легко попадають під вплив того, що вони бачать, читають і чують в СМІ, доступних їм по соціальному і культурному статусу, будь ця інформація позитивною або негативною. Тому наші лекції, бесіди, пам’ятки та вербальна підтримка - є основою для знань, впевненості та бажання годувати груддю.

Отож, ми з нетерпінням, чекаємо на Вас в стінах КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР, щоб поділитися набутим досвідом та разом з Вами пройти не простий, але сповнений світлих емоцій, шлях грудного вигодовування.

Зав. пологовим відділенням
КЗ «Павлоградськийпологовий будинок» ПМР»
Юлія Анатоліївна Петрич
 
 
Реєстрація ГО зі статусом юридичної особи на порталі «Он-лайн будинок юстиції»

Міністерством юстиції України запроваджено у пілотному режимі на порталі «Он-лайн будинок юстиції» нову послугу з подання в електронній формі заяви та документів для проведення державної реєстрації громадського об’єднання зі статусом юридичної особи.

Суть послуги полягає у тому, що заявник у будь-який зручний для себе час може подати заяву та документи на державну реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи в електронній формі.

Для подання заяви та документів в електронній формі громадянину досить мати доступ до мережі Інтернет та електронний цифровий підпис.

Так, для подання заяви та документів на державну реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи, заявник здійснює вхід на порталі «Он-лайн будинок юстиції» до персонального кабінету та формує заяву в електронній формі, долучає до неї електронні документи у форматі PDF для державної реєстрації та накладає на документи електронний цифровий підпис.

Ознайомитися із відео-інструкцією про електронну реєстрацію громадського об’єднання, зі статусом юридичної особи можна на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області у рубриці «Онлайн послуги».

За додатковою інформацією звертатись за телефонами:
(056) 746-17-61
(05632) 031-22
 
Переход на страницу  [1] 2 3 ... 40 41 42

 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах