Главное меню
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Курсы валют
 
 
Свята України
15 червня - День захисту людей похилого віку
17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою
17 червня - День батька
17 червня - День медичного працівника
19 червня - Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту
20 червня - Всесвітній день біженців
21 червня - День літнього сонцестояння
21 червня - Міжнародний День Йоги
21 червня - Міжнародний день скейтбордингу
22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні
23 червня - День державної служби ООН
23 червня - Міжнародний Олімпійський день
24 червня - День молоді
24 червня - День молодіжних і дитячих громадських організацій України
25 червня - День дружби та єднання слов’ян
25 червня - День митної служби України
25 червня - Міжнародний день моряка
 
 
Партнеры
http://514.dp.ua/http://51400.dp.ua/http://starnet.lanhttp://valiko.in.ua/http://zdpl.dp.ua

 
 
«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій


Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15–24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти – саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни.

В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 № 2022-III), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров’я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом з їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці.

Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.
 
 
ВЕСОМЫЕ ПРИЧИН НЕ ПИТЬ ХОЛОДНУЮ ВОДУ

С приходом лета морозильная камера на половину забита льдом. Но охлаждать напитки – не самая лучшая идея. Далее, почему.

Морсы, компоты и просто вода со льдом - напитки лета, правда, от них стоит отказаться. И на это есть минимум 5 причин:

Холодная вода хуже утоляет жажду
Удивительно но, но факт. Выпив стакан холодной воды, через 10 минут процедуру захочется повторить. Проведите эксперимент – выпейте стакан воды комнатной температуры и проследите, когда жажда вернется.

Вода со льдом усиливает аппетит
Если вы запиваете блюда холодной водой, то быстрее начинаете ощущать голод. Дело в том, что вода с кубиками льда сокращает время нахождения пищи в желудке.

Провоцирует проблемы с пищеварением
Вода спасает нас от обезвоживания и увлажняет. Когда вы обед или ужин запиваете холодной водой, то тело расходует энергию на то, чтобы урегулировать температуру, так как наш ЖКТ не приспособлен к сильно горячей или сильно холодной пище и напиткам. Как итог: пищеварение становится затруднительным, как и поглощение питательных веществ.

Какую воду и напитки полезно пить в жаркое время года?
Вода должна быть комнатной температуры, в нее можно добавить дольку лимона и листик мяты для свежести.
Не стоит пить кипяченую воду, так как она считается мертвой и провоцирует обезвоживание организма.
Лучше всего отдать предпочтение фрешам. В пакетированных соках содержится большое количество сахара, поэтому они плохо справляются с жаждой.
Компоты, морсы и лимонады так же лучше готовить без сахара. Естественная кислинка ягод и фруктов в составе быстро избавит от жажды.
Если хочется освежиться, в этом поможет контрастный душ, после которого не стоит вытираться, пусть влага на теле сама высохнет.
 
 
Троица 2018: история и традиции

В Украине приближается День святой Троицы. Этот светлый православный праздник отмечают на 50 день после Пасхи, поэтому второе его имя Пятидесятница.

В 2018 году Троица выпадает на 27 мая. Кроме того, 28 мая – в понедельник – украинцев ожидает официальный выходной.

История Дня Святой Троицы

Согласно текстам святых писаний, на пятидесятый день после Воскрешения Святой Дух явился апостолам на Сионской горе в Иерусалиме. Об этом событии Христос предупредил своих учеников еще при жизни.

Когда все апостолы собрались в одном месте и начали общую молитву, послышался страшный шум, и появились языки пламени – символ очищения от греха, способный согревать души.

Апостолы, на которых снизошел святой дух, начали произносить проповеди на разных языках. С тех пор день первой Троицы считается днем создания Христианской церкви.

Теперь, накануне праздника, совершаются всенощные бдения в церквях, храмы украшают ветвями, цветами и травами.

В сам День святой Троицы проходит праздничная литурция, а во время вечерней читаются молитвы во славу Святого Духа.

Что нельзя делать на Троицу
Официальная церковь единодушно выступает за запрет тяжелой работы в день Троицы и на следующий после нее. Рекомендуется воздержаться от уборки дома, шитья, ремонтных работ.

Наши предки верили, что на Троицу просыпается мелкая нечисть, поэтому не стоит ходить в лес или купаться одному, чтобы не запутали леший и русалки.

Что нельзя делать на Троицу:
праздновать свадьбу;
купаться в водоемах;
работать в огороде и саду;
красить, белить, ремонтировать;
шить;
печь;
убирать;
ругаться и обижаться.

Традиции на Троицу

Христианская Троица у восточных славян тесно связана с языческими обрядами и традициями, которые постепенно слились воедино. Например, Троица не только важный церковный праздник, но и время девчачьих гуляний, проводов весны и встречи лета.

На Троицу в церквях святят березовые ветки, которые хранятся в доме целый год. А молодежь раньше водила вокруг берез хороводы, чтобы задобрить строптивое дерево.

Особыми целебными свойствами наделялись лечебные травы, собранные на Троицу и на следующий день.

Хорошей приметой считались сватанья в этот праздник, знакомство родителей жениха и невесты.
 
 
Не будьте залежними від згубної дії тютюну

24 травня 2018 року в актовій залі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павлоградської міської ради» пройшла прес-конференція з запрошенням медичних працівників навчальних закладів міста на тему «31 травня – Всесвітній день без тютюну». У заході взяв участь лікар-нарколог відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» Пасіцельський Роман Михайлович.

Мета Всесвітнього дня без тютюну – закликати курців відмовитись від шкідливої звички та звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає непоправної шкоди здоров’ю.

Пасіцельський Р.М. акцентував увагу присутніх на тому, що не існує безпечних цигарок та безпечного куріння. Щоб попередити розповсюдження куріння серед підлітків, необхідно, в першу чергу, знизити рівень куріння серед дорослих. Батьки повинні виховувати у своєї дитини звичку протистояння своїм одноліткам, якщо ті пропонують їм куріння, алкоголь чи наркотики. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в 70 – 80 % – діти також будуть курити.

Куріння – одна з найнебезпечніших для здоров’я і водночас найпоширеніша шкідлива звичка. Дія тютюну прихована, а тому це особливо підступний і небезпечний ворог. Лікар-нарколог зауважив, що куріння згубно діє, в першу чергу, на головний мозок та є причиною хронічного бронхіту, емфіземи легень, ішемічної хвороби серця (стенокардії), інфаркту міокарда, виразкової хвороби, облітеруючого ендартеріїту та інших захворювань. Та найтяжче та небезпечне із всіх захворювань зумовлених курінням є рак легень та інших органів.

Закон України про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення забороняє куріння тютюнових виробів на робочих та в громадських місцях. Цю антитютюнову стратегію необхідно відстоювати громадськості, усім, хто небайдужий до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Лікар-нарколог попередив, що пасивне куріння небезпечне так само, як і активне. Регулярне вдихання сигаретного диму викликає ті ж захворювання, що і у активних курців. Особливе місце серед пасивних курців займають діти. Тютюновий дим викликає у дітей подразнення слизової оболонки бронхів і бронхіол, може стати причиною астми і таких серйозних захворювань як бронхіт і пневмонія.

За даними ВООЗ, кожен п'ятий український підліток користується електронними сигаретами. І, як зауважив нарколог, всі ці діти - потенційні курці сигарет. Попит на електронні сигарети (вейпи) за останні 2-3 роки в Україні збільшився на 30%. Пропаганда вейпа як здорової альтернативи тютюнопаління, активні рекламні кампанії, вейп-тусовки і виставки - все це популяризує вейпінг, що приносить лише величезні доходи компаніям, які цим займаються. А люди втрачають здоров’я.

Лікар повідомив, що будь-яке вживання тютюну шкідливо для здоров’я. А електронні цигарки надають абсолютно ідентичний токсичний вплив (за рахунок важких металів) на організм, як і звичайні сигарети. Єдина різниця в тому, що при курінні електронних сигарет вейпер вдихає не дим, а пар, який не менш шкідливий. Вейпи і створювали для того, щоб зменшити шкоду від куріння на людей, які не курять, але вдихають шкідливий тютюновий дим (пасивне куріння). А так, вейпи - це ті ж цигарки, які викликають таку ж психологічну залежність, як і звичайні сигарети.

Фахівець розповів, що лікарі-наркологи мають надію допомогти молоді зрозуміти важливість правильного вибору між сумнівним задоволенням викурити цигарку та безпекою свого здоров’я, проводячи активну роз’яснювальну роботу з учнями старших класів шкіл, студентами професійного ліцею, технікуму та їх батьками.

Лікар-нарколог звернувся до медичних сестер і соціальних працівників навчальних закладів із проханням пильніше ставитись до поведінки своїх учнів та своєчасно інформувати батьків про їх пристрасть до шкідливих звичок.

Пасіцельський Роман Михайлович запросив мешканців міста, які бажають кинути палити та мають для цього чітку мотивацію, звертатися за консультативною допомогою до фахівців наркологічного відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» (вул. Дніпровська, 241).


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»
 
 
Подумайте дважды, прежде, чем лезть в бассейн

Погода становится все жарче, а значит вокруг бассейнов собирается все больше желающих освежиться.

И как бы не были привлекательны эти небольшие резервуары с водой, задумайтесь об опасности общественных бассейнов, аквапарков и гидромассажных ванн.

В теплой недохлорированной воде быстро размножаются патогенные организмы, поэтому так важно, чтобы вода из бассейна не попала на слизистую или внутрь организма. Идеальный вариант – проверить воду специальными тест полосками, прежде, чем залезть в бассейн.

В период с 2000 по 2014 год в США было зафиксировано почти 27 000 случаев вспышек болезни после посещения общественных бассейнов, 8 из них оказались смертельными. В Украине с 2015 года было зарегистрировано около 500 случаев серьезных инфекций после посещения бассейнов.

Главными нарушителями спокойствия оказались гостиничные бассейны и гидромассажные ванны. 58 процентов случаев заболевания были связаны именно с ними. Среди опасных микроорганизмов лидируют криптоспоридиум, псевдомонады, шигеллы, легионеллыю.

Не менее опасны и активны грибки в бассейне. Возбудители грибковых инфекций могут провоцировать зуд, негативно воздействовать на иммунитет, выступать каталлизатором для аллергии. Заразиться грибком очень легко при соприкосновении с кожей или вещами больного человека, не менее опасен пол бассейна, бортики и лавочки.

А вот мочеполовыми инфекциями заразиться в бассейне непросто. Во-первых, вода в бассейне должна быть не очищенной и с высоким содержанием бактерий. Во-вторых, для этого нужно заниматься в бассейне сексом без барьерной контрацепции. Не стоит забывать, что бактерия быстро гибнет вне тела человека и чувствительна к хлорированию.

Как избежать заражения в бассейне:
- избегайте бассейны с подогревом;
- проверяйте уровень хлорирования воды;
- используйте противогрибковые мази и растворы для профилактики заболевания;
- обязательно используйте тапочки для передвижения по территории бассейна;
- обратите внимание на обувь для купания, которая позволяет не снимать ее во время пребывания в бассейне;
- не забывайте о душе до и после бассейна;
- увлажняйте кожу после бассейна;
- не проводите в воде бассейна больше 1 часа, оптимальное время в воде до 45 минут;
- избегайте посещения бассейна во время критических дней, когда организм ослаблен и восприимчив к инфекциям.
 
 
До Дня пам’яті померлим від СНІДу

Напередодні Дня пам’яті померлим від СНІДу в місті Павлоград біля центра дозвілля «МИР» було організовано та проведено вуличну акцію "Роздумуй про наше минуле, готуючись до нашого майбутнього".

Розпочавшись у минулому сторіччі епідемія ВІЛ/СНІДу продовжує впливати на громадське здоров’я у всьому світі.

За даними Дніпропетровського обласного центру СНІДу, станом на 1 травня 2018 року під медичним наглядом в закладах охорони здоров’я області перебуває 27 тис. 776 людей, які живуть з ВІЛ, у тому числі зі СНІДом – 9 тис.165 чоловік.

Кількість осіб з ВІЛ в області продовжує зростати. Щорічно реєструється 3 – 3,5 тис. нових випадків ВІЛ-інфекції. Переважна частина з ВІЛ-позитивних осіб – люди молодого працездатного віку 30 – 49 років, але ВІЛ є небезпекою для кожної людини не залежно від віку, статі та соціального статусу.

За підтримки департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, неурядових організацій та міжнародних донорів служба СНІДу Дніпропетровської області проводить масштабну роботу по розширенню доступу до тестування на ВІЛ, збільшенню обсягів охоплення антиретровірусним лікуванням, а також утриманню на лікуванні ВІЛ-позитивних пацієнтів.

На сьогодні на базі 40 закладів охорони здоров’я області отримують АРТ 15 тис. 707 ВІЛ-позитивних пацієнтів. Тільки за останні два роки в нашому регіоні розпочали лікування понад 5 тисяч ВІЛ-інфікованих, що у 5 разів більше, ніж щорічний середній приріст АРТ за всі роки впровадження ВААРТ в області.

Станом на 1 квітня 2018 року у місті Павлограді у лікарів спостерігається 839 ВІЛ-інфікованих, з яких 545 – отримують АРТ.

У проведенні вуличної акції взяли участь волонтери загону «Панацея» Павлоградського медичного коледжу Корнієнко Марина, Акпєрова Лейла, Сіда Вероніка, Одіна Діана, керівник волонтерського загону Семененко Олена Володимирівна та фахівці кабінету пропаганди медичних знань КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР».

Захід був спрямований на те, щоб звернути увагу суспільства до епідемії ВІЛ-інфекції, а також нагадати про небезпеку байдужості до проблеми ВІЛ, яка може стати причиною смерті ще десятків тисяч людей.

Волонтери, спілкуючись з мешканцями міста, роздавали інформаційні пам’ятки «Захисти себе сам» щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, звертали увагу на важливість ведення здорового способу життя, формування родинних стосунків, наголошували, що безпечна поведінка збереже здоров’я та захистить від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб.

Волонтерським загоном «Панацея» кожного навчального року проводиться активна роз’яснювальна робота серед учнів загальноосвітніх шкіл, студентів Західно-Донбаського професійного ліцею та коледжу Дніпропетровського вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» м. Павлограда.

Студенти-волонтери добре володіють необхідними знаннями та психологічними прийомами для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з даної проблеми.

Сподіваємось, що мешканці міста Павлограда, особливо молодь, з якими спілкувались волонтери, оберуть здоровий спосіб життя та зможуть застерегти себе від ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб.

У нашому місті працює Центр профілактики ВІЛ/СНІДу, де з 22 травня по 1 червня 2018 року безкоштовно і конфіденційно можна зробити експрес-тест для визначення свого ВІЛ-статусу та отримати консультативну допомогу фахівців.

Центр профілактики ВІЛ/СНІДу працює з адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка, 63, тел. 050-512-57-97.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР
 
 
Евровидение 2018

12 мая в Лиссабоне определился победитель 63-го песенного конкурса Евровидение 2018.

С 8 по 12 мая 2018 года в Португалии прошел 63-й песенный конкурс Евровидение. В нем приняли участие 42 страны. 37 конкурсантов боролись за право попасть в финал шоу через систему полуфиналов, а Великобритания, Италия, Франция, Германия, Испания и представитель страны-хозяйки конкурса Португалии попали в финал автоматически.

Согласно жеребьевке, что прошла 29 января 2018 года, в первом полуфинале, 8 мая, выступили 19 участников, а во втором полуфинале, 10 мая 2018 года, зрители увидели 18 конкурсантов. С каждого полуфинала в финал попали по 10 исполнителей.

В финале, 12 мая 2018 года за главный приз боролись 25 сольных исполнителей и музыкальных коллективов.

Финал Евровидения 2018 в Лиссабоне

По итогам голосования на Евровидении-2018 был выбран победитель. В этом году лидером стала израильская певица Нетта с композицией Toy. В следующем году Евровидение отправится в Израиль.

Нетта Барзилай набрала 317 очков от телезрителей, что обеспечило ей уверенную победу.

Для Евровидения 2018 Барзилай выбрали песню "Тоу" ("Игрушка"). Еще за два месяца до песенного конкурса видео с песней набрало в YouTube более 18 миллионов просмотров.

На втором месте оказалась Элени Фурейра которая представляла Кипр. На конкурс она приехала с песней под названием Fuego. В сети неоднозначно оценили выступление, назвав ее "смесью Бейонсе и Шакиры".

Третье место досталось Сезаре Сэмпсону из Австрии с песней Nobody But You. Интересно, что букмекеры пророчили исполнителю место во второй двадцатке. Но жюри и зрители оценили его выступление очень высоко.

В первую пятерку попали также Михаэль Шульте с песней You Let Me Walk Alone, представляющий Германию, Эрмал Мета и Фабрицио Моро с песней Non mi avete fatto nient, которые выступали от Италии.

MELOVIN (Украина) по итогам голосования занял 17 место.
 
 
Привычки, которые продлевают жизнь

Долгое время считалось, что продолжительность жизни зависит от наследственности и генов. Однако, ученые выяснили, что главными факторами влияющими на продолжительность жизни являются образ жизни, диеты, токсинов, загрязнений.

Семь простых полезных привычек помогут вам не просто прожить дольше, но и сохранить здоровье:

Физическая активность

Не важно, что вы выберите: использование лестницы вместо лифта, ежедневные пешие прогулки, утренние пробежки, физкультура в обеденный перерыв... Человеческому организму необходимо движение, а в современном мире офисной работы и индивидуального транспорта физическая активность - осознанный выбор.

Полноценный завтрак

Согласно исследованию Гарвардской медицинской школы, ежедневный сытный завтрак снижает риск ожирения, развития диабета и проблем с сердцем. Для первого приема пищи лучше всего выбрать сложные углеводы, продукты богатые кальцием, белком и витамином С.

Генеральная уборка

Поддержание дома в чистоте способствует продолжительности жизни. Во-первых, во время уборки вы поучаете свою долю физической активности, во-вторых устраняете пыль и грязь. В третьих - боретесь с раздражительностью и стрессом.

Качественный сон

Отсутствие полноценного сна существенно сокращает жизнь. Ученые до сих пор спорят о необходимом количестве сна для здоровья, но минимум 7 часов - должен отдыхать каждый из нас.

Смех

Кто не слышал выражение: смех - продлевает жизнь? Международные исследования лишь подтверждают этот закон. Считается, что естественный смех способствует повышению иммунитета, снимает стресс, нормализует давление.

Общение с друзьями

Оказывается, одиночество вредно для здоровье. Поддержание социальных отношений минимум с тремя людьми помогает прожить до 50 процентов дольше. Дружеское общение, социализация, нахождение в обществе гарантируют позитивные изменения с сердцем, гормональным фоном, снижают риск хронических заболеваний.

Тишина

Для нормального функционирования организма человеку необходимо минимум 15 минут в день проводить в полной тишине, без музыки, телевидения, бытового шума. Токийские медики считают, что тишина - главный источник долголетия.
 
Переход на страницу  [1] 2 3 ... 31 32 33

 
Сервис
 
 
Реклама


 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:
Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах