Главное меню
 
 
Погода в Павлограде
GISMETEO: Погода по г.Павлоград
 
 
Дата / Время
 
 
 
Податкова адміністрація
 
 
Реклама

 
 
Свята України
 
 
Партнеры
http://514.dp.ua/http://51400.dp.ua/http://starnet.lanhttp://valiko.in.ua/http://zdpl.dp.ua

 
 
До Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування

Народження дитини - найбільше диво в світі. Дві клітини - жіноча і чоловіча об’єднаються щоб дати нове життя. Від першої щасливої звістки «Ви вагітні» - починається новий відлік часу. Це час сумнівів та очікувань. Всі думки та емоції тільки про одне. Неповторну мить зустрічі з МАЛЮКОМ. Якою буде ця зустріч? А що якщо…? А раптом…?

І ця перша зустріч неодмінно відбудеться, і всі питання вирішаться у пологовому будинку.

КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР з 2004 р. має статус «Лікарні доброзичливої до дитини» та знаходиться в проекті «Здоров’я матері та дитини» з квітня 2008 року. Статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» присвоюється закладам охорони здоров’я України, які надають допомогу матерям та дітям відповідно до вимог Розширеної Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». В основу ініціативи покладені Принципи підтримки грудного вигодовування. Даний статус присвоюється рішенням Координаційної ради Міністерства охорони здоров’я України.

Система Охорони здоров'я і її працівники мають непрямий і прямий вплив на природне вигодовування. Медичні працівники - шановані члени суспільства, а це означає, їх слова і дії мають на роботі і в різних соціальних ситуаціях вплив на здоров'я і поведінку людей.

Сприяння в оптимальному вигодовуванні дитини на кожній стадії його розвитку - це вірний спосіб допомогти жінці годувати грудьми. Це покладене на медичних працівників.

ВООЗ і ЮНІСЕФ-ДИТЯЧИЙ ФОНД ООН визнають цю потребу і підтримують матір передусім через Дитину - через ініціативу "Лікарня, доброзичлива до дитини", яка переглядається, оновлюється, щоб допомагати країнам докладати зусиль успішніше.

Персонал нашого пологового будинку керується діючим чинним законодавством, положеннями, наказами, інструкціями, локальними протоколами, іншими нормативними актами органів охорони здоров’я, посадовими інструкціями. Підтримує новітні перинатальні технології та політику грудного вигодовування, сумісного перебування матері та дитини, партнерські пологи та вільного відвідування близькими.

В пологовому будинку за рік народжується до 2000 малюків. 75-80% пологів відбувається у присутності партнера, що є значною підтримкою для роділь у період пологів та в подальшому, щоб розпочати грудне вигодовування та навчитися доглядати новонароджену дитину.

Відразу після пологів лікар або акушерка нашого відділення викладають дитину на груди матері щоб зберегти «тепловий ланцюжок». Впродовж 2-х годин малюк знаходиться на матусі, де вперше в житті спробує материнське молоко і жінка почне чудовий та магічний етап у своєму житті - етап грудного вигодовування. Коли жінка має підтримку сім’ї та медичного персоналу у дитини формується стійка потреба в материнському молоці, в постійному перебуванню з матір’ю та вільному вигодовуванню.

Якщо жінка потребує допомоги, акушерка або дитяча медична сестра завжди навчать, як вперше розпочати грудне вигодовування. Майже 85-90% дітей перебувають на виключно грудному вигодовуванню. Годування сумішшю відбувається за винятковими показами. Це бувають стани з боку матері (психічні розлади, ВІЛ-інфекція, злоякісна гіпертензія, та ін.), або з боку дитини (глибока недоношеність, вади розвитку та ін.).

Кількість жінок, які фактично не можуть годувати груддю менш ніж 5%. У деяких випадках зниження лактації носить перехідний період і проявляється у вигляді лактаційних кризів. Працівники нашого закладу намагаються попередити матерів-годувальниць про тимчасове зменшення кількості молока. Якщо мати проінструктована про можливість виникнення лактаційних кризів і своєчасно збільшує частоту прикладання до грудей, то об’єм лактації збільшується. І ні в якому разі в ці періоди не потрібно давати немовляті жодної іншої їжі чи пиття, за винятком медичних показань.

Разом з тим, якщо мати не підготовлена до такої ситуації, то при перших ознаках пониження лактації вона намагається дати дитині будь-який замінник грудного молока. Це не припустимо лише при підозрі на зниження лактації. Доведено, що навіть одноразове годування замінниками молока може вплинути на ставлення лактації, збільшує ризик алергічних захворювань, порушує формування нормальної мікрофлори кішківника.

Персонал нашого пологового будинку постійно знаходиться на етапі вивчення та впровадження сучасних методик ведення пологів та післяпологового періоду. Постійно навчається сам та навчає молодих матусь як поводити себе з малюком, як правильно підтримувати грудне вигодовування, доглядати за дитиною, щоб від цього проміжку часу залишилися лише добрі спогади та в подальшому приносило лише задоволення, але буває і так що найкращі моменти затьмарюються маленькими незручностями, невмінням матусь, та це не є проблемою для нашого кваліфікованого колективу. Цілодобово приходить на допомогу матусі та піклується про малюків дитячі медичні сестри, акушерки та лікарі, для того щоб покинути стіни пологового будинку з повним багажем знань, які використає вдома.

Які поради хочеться дати нашим жінкам для того щоб успішно годувати груддю? Ось основні з них:
- Вигодовування грудьми - найбільш зручний, економічний та безпечний спосіб годування дитини. Годуйте дитину не за «годинами», а за її бажанням. У перші тижні це може бути 8-10 разів на добу.
- Не уникайте нічного годування, бо саме в нічний час у вашому організмі інтенсивно виробляється гормон пролактін, відповідальний за лактацію.
- Пам'ятайте, що годування грудьми має проходити в спокійній обстановці. Гарний настрій сприяє інтенсивному виробленню молока та легшому його виділенню з груді.
- Тримати немовля біля грудей потрібно 20-35 хвилин, за цей час дитина встигає висмоктати достатню кількість молока.
- Пам'ятайте, що грудне молоко складається не тільки з харчових речовин, але й достатньої кількості води, тому допоювати немовля водою, відварами або чаєм немає жодної потреби.
- Не давайте дитині пустушок, сосок, використання яких призводить до втрати природного рефлексу смоктання. Це може привести до повної відмови дитини від годування грудьми.
- Пам'ятайте, про «лактаційні кризи» - це фізіологічне явище, пов'язане з гормональною перебудовою жіночого організму чи втомою, та в більшості випадків є цілком зворотнім процесом. Не поспішайте починати догодовувати малюка штучною молочною суміщу. Кілька днів годуйте дитину часто (10-12 разів на добу), під час кожного годування давайте обидві груді. Після цього кількість молока обов'язково збільшиться.
- Усе, що потрібно малюку в перші 4-6 місяців, він отримує з вашим молоком.

В нашому пологовому будинку працює «Школа відповідального батьківства», яка її мета ? По-перше, це навчання жінки фізіології вагітності, перебігу пологів та грудного вигодовування. По-друге, це навчання партнера. 54-60% сімейних пар отримали інформацію щодо пологів, ролі партнера та ролі сім’ї в грудному вигодовуванню.

Сім'я є мережею безпосередньої і безперервної підтримки матері, і розпочинається з батька дитини, яка може бути її чоловіком, її партнером, другом або кимось іншим. Також сім'я може включати матір жінки, сестер і інших близьких родичів.

Підтримка в грудному вигодовуванні сім’єю включає допомогу матері в можливості бути з дитиною стільки, скільки можливо.

Також жінки легко попадають під вплив того, що вони бачать, читають і чують в СМІ, доступних їм по соціальному і культурному статусу, будь ця інформація позитивною або негативною. Тому наші лекції, бесіди, пам’ятки та вербальна підтримка - є основою для знань, впевненості та бажання годувати груддю.

Отож, ми з нетерпінням, чекаємо на Вас в стінах КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР, щоб поділитися набутим досвідом та разом з Вами пройти не простий, але сповнений світлих емоцій, шлях грудного вигодовування.

Зав. пологовим відділенням
КЗ «Павлоградськийпологовий будинок» ПМР»
Юлія Анатоліївна Петрич
 
 
Реєстрація ГО зі статусом юридичної особи на порталі «Он-лайн будинок юстиції»

Міністерством юстиції України запроваджено у пілотному режимі на порталі «Он-лайн будинок юстиції» нову послугу з подання в електронній формі заяви та документів для проведення державної реєстрації громадського об’єднання зі статусом юридичної особи.

Суть послуги полягає у тому, що заявник у будь-який зручний для себе час може подати заяву та документи на державну реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи в електронній формі.

Для подання заяви та документів в електронній формі громадянину досить мати доступ до мережі Інтернет та електронний цифровий підпис.

Так, для подання заяви та документів на державну реєстрацію громадського об’єднання зі статусом юридичної особи, заявник здійснює вхід на порталі «Он-лайн будинок юстиції» до персонального кабінету та формує заяву в електронній формі, долучає до неї електронні документи у форматі PDF для державної реєстрації та накладає на документи електронний цифровий підпис.

Ознайомитися із відео-інструкцією про електронну реєстрацію громадського об’єднання, зі статусом юридичної особи можна на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області у рубриці «Онлайн послуги».

За додатковою інформацією звертатись за телефонами:
(056) 746-17-61
(05632) 031-22
 
 
30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

29 травня 2019 року в актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» було проведено прес-конференцію на тему: «30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії». У заході взяла участь міський алерголог Панас Вікторія Василівна.

30 травня відзначається Всесвітній день боротьби з алергічними захворюваннями та з бронхіальною астмою. Лікар акцентувала увагу присутніх журналістів на цій проблемі, тому що ріст алергічних захворювань вражає масштабами. У Європі від 30-50% населення мають алергічні захворювання. З них 10-15% страждають на бронхіальну астму.

По місту Павлограду 1% дитячого населення хворіє на бронхіальну астму, 2% - у групі ризику, 4% дитячого населення мають алергічний риніт.

Показники зростають щороку та турбує той факт, що пацієнти несвоєчасно звертаються до спеціалістів, тому залишається пізньою та низькою діагностика бронхіальної астми. Це обумовлено схожістю проявів цієї хвороби на ранніх етапах з респіраторними інфекційними захворюваннями та низькою поінформованістю батьків про симптоми алергії.

Панас В.В. наголосила, що всі алергічні захворювання мають спадковий характер і є хронічними. Характерним для дітей є перехід однієї алергічної хвороби в іншу. Наприклад харчова алергія у немовлят переходить у респіраторну у 2-3 роки. На зміну висипці на шкірі приходить хронічна закладеність носа, повторні епізоди нападів кашлю, зі свистячим диханням, що не піддаються лікуванню звичайними препаратами від застуди. Фахівець порадила у такому випадку обов’язково звертатися до алерголога. Алергічні хвороби мають хронічний перебіг, тому дуже важливою є рання діагностика і забезпечення гіпоалергенного устрою життя, що забезпечить успішне лікування.

Алерголог інформувала, що зараз в нашій країні діє програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти з бронхіальною астмою забезпечені доступною базисною терапією. Також на сьогодні є можливість проведення високоточної молекулярної алергодіагностики у приватних лабораторіях, що забезпечує точність рекомендацій пацієнту у лікуванні, дієті, прогнозі алергенспецифічної імунотерапії. Це дозволяє підібрати індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Фахівець розповіла, що завдяки проведенню молекулярної алергодіагностики можна назвати фактичну статистику по Україні. На першому місті знаходиться алергія на амброзію, на другому – алергія на епідерміс котів (рідше собак), на третьому - алергія на плісняву (альтернарія). Популярним є міф, що існує алергія на тополиний пух. Він не є алергеном, а просто переносить пилок рослин (тимофіївка, райграс, овсяниця та ін.), який подразнює слизову оболонку людини.

Лікар підкреслила, що актуальною проблемою на сьогодні є пилкова алергія на цвітіння газонних трав до середини літа, та цвітіння амброзії та полину з липня по жовтень. Для таких пацієнтів вона дала рекомендації:
- Дієта на основі обстеження (виключити мед, гомеопатію).
- Щоденно проводити вологе прибирання приміщення.
- Приймати препарати, які призначив алерголог.
- Приймати душ декілька разів на день.
- Мати при собі сонцезахисні окуляри.

Вікторія Василівна додала, що ні в якому разі хворі з алергією не повинні займатись самолікування. Шкідливими для здоров’я є системні глюкокортикостероїди, дипроспан, флостерон, кенолонг. Не можна користуватися препаратами на основі трав, меду, гомеопатії; виїжджати на природу у період загострення полінозу; зловживати антибіотиками.

Лікар наголосила, що будь-які прояви нежиті у літній період, повинні вас привести до алерголога, бо нелікована пилкова алергія може призвести до бронхіальної астми, або тяжких форм харчової анафілаксії.

Дитячий лікар-алерголог працює в міській лікарні №4 у кабінеті 218. Години роботи з 08:00 до 13:00, щодня.


Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
 
 
Что лучше: аудиокниги или традиционное чтение

Даже тем, кто любит бумажную литературу, иногда сложно найти время на чтение. В таких случаях очень удобно включить аудиокнигу и заняться другими делами. Бет Роговски (Beth Rogowsky) из Блумсберского университета провела эксперимент, чтобы проверить, так ли хорошо мы воспринимаем информацию на слух.

Одни участники эксперимента слушали отрывки из документального романа «Несломленный» о Второй мировой войне, а другие читали тот же самый текст с помощью электронной книги. Третья же группа и читала, и слушала одновременно. Затем все участники прошли тест на усвоение материала. «Мы не обнаружили значительных различий в понимании у тех, что читал, слушал и совмещал чтение со слушанием», - говорит Роговски.

Но выводы делать рано. В этом эксперименте использовали электронные, а не бумажные книги. Есть доказательства, что при чтении с экрана мы хуже понимаем и запоминаем материал. И если бы Роговски использовала бумажные книги, результаты могли бы быть другими.

Во-первых, электронная книга не даёт понять, на каком месте вы остановились. «В повествовании важна последовательность событий, - говорит психолог Дэниел Уиллингэм (Daniel Willingham). - И когда вы знаете, где именно находитесь, вам легче выстроить сюжетную арку».

Электронные книги показывают, сколько процентов или минут осталось до конца, но это не даёт того же эффекта. Текст на печатной странице же расположен в определённом месте, а это улучшает запоминание.

Восприятие на слух, как и чтение с экрана, не даёт пространственных подсказок, которые есть в бумажной книге.

На разницу восприятия влияет ещё один фактор: обратные движения глаз. «10–15% движений глаз во время чтения обратные, то есть глаза возвращаются назад и ещё раз пробегают прочитанное, - объясняет Уиллингэм. - Это происходит очень быстро, вы даже не замечаете, что процесс чтения происходит именно так». Эта особенность улучшает понимание. В теории, конечно, можно отмотать аудиофайл назад, но мало кто пойдёт на такие лишние хлопоты.

Не стоит забывать ещё и том, что все иногда отвлекаются. Может пройти несколько секунд или даже минут, прежде чем вы снова сосредоточитесь. При чтении легко найти место, где вы перестали воспринимать информацию, и перечитать фрагмент заново. С аудиозаписью же это не так просто, особенно если вы слушаете сложный текст.

Возможность быстро вернуться к нужному месту облегчает процесс обучения. И с печатным текстом это сделать проще, чем с аудиофайлом.

«К тому же пока вы переворачиваете страницу, то делаете небольшой перерыв», - говорит психолог Дэвид Дэниел (David B. Daniel). За этот короткий промежуток мозг может сохранить информацию, которую вы только что прочитали.

Дэниел был одним из авторов исследования, в котором проверяли понимание текста у студентов. Во время эксперимента одни слушали подкаст, а другие читали ту же информацию на бумаге. Затем все прошли тест на понимание материала. И результаты участников из первой группы оказались на 28% ниже.

Любопытно, что перед началом эксперимента большинство студентов хотело попасть в аудиогруппу. Но непосредственно после теста многие сказали, что мало что запомнили и предпочли бы чтение.

Есть и другие препятствия, которые мешают усваивать информацию на слух. К примеру, в книге важные места могут быть подчёркнуты или выделены жирным шрифтом.

Визуальные подсказки сразу обращают на себя наше внимание и улучшают запоминание.

В аудиокниге же такое невозможно. Однако, если вы будете практиковаться, ваши навыки восприятия на слух улучшатся. То же самое относится и к чтению с экрана. Со временем вы станете запоминать информацию из электронной книги лучше.

Последний фактор, который может склонить чашу весов к чтению - это проблема многозадачности. «Если вы пытаетесь что-то выучить, занимаясь двумя делами одновременно, то хуже усваиваете информацию», - отмечает Уиллингэм. Даже если что-то одно вы выполняете на автопилоте, например ведёте машину или моете посуду, часть вашего внимания занята, а это затрудняет обучение.

Зато у аудиокниг есть другие плюсы. «Люди тысячелетиями передавали информацию устно, - говорит Уиллингэм, - тогда как печатное слово появилось гораздо позднее. Слушатель может извлечь много информации из интонации говорящего. Например, сарказм гораздо легче передать голосом, чем текстом. А если вы слушаете Шекспира, то многое можете понять по манере исполнения актёра».

Давайте подведём итог. Если книга нужна вам для учёбы или работы, читайте на бумаге. Так информация запоминается лучше всего. Если же книга исключительно для удовольствия, неважно, читаете вы или слушаете. Небольшая разница в восприятии ничего не изменит. Выбирайте тот формат, который вам больше нравится.
 
 
Поради дитячого гінеколога

Гінекологічні хвороби все частіше зустрічаються у дитячому віці. Поки дівчинка маленька, за її здоров’ям стежать батьки. Найчастіші захворювання у маленьких - запальні (вульвовагініти та синехії), у підлітків - порушення циклу, пухлини, статеві інфекції. Це пов'язано з особливостями мікрофлори дітей, часто неправильною гігієною, розумовими перевантаженнями, надмірною вагою або, навпаки косметичними дієтами, раннім статевим життям.

Коли потрібно звернутися до дитячого гінеколога:

- якщо у мами є питання з приводу будови статевих органів (до 5 років часто бувають синехії - зрощення статевих губ);
- коли з'явилися свербіж, почервоніння, виділення з неприємним запахом;
- турбує біль внизу живота;
- поява молочних залоз та росту волосся на лобку в віці до 7 років або, навпаки їх відсутність в віці 13-14 років;
-є порушення менструального циклу, тобто місячні дуже рясні, з великою крововтратою, або часті (менше ніж через 24 дні), тривалі (більше 7 днів), нерегулярні (через 2-З місяці);
- місячні відсутні у віці старше 15 років;
- наявність вугрової висипки, надмірного росту волосся на тілі;
- початок статевого життя.

Огляд гінеколога потрібен за наявності скарг у будь-якому віці, бажаний - після появи перших місячних (в віці 12-13 років), надалі 1 раз в рік і обов'язковий з початком статевого життя. Як частина культури і запорука жіночого здоров’я, візит до лікаря повинен стати звичкою. І для мам теж!

Перед відвідуванням лікаря мама повинна розповісти дитині, як проходитиме огляд у гінеколога. Якщо ви заздалегідь та спокійно поговорите з дитиною про майбутній візит, знайомство з гінекологом пройде природно і комфортно. В віці старше 15-16 років можливий огляд без мами, особливо якщо у дівчинки є свої «таємниці», але присутність мами, навіть за дверима, завжди бажана.

Дитячий гінеколог не завжди лікує, інколи його завдання - просто навчити. Маму - гігієні, дівчинку - вести менструальний календар, а маленьку жінку - як використовувати правильні методи контрацепції для профілактики небажаної вагітності. Якщо дівчинка веде статеве життя, вона перетворюється в жінку. Доросле життя зобов'язує бути відповідальною. Прищеплюйте дитині любов до свого тіла, нехай вона навчиться піклуватися про нього і дбати про своє здоров’я.

Отримати консультацію дитячого гінеколога ви можете в клініко-діагностичному відділенні міського пологового будинку за адресою вул. Шевченка 102, телефон реєстратури 20-00-40.

Бажаємо міцного здоров’я Вам і Вашим дітям.


Дитячий гінеколог
Тетяна Вікторівна Лопатніченко
 
Переход на страницу  1 2 3 ... 40 41 42

 
Сервис
 
 
Реклама

 
 
Программа ТВ
Программа ТВ
 
  
 
Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:




Запомнить

[ ]
 
 
Внимание!
Редакция не несет ответственности за информацию, размещенную в блогах и в комментариях посетителей сайта. Комментарии не должны нарушать законодательство Украины и общепринятые морали.
 
 
Голосование

Доверяете ли вы информации о медицинских препаратах, размещенной в Интернете?



Да, безоговорочно доверяю

Нет, я больше доверяю своему доктору

Доверяю, но после подтверждения информации несколькими источниками

Доверяю после того, как прочитаю отзывы других о препарате на форумах